Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen lehetőségeim vannak?...

Milyen lehetőségeim vannak? Megéri kamuzni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érettségim van és egy OKj-m. 6 éve nem találok munkát és semmilyen tapasztalatom nincs! Szüleim tartanak el! Rengeteg állásra beadtam már és rengeteg állásinterjún voltam 99% ügynöki, jutalékos munka vagy próbanap/hét és nem fizettek ki! Most már azzal kezdem, hogy próbanap csak határozott 1 napom munkajogviszonyban és fix fizetésért, de akkor próbanap sincs, mert bízzak a munkáltatóba, de bezzeg ha azt mondom adjon egy 5 ezrest nap elején és ő is bízon bennem, hogy nem lépek le vele, hisz annyi az esélye annak, hogy ő fizet nap végén mint annak, hogy nem lépek le a pénzzel akkor elküldenek egyből!


Arra gondoltam beírok 4-5 kamu volt munkahelyet és akkor több esélyem lenne vagy több iskolát ami nincs is meg..eddig 50 állásinterjúból egy helyen sem nézték meg a bizonyítványaim, pedig vittem magammal!


Mi a megoldás? Tanuljak? De pénzt szeretnék keresni ha belevágok egy suliba akkor megint nincs pénzem..kiadásaim meg vannak amit fizetnem kell!

Kilátástalanság ez a Magyarország!


2015. nov. 28. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem nézték meg eddig a bizonyítványokat, mert nem is vettek fel! Ha valahová szükséges egy végzettség, azt majd be is kell mutatni (másolatot készítenek róla). De amíg nem vesznek fel, addig nem feltétlen érdekli őket...
2015. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a volt munkahelyeket leellenőrzik? Pl ha beírom hogy 2 éve itt és itt dolgoztam vagy lehet ebből bajom? Mert 6 éve annyi jött össze, hogy haver segítségével szóró lapoztam és elosztottuk a pénzt..vagy besegítettem itt-ott, de se szerződés se semmi! Szóval beírnék 3-4 kisebb kft-t és munkakört, hogy tapasztaltabbnak tűnjek!
2015. nov. 28. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha az ember valahol bejelentkezéssel dolgozott, annak nyoma van. És az iskolai végzettségeknek is.
2015. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Legrosszabb estben bebukom és nem vesznek fel..így meg esélyem sincs mit írjak?

2009. OkJ

2015 szeretnék munkát 6 évig nem dolgoztam mert sehova nem vettek fel és semmilyen munkatapasztalatom sincs..

elég patt helyzet

2015. nov. 28. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor meg mi a kérdés? Szerinted nyilvánvalóan megéri...
2015. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hol élsz te, hogy 6 év alatt semmilyen munkát nem kaptál?

Nem lehet, hogy rosszul választottad meg már az állás ajánlatokat eleve?

2015. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6 év alatt már egy orvosi egyetemet is el lehet végezni, vagy 2 darab akármilyen Bsc-t (vagy 1 Msc-t 1 év bukással), vagy akár 1-2 szakmát szerezni, esetleg teherautóra/kamionra jogsit csinálni... Vagy rövidebben úgy is írhattam volna, hogy szinte bármilyen szakmát vagy egyetemet el tudtál volna végezni. Ehhez képest te lófüttyöt se csináltál, csak előjöttél ezzel a "kamuzni kéne" ötlettel. Ja nem, mert van egy OKJ-d, ami jó eséllyel annyira piacképes, hogy le se írod, miből szerezted.


De ennyit a letolásból (időutazni úgysem tudsz), inkább válaszolok:


1. Ilyen végzettséggel gyakorlatilag csak betanított gyári munka, burgerforgatás, mezőgazdasági munkák és hasonló, főleg fizikai munkák vannak. Szerintem azok az idők már elmúltak, hogy adminisztrációs munkára sima érettségivel vesznek fel valakit, mert már diplomások közül is rengetegen jelentkeznek az ilyen egyszerűbb irodai melókra is.


2. A kamu munkahelyekkel nem sokra mész, mert ha olyat kamuzol, ami számít (pl. munkatapasztalat egy adott munkakörben), akkor az rögtön ki fog bukni. Sőt, az utolsó munkahelyet általában fel szokták hívni. Például a mi cégünknél márciusban elküldtek egy fiatal titkárnőt, és most októberben hívták a főnököt egy cégtől, hogy mondjon már róla pár szót...


3. Bizonyítványt az esetek 90%-ában csak a sikeres felvétel után kell bemutatni, de akkor elég ciki, ha valami nem stimmel.


4. "Mi a megoldás? Tanuljak?"

IGEN! Mit? Amit szeretsz csinálni, van hozzá tehetséged is, de azért piaci igény is van rá (természetesen valamekkora kompromisszum mindig kell).


5. "De pénzt szeretnék keresni ha belevágok egy suliba akkor megint nincs pénzem..."

Mert azzal lesz pénzed, ha otthon ülsz, lóbálod a lompost és várod a csodát?


+1. "Kilátástalanság ez a Magyarország!"

Ez nem az ország hibája! Tőlünk nyugatabbra is pont ugyanilyen siralmasak lennének az esélyeid gyakorlatilag 0 piacképes tudással... Ha nem hiszed, akkor menj ki Ausztriába, Nagy-Britanniába vagy akárhová. Lehet, hogy ott burgerforgatásért kapsz majd havi 1000 Eurót, de az életszínvonalad nem lesz sokkal jobb egy magyar mekisétől...

2015. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
hol laksz, hogy nem találsz munkát? én Nyugat-Magyarországon és itt kimondottan munkaerőhiány van, mivel rengetegen járnak Ausztriába... 80-90 km-ről is járatnak buszokat a cégek, hogy legyenek munkások...
2015. nov. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak időközben megnősültem...aztán kellene a pénz! Kissé zavar, hogy házas emberként munkanélküli vagyok! A feleségem meg egy multinál jó beosztásban dolgozik!


Amikor jártunk még nem zavart és úgy voltunk vele a lagzi előtt hogy lakás/autó van majd házasság után találok vmi munkát de ahogy látom nem egyszerű történet!

2015. nov. 29. 10:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Jobb lesz ha majd a feleségem segítségével bekerülök a multihoz, mert úgy látom ismeretség nélkül nincs munka. A feleségem ott vezető beosztású csak eddig nem akartam, mert egyrészt félek, hogy nem tudom elvégezni az ottani munkát..nincs diplomám. Meg a munkatársak mit szólnak ha tudják, hogy a férje vagyok...de végül is kell a pénz!
2015. nov. 29. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!