Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy gyarat hamar otthagytam...

Ha egy gyarat hamar otthagytam akkor az letezhet hogy szoltak a varosban a tobbi gyarnak hogy fel ne vegyenek engem?

Figyelt kérdés
Azert hagytam ott hamar mert azt mondtak milimeter pontossagra rakjam be a gepbe a megmunkalo darabokat mert kulonben baj lesz. Nekem meg valahogy mindig elmozdultak inkabb kileptem mint hogy valami baja legyen annak a szr gepnek es rajtam verjek le. Viszont azota nem vesznek fel masik gyarba ebben a varosban. Letezik hogy szoltak a tobbi gyarnak hogy engem ne vegyenek fel??

2018. okt. 23. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kisvárosban terjedhetnek a hirek...
2018. okt. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Nem valószínű! De ha tudsz róla bizonyítékot szerezni, akkor minimum érik egy feljelentés a gyárak számára.
2018. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szinte kizártnak tartom.
2018. okt. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
attól függ, mekkora gyár, meg mekkora város. pl. Nyugat-Magyarországon 20-50 ezet Ft-okat adnak pluszba, ha valaki odamegy legalább 3 hónapra.
2018. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

"akkor minimum érik egy feljelentés"


Konkrétan milyen váddal? Pontosan melyik törvény, melyik paragrafusára hivatkozva?

2018. okt. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
5: Rágalmazás
2018. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

#5

#6-os-t kiegészítve:

Meg 1-2 alaptörvényt is sértene ezzel a munkáltató. (Tisztelet megsértése, jó hírnév megsértése, stb; nézz utána: Magyarország Alaptörvénye)


Az megint más, ha az aktuális cég, ahova jelentkezel, felhívhatja az előző cégeidet, hogy referenciát adjon.

De gyári munkáknál ez teljesen elképzelhetetlen. Az ilyet kicsivel feljebb kezdik, mondjuk mérnök munkakörökben. De az előző céged nem teheti azt meg, hogy csak úgy fogja magát és rossz hírt kezd el rólad terjeszteni szándékosan. (Pl felhívja a többi gyárat, xy-t ne vegyétek fel, mert stb...)

No ezt nem teheti meg de nem is valószínű, hogy megteszi. Nem a törvénysértés miatt, hanem mert egyszerűen nincs erre ideje/kedve stb, van ettől több meg nagyobb gondja egy cégnek, nem fognak ilyennel foglalkozni.

De ha még is ez lenne, s ezt bizonyítani is tudod, akkor bizony feljelentheted az előző cégedet.

2018. okt. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

"Tisztelet megsértése, jó hírnév megsértése, stb; nézz utána: Magyarország Alaptörvénye"


Utána néztem: az Alaptörvény nem tartalmazza a "Tisztelet megsértése" kifejezést. Ez van ha egy hozzá nem értő próbál jogászkodni.


"rágalmazás"

Ha a kérdező által felvetett dolog történt, és odaszóltak, hogy "XY-on ne vegyétek fel" az mennyiben rágalmaz bárkit? Nem állítottak róla semmit. Se valósat, se valótlant.

A mondat nem szól a hírnevéről se így mindkét hivatkozás nettó hülyeség, és semmire se mennél egy feljelentéssel!

2018. okt. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
#8: Ne haragudj, de miért érzem úgy, hogy neked közöd van a kérdéshez? Csak nem te vagy az egyik cég képviselője? Szerinted az nem törvényellenes, hogy összefogtok a város többi cégével kicsinyes bosszúvágyból, hogy senki ne vegye fel munkára a kérdést kiíró személyt? Nem tudom pontosan beidézni neked az idevágó törvénycikkelyt, de biztos vagyok benne, hogy ez büntetendő.
2018. okt. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#8

AT VI. cikk

(1)

"Mindenkinek joga van ahhoz, hogy magán- és családi életét, otthonát, kapcsolattartását és jó hírnevét tiszteletben tartsák. A véleménynyilvánítás szabadsága és a gyülekezési jog gyakorlása nem járhat mások magán- és családi életének, valamint otthonának sérelmével."


Például.

Ha tehát eljeud egy cég bemocskolni mást, akkor az törvénysértés.

2018. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!