Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az oneletrajzban lehet kamuzni...

Az oneletrajzban lehet kamuzni szerintetek? Utana neznek?

Figyelt kérdés
Ha sokaig nem volt munkahelyem es bekamuzok nehany munkahelyet az bun. Mert ha pl megnezik a rozsaszin kiskonyvet akkor mar le is bukok. Betanitott melora mennek.

2018. okt. 2. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose kamuz, hanem azt írd aki vagy, és amit csináltál. Ha kellesz-kellesz, ha nem nem. Te tudod mennyit érsz..
2018. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Utánanézhetnek simán. Lehet, hogy felhívják az adott munkahelyet, vagy ha pont ismernek is ott valakit, akkor még cikibb, mert gyorsan kiderül a hazugság. Ha bemész egy személyes beszélgetésre, és megkérdezik, mit csináltál az adott munkahelyen pontosan, milyen feladataid voltak stb., akkor szintén lebukhatsz, ha nem tudsz igaznak tűnő választ adni. Semmi értelme. Legkésőbb a munka során úgyis kiderül, hogy amit te bekamuztál, abban nincs is tapasztalatod.
2018. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

A rózsaszín kiskönyvet már akkor nézik, ha felvettek, és ügyintéznek. Akkor is inkább a kis beosztott munkaügyi vagy tb ügyintéző fogja látni, és nem a fő-fő HR-es vagy a saját főnököd...


Túl nagy kamu nem kéne, de néha muszáj...

2018. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha túl nagy az időluk két munkahely között, akkor írd hogy tanultál, ha nem tanultal, akkor személyes interjún (úgyis rakerdeznek mi az életrajzban az a nagy szünet, akkor mondhatod hogy fejlesztetted önmagad, esetleg önkénteskedtél stb..
2018. okt. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyről ne kamuzz, mert az több helyen is láthatják.
2018. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Biztosan lehet kamuzni, de azt tartom, hogy az egyenes út a legrövidebb. Még sosem hazudtam önéletrajzban. Mondjuk eddig csak egyet írtam. (Eddig nem kellett többet.) Nem éri meg. Ha valami gubanc van, akkor eleve lebukhatsz. (Csak jó tanács.)
2018. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért bűn az, ha munkanélküli voltál? OK, jobban hangzik X év munkatapasztalat, de manapság nem hinném, hogy öldöklés megy egy betanított munkáért.
2018. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon maximum alkalmi munkát kamuzz (ami napi bejelentéssel megy, annak meg nem igen fog senki utána nézni, főleg ha másik településen volt). Viszont azt se érdemes.

Nekem is vannak lukak az önéletrajzomban, igaz nem évek. Pl 3 éve volt hogy nem volt hivatalos munkám vagy 8-9 hónapig. Pedig ez idő alatt is dolgoztam, az elején nyári táborban önkénteskedtem (munkatapasztalatnak remek), illetve fekete munkám volt.

Max a lyukakra még a feketézést mondhatod, de csak akkor, ha interjún rákérdeznek. Azt mondod pl követ raktál egy építkezésen, tudod, hogy nem volt szabályos, de nagyon kellett a pénz. És ennyivel rövidre is zárhatod a témát.

2018. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, "füllenteni" csak az tud, akinek van rá alapja. Az könnyebb, ha volt munkád, akármilyen és azt turbózod fel, túlértékeled kicsit. De nulláról beírni csak úgy helyeket nem érdemes.
2018. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!