Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kibírni a 3 műszako...

Hogy lehet kibírni a 3 műszakot? Ne adj' Isten a folyamatos műszakot?

Figyelt kérdés

Eddig akár hány szombati munkanap volt, mindig szabit kértem. De most kondták, hogy ne kérjek, mert fontos lenne, ha jönnék, mert el vagyunk maradva. Mondom jó bejövök természetesen. (Délutános voltam, így szombaton is.) Most meg vasárnap van és hulla fáradt vagyok. Pedig egyáltalán nem szoktam az lenni, szinte soha. Ennyit számítana plusz egy munkanap? Váltottban járjok, jövőhéten délelöttös leszek.

Ha plusz egy munkanaptól így elfáradok, mi lenne, ha 3 műszakban kellene járnom? Vagy ne adj' Isten 2 műszakos 12 órában, folyamatosban? Vagy 3 műszakos folyamatosban.

Hogyan lehet azt bírni? Mert a folyamatos műszak, főleg éjszakaival, biztosan fárasztóbb, mint plusz egy szombati munkanap.

Hát hogyan lehet azt bírni? Biztosan nagyon sokan erre kényszerülnek, gyakorlatilag örülhetek neki, hogy én ilyen "szerencsés" vagyok.



2018. okt. 14. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Hosszutavon sehogy. De ha nem vagy okos akkor nincs mas lehetoseg sajnos.
2018. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem kell korán kellni havonta csak 7 napot, plusz délutános és éjszakai pótlék megemeli az alapbért.


Nem tudom, lehet kibírni. Talán a család ad hozzá erőt, gyermekei, felesége. Vagy egy ilyan gyerekkor ahol sok testvér volt, s ritkán lakott jól.

2018. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Egy ilyen munka mellett csaladja se lesz az illetonek szerintem. Nem lehet igy baratnoje se tarsasagi elete. A parkapcsolatokba idot meg energiat kell beletenni na az itt nincs.
2018. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha lehetne olyat hogy allando delelottos es hetvegen soha nincs munka na az mar mas lenne.
2018. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Ez nagyon ember függő. Én két hónapot dolgoztam életembe nappal hétfőtől péntekig. Akkor megfogadtam, soha többé. A műszak is ugyan ez. Hármas, négyes túr az rendben. 30 évet úgy dolgoztam, hogy a nap bármely percében lehetett kezdés és végzés is. Olyat vállaltam, ahol minimum 12 óra a munkaidő. Éjszakázást meg kimondottan szerettem.
2018. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fater több, mint 30 évig dolgozott három műszakban, mellette megszülettünk mi a testvéremmel, néha eljárt "gmk"-zni még a '80-as évek végén, hogy a kicsiknek, nekünk, mindenünk meglegyen. 2 éve már csak két műszakban megy, és hiányzik neki az éjszakázás.

Úgyhogy mindent lehet, csak elhatározás kérdése.

2018. okt. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Clay Morrow ***** válasza:
Én 4 műszakban dolgoztam és kibírtam, ráadásul első munkahelyem volt. 3 hetet 3 műszakban dolgoztam, és egy hét szabad volt, úgy, hogy minden héten hétvégén egy napot 12 óráztam (éjjel is).
2018. okt. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!