Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kezdő sofőrként hol érdemes...

Kezdő sofőrként hol érdemes elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném kérdezni, hogy melyik cégnél érdemes kezdőként elhelyezkedni nemzetközi kamionozás terén? Most augusztusban lesz meg a CE és D kategóriám, így novemberben már munkát vállalhatok. Van egy diplomám és van egy angol B2 komplex nyelvvizsgám, bár ezek nem hiszem ,hogy sokat nyomnak a latba. Csak gondoltam, hátha itt tudnak néhányan olyan helyet, ahol érdemes kezdeni.



2017. júl. 12. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Waberersnél érdeklődj.
2017. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beviz Elek ***** válasza:
Szokd meg a vezetést a Waberersnél és utána gyere ki Angliába. 2000+/hó és minden nap "itthon" alszol.
2017. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából itt pont nem érdekel senkit, hogy milyen diplomáid, es papirjaid vannak....

Ez az a szakma, ahol nem tesznek különbséget közted és az utolsó csöves koszos talpú alkesz kamionos közt....

Nem csak a waberers létezik a földön. Én is eltudtam kezdeni úgy, hogy elkerültem nagy ívben...

De viszont az egy kicsit aggasztó, hogy nincs úgy konkrét elképzelésed, hogy orrba szájba hirdet minden cég....

Én most szálltam ki, és kezdem el a jogositvanyt a buszra...

2017. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elképzelésem van és tudom ,hogy először a Waberer's - Horváth Rudi duót szokták ajánlani, aztán pedig külföld. 3 évet akarom csinálni pont azért, hogy utána nemzetközi buszra menjek, mert most még túl fiatal vagyok hozzá. És azt is tudom, hogy nem tesznek különbséget, de azért egyszerűbb nyelvismerettel elhelyezkedni, mint anélkül. Ezért érdeklődök, hogy van-e valakinek olyan helye, ami nem annyira elterjedt, de mégis ideális kezdő sofőrnek. Az meg nem érdekel mennyi szerencsétlen cég hirdet, mivel a nagy része nagyon elvan tévedve bérezés és egyebek terén és pont ezért írtam, hogy van felsőfokú végzettségem, mert ezt a munkát élvezetből akarom csinálni és nem azért, mert rávagyok szorulva.
2017. júl. 12. 18:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem egyszerűbb.... többet számít, higy legyen gyakorlatod...

En is beszélek németül, és mindenki lexarta......

Ne haragudj, de nagyon el vagy tévedve a szakmával kapcsolatban...

Magyarországon kb minden cég egyfornán fizet.... különbség a levonasokban van... de ehhez el kell jutni oda...

Az a baj én is igy indultam neki mint te, es en folyamatosan csalódtam, mint szakmában, mint az emberekben....

Majd rá jössz, amikor a diplomádsal odamesz a targoncáshoz, aki az istent játsza, es ő azt mondja higy ő most nem dolgozik... neked.meg van a munkaidődből kb 20 perc.... 😁

2017. júl. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok eltévedve, engem ezek a dolgok nem érdekelnek. Én 3 év gyakorlatot akarok, aztán nemzetközi busz, mert addigra betöltöm a 24-et. Közben pedig, ahogyan fentebb is írták, megpróbálok külföldön angol nyelvtudással elhelyezekedni és annyi. Az meg, hogy ki mit gondol meg hogyan próbál szivatni, lesz*arom. Nem vagyok idegeskedős típus, ráadsául, mivel az életem nem ettől függ, ezért bármikor ha nem tetszik valami, otthagyom és ágyő.
2017. júl. 12. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd amikor osztrák, svájci ,nemet rendőrnek rossz napja van, aztán ki vág olyan büntit, hogy már csak azért fogsz dolgozni, higy be tudd fizetni... 😂 halkan jegyzem meg nekem 100€ volt, mert magasan vokt a gps és zavart a kilátásban... (rendőr szerint, szerintem meg csak rossz napja volt) 😂
2017. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kezdőként elég nagy szerencse, vagy beajánlás kell. Bár ha pasi vagy, akkor sokkal jobb a helyzeted.

Próbálj meg bármit, aztán ha az X helyen lesz gyakorlatod, akkor már könnyebben helyezkedsz el.

Mindenki kezdte valamikor.

2017. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Flejtsétek már el ezt a nagy szerencse dolgot......

Random helyekre küldtem az önéletrajzot, es minden honnan hívtak elbeszélgetésre, es mindenhol kezdhettem volna.... ott is, ahol kértek.minimum 2 év tapasztalatot, es ott is ahol nem volt állás hirdetve...


1 titka van egy igényes öneletrajz, egy igenyes motivációs levéllel.... de gondolom ez a kérdezőnek nem lesz probléma a diploma lévén....


Probléma ott van, amikor jönnek a mélyen müvelt kamionos kollegák, aki a nevét sem tudja leírni, meg igenytelenség tükrözik róla... olyannak az igenyes cég nem adja oda az autót, legalábbis én nem adnám oda....


Persze arra készülj fel kérdező, hogy bárhova mész, az elején mész 4 kézben.... nekem ez 3 nap volt... egy magyar-német-magyar kanyar.....

2017. júl. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az nem zavar, ha az elején 4 kézben kell menni, úgyse árt pár dolgot megtanulnom a spaniferezésről, mert abból azért nem vagyok a toppon. És köszi a tippeket mindenkinek, mentek a zöld kezek. Azt látom ,hogy érdemes egyszerre több helyre leküldeni és akkor majd alakul valami. Bár azt gondolom, hogy munkatalálás nem lesz a nehéz része a hiány miatt, inkább egy normális hely találása lesz az.
2017. júl. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!