Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnöknek van köze ahhoz hogy...

Főnöknek van köze ahhoz hogy milyen betegséggel műtenek a kórházban? Házidoki szerint semmi

Figyelt kérdés

Azt mondjátok nekem meg ha súlyos betegséget találnka nálam, amivel megműtenek akkor a főnöknek van köze ahhoz hogy konkrétan mi a betegségem és mivel műtenek?


A háziorvos + a kórházi orvosok szerint ehhez a munkáltatónak a világon semmi köze, a legszigorúbban vett személyes adatok ezek, köze hozzá egyszerűen semmi.

Ami rá tartozik az az, hogy X betegség miatt átmenetileg nem vagyok munkaképes és várhatóan mikor leszek munkaképes. Már feltéve ha ez utóbbi tudható egyáltalán, mert ha ezt még az orvosok se tudják akkor ehhez sincs köze.


Kinek van igaza? Orvos vagy munkáltató?


2018. okt. 13. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze hozzá a munkáltatódnak mivel műtöttek.
2018. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Az orvostól kapsz egy papírt, hogy keresőképtelen vagy, ezen nincs rajta, hogy hasmenésed van vagy a nyakad törted. Az orvosnak van igaza, a munkáltatónak semmi köze ahhoz, hogy miért vagy táppénzen.
2018. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Még nem volt meg a műtét még várólistás vagyok de már (én barom!! ) szóltam hogy úgy számoljanak hogy okt végén műtenek és hát legalább 1 hónapot nem leszek. És egyből rámtámadtak hogy mivel műtenek mi a betegség halasztható-e szükséges-e... én meg nem kívánom elmondani hogy prosztatadaganatom van mert egyrészt ciki másrészt roh****tul semmi közük hozzá.

De ahogy most állnak a dolgok lehet hogy megkapom a felmondásom még a műtét előtt... azért mert nem számolok be mindenről ahogy az atyaúristen helyi képviselője a drága főnök úr parancsolja.

2018. okt. 13. 16:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha fizikai munkát végzel lehet köze. Senkinek nem érdeke hogy ott purcanjon ki egy alkalmazottja és belemenjen munkahelyi baleset/nem baleset pereskedésbe


Kb annyihoz van köze amit alkalmassági vizsgálaton is felirnak

2018. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szoval ja. Egy főnöknek nem mindegy hogy szivbeteget alkalmaz vagy plasztikcicát vagy akármi


Kamuzz valamit

2018. okt. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Ha fizikai munkát végzel lehet köze.“


Ebben az esetben sincsen semmi köze uis a cég által előírt munkaalkalmassági vizsgálat megvan, alkalmas vagyok az érvényességi idő 2 év, mely nem járt le= téma lezárva.

Ha netán szívbeteg lennék és összeesnék munka közben akkor szépen elővennék az alkalmasságis orvost és kőkemény vizsgálat elé nézne. Még börtön is lehetne a vége.


„kamuzz valamit“


nem kamuzok én semmit már megmondtam neki ha újra megkérdi újra megmondom köze hozzá semmi.

Nem tetszett neki de hát ki nem szarja le nem ez az egyetlen munkahely a világon. Kirúg rúgjon ki majd lesz másik hely. Csak kíváncsi voltam egyáltalán jogi értelembe megáll-e a főnök kíváncsisága. De még úgy se áll meg! Az etikai oldalról meg ne is beszéljünk.

2018. okt. 13. 19:20
 7/14 anonim ***** válasza:
Balázska már megint gőzerővel ontja a kamusztorikat. Nem elégszik meg napi eggyel.
2018. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te magad is írod hogy kőkemény vizsgálat lenne belőle



Hiába 2 év, egy szívbajnak vagy ráknak nincs érvényességi ideje.


Szerintem igen ilyenekre számitva igy, hogy titkolózol, ki is rúghat.mindenki tudni akarja kit foglalkoztat

2018. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
titkolozik a franc. nincs hozza koze ennyi. azert azt marhara birom hogy wgy fekete feher kerdest se lehet feltenni ugy hogy ne tizfele valazs jojjon ra... megkerdeztem van- e hozza koze. orvos azt mondja vilagon semmi. itt is neki adnak igazat. most meg kidetul hogy megis van koze? igen vagy nem? van vagy nincs? csak aztan nehogy az legyen a valasz h nincs... de megis van. abszurd.
2018. okt. 13. 21:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Te foglalkoztatnál szivbajost aki bármikor összeeshet?

De látom nem tudsz a fejével gondolkodni


Szerintem ha nagyon belelovalja magát, sanszos, hogy kereshetsz más állást.

2018. okt. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!