Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahelyem lett a kórházba...

Új munkahelyem lett a kórházban, de úgy érzem nehezen illeszkedem be. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Amúgysem vagyok egy beszédes típus, kifejezetten utálok több ember előtt beszélni. Most egy 10 fős csapat része lettem: mind nő, nálam idősebbek (különböző korosztályokból) és a legtöbb már tizen éve együtt dolgozik.

Olyan munkám van, hogy sok betegosztályra bejárok, de ott is mindig feszélyezve érzem magam, mert az ottani nővérek és orvosok alkotta csapat már jól összeszokott, mikor én megjelenek, alig szólnak hozzám. de én magamtól nagyon nehezen kezdeményezek :( Remélem változni fog mindez idővel.


2018. aug. 8. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is volt hasonló gondom. Erőt vettem magamon és elkezdtem általános dolgokról beszélgetni. Mivel foglalkozott eddig stb aztán ez elmélyült és a végén jól jött ki
2018. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen pozicióban vagy ott? Az egészségügyben a legnagyobb a kasztrendszer. Ha még egy diplomás ápoló sem vagy, akkor csak úgy lehet beilleszkedni a csapatba, ha hagyod hogy még idősebb nővérek is kedvesen lekicsinyeljenek, és csak akkor szólalsz meg, amikor szót kapsz. Vicces volt látnom, hogy még fiatal nővérek is hogy dirigáltak náluk jóbal idősebb férfi beteghordóknak.
2018. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dietetikus, tehát diplomás. Már tapasztaltam a kasztrendszert, némelyik fiatal orvos kb rám sem néz, holott én mindig rendesen előre köszönök nekik..
2018. aug. 8. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor viszont figyelj a méltóságodra. Férfi fiatal dokiknak ne köszönj előre, csak nézz rájuk kedvesen mosolyogva. Diploma nélküli nővéreknek meg ne hagyd, még ha jóval idősebbek is, hogy lekicsinyeljenek. Ilyenkor kedvesen megkérdezheted, hogy milyen végzettsége van.
2018. aug. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szted mennyire fog.bevagodni ha elso nap kedvesen megkerdezi milyen vegzettsege van? Es ha azt mondja diplomas akk ? -ja bocsi azt hittem hulye okj-s vagy akk dirigalhatsz!

Am egy surgossegis intenzives sima okj-s nover tudasa tobbet er. Most komolyan hiaba van diplomad. Korbejarsz m, igen ,konnyu-vegyes, diabos korpas zsemle kb ennyibe kimerul a korhazi dietetikus meloja

2020. szept. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Gondolom dietetikai szakrendelésről, tanácsadásról nem hallottál a kórház berkein belül. Mellékállás egyéni vállalkozóként gondolom megintcsak elképzelhetetlen, mint szakmai munka.

" egy surgossegis intenzives sima okj-s nover tudasa tobbet er" Kinek ér többet? A frissen diagnosztizált cukorbetegnek, aki oktatásra szorul szerintem nem. Bértáblázat szerint sem.

2020. okt. 1. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!