Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Önéletrajzba lehet kamuzni...

Önéletrajzba lehet kamuzni hogy van érettségim?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19eves vagyok es meghuztak egy tantargybol ami miatt ugrott az erettsegim, szoval ez meg folyamatban van,hosszu tortenet. Viszont az angol es nemet nyelvtudasom is boven meghaladja a tarsalgasiszintet. Nekunk vallalkozasunk van es mikor munkast kerestunk csak vegig olvastuk az oneletrajzot de sose jartunk utana h a feltuntetett sulikban valoban vegzett-e vagy egyaltalan tenylegesen oda jart-e, sose neztuk meg csak atolvastuk oket. Nyilvan nem valami nagyon komoly ceghez gondolom benyujtani az oneletrajzomat, csak erdekelne mennyire lehet ilyenekben kamuzni. Nincs tapasztalatom mert eddig csak a sajat vallalozasunkban dolgoztam de megelegeltem hogy mindig a szuleimtol kerjek penzt foleg hogy ok ezzel csunyan visszaelnek, es sosem akartak hogy elmenjek dolgozni mashoz, mert akkor "nem fuggnek" toluk.... nem akarom oket hibaztatni de az igazsag az hogy az erettsegi is reszben miattuk nem sikerult, mert 15eves korom ota nekik dolgoztam 16 oraztam neha suli helyett is es fizut nem kaptam csak koltopenzt ha vmire kellett adtak.


Nem vagyok hulyegyerek, nem szeretnek mekibe vagy lidlbe dolgozni, igazabol amit kineztem a Michal Negrin-be keresnek eladot, az egy neves ekszerbolt, kereskedelmi tapasztalatom boven van, angolul es nemetul nagyon jol tudok, csak papirom nincs rola, es erettsegim sincs es tudom h igy hatterbe szorulnek pedig talalkoztam mar felsofoku angollal rendelkezo szemellyel akinek en forditottam annyira nem ertette.. ha beleirom a sulimat h elvegeztem es leerettsegiztem szerintetek kerik h vigyem be a bizimet? Toletek kertek es ha igen hol?



2017. febr. 19. 13:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Kérik bizony, hamisat meg kár megvenni, könnyű kinyomozni, hogy valódi-e?
2017. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Az érettségit sajnos hogyha egyszer feltünteted az önéletrajzban, kérni fogják. Inkabb írd bele, hogy folyamatban van, mert lebukni ilyesmi miatt cikibb lenne.

Sok sikert azert!

2017. febr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
94%
Kerik a masolatot. Szoval ne kamuzd be.....
2017. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen kérik. Amúgy meg miért érdekelné őket, hogy jól beszélsz angolul meg németül? Én is szinte anyanyelvi szinten beszélek angolul, de ez még eddig nem hatott meg senkit sem.
2017. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
78%

Február van, hogy buktattak már most meg????

Amúgy hasonló helyzetben voltam tavaly, csak én érettségin buktam meg egy tárgyból. Októberben leérettségiztem, addig dolgoztam két helyen is - köztük egy nívósabb ékszerboltban is. Nem írtam bele az önéletrajzomba az érettségit, személyesen mentem be, szimpatikus voltam, felvettek.

2017. febr. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Azert fontos oda a nyelvtudas mert eleg draga hely, egy sima karkoto sulyos szazezrekbe kerul ott, szoval nem igazan magyar a vevokor, leginkabb csak kulfoldiek vasarolnak ott. Akkor megprobalok irni valami nagyon tuti oneletrajzot, bele irom hogy hova jartam suliba es mit tanultam, de nem irom oda hogy szereztem erettsegit. Hatha... Nem szeretnek lenezni vagy megserteni senkit, csak kar lenne ertem ha egy Lidlbe dolgoznek pl mert tudom hogy megallom a helyem es szamomra nem budos a munka, en 16orazashog vagyok szoktatva,a munkamat mindig 110%osan elvegeztem, mivel a csaladomnak dolgoztam allandoan kritizaltak mindenert, nem csak eladtam hanem takaritottam, rendeleseket inteztem, papirmunkakat, en nyitottam es zartam, leltartoztam,elszamoltam.. Nagyon szorgalmas vagyok en csak dolgozni szeretnek hogy ne keljen toluk penzt kernem mert ugy adjak mintha a fogukat huznak kozben, de nem engedik hogy mashova menjek dolgozni :(
2017. febr. 19. 13:58
 7/28 anonim ***** válasza:
35%
Tőlem semmilyen bizonyítványt nem kértek az utóbbi 2 helyemen ( vendéglátás ) pedig a mostani helyen több százezer forint a napi forgalom és van amikor 8 órát is egyedül vagyok.
2017. febr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

Eszedbe ne jusson kamuzni!!!

Azt írd bele, ami tényleg valós...

Ami meg nincs, azt pedig nem.

2017. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
A végzettséget igazoló okleveleket elkérik és lefénymásolják, amikor aláírod a munkaszerződést, tehát hiába kamuznád be, hogy van érettségid, ott legkésőbb kiderülne az igazság, és elküldenének.
2017. febr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
81%

állj már a talpadra akkor, 19 éves vagy - mi az, hogy a szüleid nem engedik h máshol dolgozz?? A Lidlbe amúgy úgy tudom keményen kell dolgozni, viszont jól meg is fizetik az ottaniakat. Oda te viszont max. csak pakolni mehetnél érettségi nélkül. Ha annyira szorgalmas, meg talpraesett vagy mint ahogy írtad, akkor hogy lehet, hogy ilyen alap dolgokat nem tudsz egyedül, hogy hamis önéletrajzot nem adhatsz be, na meg a szüleidet hibáztatod azért mert megbuktál?

Az önéletrajzod ne cifrázd túl, senki nem fogja elolvasni ha oldalakat írsz magadról - főleg h semmi olyat nem tudsz felmutatni amiről papírod van, az hogy te úgy gondolod h van kereskedelmi tapasztalatod az semmit nem jelent - én szerintem tök jól énekelek, de mások mindig befogják a fülüket ha meghallanak. Továbbra is azt mondom, hogy menj be személyesen. Amúgy a tanév végéig még hónapok vannak, húzzál bele.

2017. febr. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!