Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen nehéz munkát...

Miért ilyen nehéz munkát találni Borsodban?

Figyelt kérdés

Régen sosem értettem, hogy az ember miért akar külföldön dolgozni, ezzel itthagyva a családját és barátait. Azt hiszem lassan megértem. Már 5 hónapja keresek munkát, vagy 100 helyre beadtam a jelentkezést, telefonon hívtam őket, e-mailt írtam. És 5 hónap alatt semmi!

Nem vagyok buta. Egyszerű 21 éves pályakezdő, aki érettségi után 2 szakmát is tanult pénzügyi téren. Mégsem lehet sehol sem elhelyezkedni, mert túl fiatal, pályakezdő, nincs jogosítvány, felsőfokú angol.

Kérdem én. Mit várnak el egy 21 éves embertől? Ha senki sehol nem biztosít munkát hogy legyen tapasztalatunk? Ha nincs munkánk (és anyuci/apuci nem tudja finanszírozni), hogy legyen pénzünk jogosítványra?

Kérdem én, mit várnak el tőlünk?

Régen nem értettem, miért mennek ki külföldre. Én sem szeretnék, nem is tervezem. De itt Magyarországon, főleg itt Borsod megyében hogy lehetséges, hogy egy pályakezdő egyszerűen nem tud elindulni az életben?

Sajnos ez nem egyedi eset, hisz volt osztálytársaimmal, okj-ról, gimnáziumból szoktam beszélgetni, és több, mint a háromnegyedünknek nincs munkája.

Magyarországon így mégis hogy érjünk el bármit?



2018. okt. 23. 14:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Először is igen, van barátom (lány vagyok, lehet rosszul fogalmaztam). De neki van munkahelye, ugyan úgy szülei. Anyagilag egyáltalán nem állunk úgy, hogy házasság, stb. Kihasználni meg nem fogom csak azért, mert nincs munkám. Nem hinném, hogy egy kapcsolat arról szól, hogy eltartson és legyen hol laknom. Sokan vagyunk mi fiatalok itt borsodban szerintem, akiknek nincs munkájuk. Mégsem megyünk fel mind Pestre boldogulni. Lehet, hogy eleinte ott se tudnánk, hisz Pest meg ott kezdődne, hogy albérlet, amihez megint csak pénz kell, amihez előtte megint csak munka kell.
2018. okt. 23. 20:42
 12/15 anonim ***** válasza:

Hajóra (folyami hajó) nem tudnál kimenni? Vannak Pesten közvetítőcégek. Én 10 évvel ezelőtt dolgoztam folyami hajón egy rövid ideig. Akkor 40 ezer volt a közvetítői díj, és 15-öt kellett csak előre fizetni, a maradék 25-öt csak akkor, mikor már megvolt a szerződés.

Azóta eltelt 10 év, de nem hiszem, hogy több, mint 80 ezer a közvetítői díj. Ekkora összeget csak ki tudtok szorítani valahogy. Adjatok el valamit, bútort, tv-t, hogy meglegyen a pénz, aztán menj ki szépen hajóra.

2018. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hol laksz?

Tiszaújvárosban van egy szolgáltató központ, ahová szinte mindig keresnek embert. Van hr és pénzügyi ágazata is itt, bár túl sokat nem fizet. De elindulni kiválló. Nem próbáltad még?

2018. okt. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Erről még nem hallottam. Mi a neve pontosan ennek a szolgáltatóközpontnak?
2018. nov. 12. 17:44
 15/15 anonim ***** válasza:
Mr. C miatt
2020. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!