Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnöknek van köze ahhoz hogy...

Főnöknek van köze ahhoz hogy milyen betegséggel műtenek a kórházban? Házidoki szerint semmi

Figyelt kérdés

Azt mondjátok nekem meg ha súlyos betegséget találnka nálam, amivel megműtenek akkor a főnöknek van köze ahhoz hogy konkrétan mi a betegségem és mivel műtenek?


A háziorvos + a kórházi orvosok szerint ehhez a munkáltatónak a világon semmi köze, a legszigorúbban vett személyes adatok ezek, köze hozzá egyszerűen semmi.

Ami rá tartozik az az, hogy X betegség miatt átmenetileg nem vagyok munkaképes és várhatóan mikor leszek munkaképes. Már feltéve ha ez utóbbi tudható egyáltalán, mert ha ezt még az orvosok se tudják akkor ehhez sincs köze.


Kinek van igaza? Orvos vagy munkáltató?


2018. okt. 13. 16:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nem is akarok egy csalo mocsok szemet fejevel gondolkodni. kosz nem. ujra felteszem a kerdest van koze a betegsegemhez? igen vagy nem?? es mindazok utan ami az elejen leirasra kerult( nincs koze mert szigoruan szemelyes adat) furcsa lenne azt mondani hogy igen... szoval akkor igen vagy nem? egyszeru a kerdes mint a bot,megsincs ra valasz? hat hogy van ez?
2018. okt. 13. 21:39
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy főnök bármilyen szempontot mérlegelhet abban hogy kit alkalmaz.

Ilyen tekintetben, mondjuk ugy, etikailag köze van de az is lehet, ha kiderulne pl hogy egy dolgozo eltitkolt valami sulyos bajt es ezert nem leszázalékoltan foglalkoztatta, a főnök nyerne pert.

A jogot ugy lehet forgatni ahogy csak akarják.

2018. okt. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
na de pont ezt mondtam en is le is irtam hogy kirughat igy is ugy is ha akar nem ezzel majd ezer mas indokkal... akarmivel ha akar. se rohej hogy mar a legelwjen kategorikusan kijelentettuk h marpedig ehhez semmi koze es egy szemet ha ebbe is beleugat!! ugye??? es most meg mar arrol pofazunk hogy van koze es meg en vagyok a szemet ha nem mondom el. hat de erdekes nem?? egyebkent nem, nincs hozza koze es nem, nem momdom el neki, DAFKE se mondom el ha kirug ahogy irtam hat rugjon ki van ezer munkahely meg a vilagon.
2018. okt. 14. 06:32
 14/14 A kérdező kommentje:

"Ilyen tekintetben, mondjuk ugy, etikailag köze van de az is lehet, ha kiderulne pl hogy egy dolgozo eltitkolt valami sulyos bajt es ezert nem leszázalékoltan foglalkoztatta, a főnök nyerne pert."


anyám borogass....

Eltitkolt betegség az nem egyenlő azzal hogy nem mondom meg, az ÁTMENETI keresőképtelenséget okozó betegségem mi...azért földrengető baromságot se beszéljünk már.


Eltitkolt betegség az az, ha mondjuk kutyaidomárnak megyek és nem mondom meg hogy heveny szőrallergiám van mely akár fulladásos halált is okozhat. Az eltitkolt betegség...

de az nem eltitkolt betegség ha kiveszik a vakbelem és nem mondom meg hogy kiveszik a vakbelem , csak annyit mondok betegség miatt átmenetileg 1 hónapig pl. nem vagyok munkaképes.

És újra: NINCS köze hozzá.


Nem véletlen hogy a betegállományos papíron sincs betegség megnevezve, csak annyi hogy kód járó vagy fekvőbeteg.

2018. okt. 14. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!