Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet, hogy ezt a kollégá...

Hogy lehet, hogy ezt a kollégát mindenki "szereti"?

Figyelt kérdés

Közvetlen kolléganőm kb. 5 éve gyilkol agyilag és idegileg. Rövid jellemzése: gonosz, kárörvendő, buta, irigy, kétszínű. A munkáját kb. 40%-ban látja el, a maradék idejét, energiáját abba fekteti, hogy másokat kibeszéljen, furkálódjon, másokat figyelgessen, gúnyolódjon stb.


Amit nem értek, mindenki ismeri őt, mégis még a főnökök is kb. úgy viselkednek vele, mintha az alattvalóik lennének, hízelegnek neki, a kedvét keresik állandóan. 4en vagyunk egy irodában és a másik két kollégám, akik alapvetőn pozitív beállítottságú, motivált emberek ha a kolléganőmmel beszélgetnek kb. kiskutyába mennek át, beszélgetéskor nem mernek más véleményt a szemébe mondani, helyeselnek, ugyanazt az embert kezdik szidni, akit ő is szid stb.


Az egész cég szereti ezt a gonosz nőt vagy ennyire gyáva mindenki, hogy nem mernek vele szembeszállni, esetleg félnek tőle, hogy kikezdi őket? Holott csak ki kell lépniük az irodából és máris a szájára veszi őket, vagy az is elég ha elfordulnak máris megy a fintorgás és grimaszolgatás. Nem értem az embereket, hányingerem van már tőlük!


2018. okt. 3. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Dolgoztam egy munkahelyen, ahol volt egy pontosan ilyen kolléganőm! Nálunk is az volt, hogy látszólag mindenki jól kijött vele, a szemébe mindenki kedves volt. Emiatt hosszú ideig azt hittem, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem szívleli.


Már kezdtem volna magamban keresni a hibát, hogy miért van az, hogy mindenki más szereti, én meg nem, amikor egyszer véletlenül a munkahelyen kívül összefutottam másokkal, és elkezdtünk beszélgetni, és ott kiderült, hogy gyakorlatilag mindenki más is utálja, és mindenkinek az a véleménye róla, hogy gonosz és rosszindulatú. De a munkahelyen ezt persze senki nem merte mondani, mert féltek, hogyha szembe szállnak vele, akkor majd ők lesznek a legújabb célpont. Ráadásul a főnökkel is jóban volt a kolléganő, szóval senki nem mert neki beszólni, mert két szavába került volna, és kirúgathatott volna bárkit.


Később több emberről is kiderült, hogy miatta mondtak fel a cégnél (ezt ők maguk ismerték be, amikor már nem dolgoztak ott), mert idegileg teljesen kikészítette őket. Olyanok is voltak, akik nem mondtak fel, de átkérték magukat más munkarendbe vagy más területre dolgozni, hogy minél kevesebbet kelljen vele egy légtérben tartózkodniuk!


Szóval szerintem nálatok is ez lehet a helyzet: az emberek egyszerűen félnek konfrontálódni. Sokkal egyszerűbb megjátszani az egyetértést valakivel, mintsem nap mint nap "háborúzni" vele.

2018. okt. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A munkám imádom, de mostanában döbbentem rá, hogy 5 év alatt kb. annyit öregedtem emellett a kollégám mellett, mint mások 10 év alatt. Azt hittem a munkaköröm stresszes, de két nélküle eltöltött hét (beteg volt) rádöbbentett, hogy miatta van gyomoridegem reggelente, mert nem bírok már a gondolattal sem, hogy az ő gonoszkodását kell egész nap elviselnem, egy igazi energiavámpír. Sajnos én is a felmondáson gondolkodom. :-(
2018. okt. 3. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Tudod az olyan ember aki a neki nem tetsző válaszokat kitörölteti....... Nem lennék a kollégád.
2018. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hat ha már ott jársz hogy felmondasz, akkor inkább olvass be neki, és a többi kollega szemét is nyisd fel. Ha fel akarsz mondani, már semmit nem veszíthetsz. Egyszerre menjetek oda hozzá, vagy a főnökhöz, és rendezzétek le.
2018. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!