Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok szerződésmódosí...

Köteles vagyok szerződésmódosítással elvett részmunkakört csak úgy visszavenni mert a cégnek most épp úgy jó?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem korrektül jár-e el a cég!


Januárban felvettek egy új embert és több más embertől köztük tőlem is részmunkaköröket vettek el (pl leltárkezelés). Ez persze szerződésmódosítással csökkent munkaidővel és bérrel járt, aminek akkor marhára nem örültem de ez volt ezt kellett szeretni. Aztán találtam másodállást és kiderült nagyon is jó nekem a csökkent munkaidő mert tudok mellette másodmelót csinálni.


Most az „új csodaember“ elment és a munkáját a részmunkaköröket vissza akarják adni annak akitől anno elvettték- Ez persze újra teljes munkaidővel járna aminek elvileg én örülhetnék de nem örülök mert a másodállás máshol+ részállás itt jóval többet hoz nekem mint itt magában a főállás.

Szóval nem akarom visszavenni.


Kérdésem: köteles vagyok én a cég egyoldalú saját döntése alapján hónapokkal korábban elvett részmunkakört visszavenni? Miért is venném vissza-és ha nem veszem mi lesz?

KIrúgni nem tudnak nyilván mert eleve az alapja az egésznek hogy nincs ember és ha kirúgnak még annyira se lesz.


Mi van ha nem veszem vissza?


2018. okt. 18. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem írod alá a szerződésmódosítást azt kész. Ha azt mondod megválni nem fognak tőled, akkor így jártak.
2018. okt. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem.minden amugy megbeszélés kérdése is.

Engem pl azért tettek le részmunkaidőbe és kevesebb bérbe hogy feketén a másik felére megkaphassam a bruttom, de maradhattam volna ugy is ahogy addig voltam.


Magyarán a fizuemelésem kötötték ilyen feltételhez/ajánlathoz.


Minden a munkavállalo beleegyezésétől függ

2018. okt. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Nem írod alá a szerződésmódosítást azt kész. "



Kicsit naivak vagytok. Több embert itt úgy tettek át részbérbe és részidőbe hogy NEM ÍRTÁK alá a szerződésmódosítást, és akkor is áttették őket.


Nem írták alá aztán pislogtak hogy köv hónapban kevesebb bért kaptak miközbe nem írták alá.


Elmondom hogy januártól én is új időben és bérben voltam és MÁRCIUSBAN írtam alá.... és januártól kevesebbet kaptam aláírás nélkül is.



A dolgozó beleegyezése mi?

2018. okt. 18. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Most mi a sz@rért picsogsz? Jársz ugyanúgy, mint eddig, eljössz ugyanakkor, mint eddig. Ha nem tetszik nekik, akkor szólnak, ha nem íratnak alá papírt, akkor meg mire fel maradnál tovább? Mit tudnál tenni akkor, ha a válaszok nem tetszenek, meg nem írsz részleteket?
2018. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A cég akkor jár el korrektül, ha az esetleges felmondásban szereplő indoklás munkaügyi bíróság előtt megállná a helyét.

A munkavállaló akkor jár el korrektül, ha elvégzi azt a munkát, amire megkérték.

A főnök akkor jár el korrektül, ha figyelembe veszi a munkavállaló kérését, és a kilépett alkalmazott helyett felvesz egy újat.

2018. okt. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles. A választ már megkaptd. Azt meg mi innen nem tudjuk, erre hogyan fognak reagálni.
2018. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Balázska napi kamukérdése. Ne etessétek!
2018. okt. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kamu vagy nem én azt nem tudom de velem ugyanez történt műszakvezető voltam majd elvették a műszakvezetői feladatkört mondván nem csinálom jól, persze a vezetői pótlékot is elvették, majd az új ember 3 hónap alatt lelépett, és vissza akarták adni.

Nem vettem vissza erre kirúgtak, de nem bánom, magamtól is jöttem volna hamarosan. Mocskos egy hely volt, átvitt és szó szerinti értelemben is (bútorlapok gyártása), de az igazi mocsok nem a műhelyben volt, hanem a főnöki irodában ült a bőrfotelben....

2018. okt. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8: Szokás szerint bevéded magadat más bejelentkezésről.
2018. okt. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!