Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire illetlenség nem...

Mennyire illetlenség nem leállni csacsogni egykori kollégákkal?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni egy helyen, ahova egy régebbi munkahelyemről nagyon sokan átmentek illetve az előző munkahelyemen csak átfutóban megjelenik pár ember.


Nagyon sok régi kollégval futok így össze hetente minimum kétszer, ráadásul olyanokkal, akikkel amúgy se cseverésztem sokat még, mikor közös irodán osztozkodtunk. Viszont ők mindig megállítanak, kérdezősködnek, ha épp dohányzok vagy kávézok, odajönnek és van, hogy vagy rohanok és nincs időm, vagy hangulatom nincs a társaságához senkinek sem. Sokszor ugyanazok a személyek (tehát, akivel már lefutottuk a "Jé, Te is itt dolgozol?" köröket)


Mennyire szemtelenség finoman leépíteni őket? Illetve Nektek mi lenne a technikátok? Azért is, mert finoman, mikor szólok, hogy most épp nem alkalmas, akkor megsértődnek.


Előre is köszönöm!


28 éves nő



2018. okt. 8. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Antiszoc vagy?
2018. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem antiszoc (amúgy mást jelent, mint ahogy azt te gondolod) csak nincs kedve felszínes beszélgetésekhez.

Semmi illetlenség, szemtelenség nincs ebben, egy olyan kapcsolatot "ápolni", ami eleve nem is létezik, épp, hogy csak ismeritek egymást, felesleges idő pocsékolás.. ha akkor, ott nem kerültetek közelebb egymáshoz, most se lesz más a helyzet. Köszöntök egymásnak és kész.. nem kell erőltetni.

2018. okt. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Második, nagyon szépen köszönöm a választ!


Első, tényleg mást hjelent az antiszoc, de az sem jellemző rám, amit a te interpretációd szerint jelent.


Megvan a baráti köröm, nem magamba fordulva tengetem a napjaimat és igazából a kérdésemben említett személyekkel is igyekszem kedves lenni, csak megvannak például a magányos pillanataim, amikor nem vagyok vevő a felszínes csevelyekre... vagy csak szimplán rohantam A pontból a B-be. akkor is igyekszek kedves maradni, de megesett, hogy szóltam a cseerészni vágyó félnek, hogy ne haragudjon, nem alkalmas; ennek lett sértődés a vége.

2018. okt. 8. 12:58
 4/7 anonim ***** válasza:
80%
Pont ezt akartam írni, mint a hármas válaszodban, hogy akkor meg nagyképűnek tartanak. Ha nem kívánod a társaságukat, mert mint írtad, előtte sem voltatok barátok-barátnők, nem kell mindig jópofiskodni. Nyugodtan építsd le őket, ha nem hülyék, látják rajtad, hogy megtartod a két lépés távolságot, előbb-utóbb abbahagyják. Ha mégsem, akkor vágj pofákat, egyszer csak leesik nekik, hogy nem vagy rájuk kíváncsi. (Ismerem az ilyen típusú embereket, nagyon idegesítőek tudnak lenni.) Pedig nem vagyok rosszindulatú, soha nem is voltam, nagyképű sem, de ha valaki púp a hátadon, azt nyugodtan építsd le szépen fokozatosan. Ha mindenkinek jót akarsz, azaz mindenkivel jó kapcsolatot, arra pont annyi elég, amennyit válaszolsz. Különben rámegy az összes energiád.
2018. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ugyan, kit erdekel a velemenyuk? en mikor latom hogy jonnek ezek az energiavampirok,elindulok a masik iranyba,es ugy csinalok,mintha franciaul telefonalnek, azt ugyse ertik :D
2018. okt. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem gáz, jobban is jár az ember, ha nem dumál a múltbéliekkel. Aminek vége, annak vége.

Annak nincs értelme, hogy színészkedjenek a felek egymás közt, majd amikor eltávolodnak egymástól, akkor meg megy a a másik fúrása.

2018. okt. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem az.

Ha nem akarsz velük beszélni, köszönsz nekik, és mész tovább.

2018. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!