Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg kínálni kell a portéká...

Tényleg kínálni kell a portékát egy benzinkúton?

Figyelt kérdés
Próbaidőn vagyok egy benzinkúton, de el akarnak küldeni, mert nem ajánlom a vevőknek az árut. Itt az a szokás, hogy minden vevőt rá kell beszélni, hogy vegyen még valamit. Nekem ez nem megy.
2018. okt. 24. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát az megszokták kérdezni több helyen is, hogy "és még valamit adhatok?", de ennél több már pofátlanság.
2018. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt én is meg szoktam, de itt több kell! Esetleg egy akciós nápolyi, egy autómosás stb...
2018. okt. 24. 16:36
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen tukmálós eladókat nem csípik a vevők! Ezt nem tudják a boltvezetők. Jó lenne tájékoztatni valakinek őket!
2018. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Én is dolgzotam egy kis üzletben, ahol munkavédelmi cipőket árultunk. Minden egyes vevő, ha bejött, oda kellett mennem, h miben segíthetek. Hiába mondtam a főnöknek, h én olyan boltba nem megyek be, ahova odajönnek hozzám, vagy gyorsan el is megyek, de nem értette meg. Nagy százalékban elküldtek, h nézelődnek. Kis része meg azt mondta, h cipőt keres, ami ott volt elötte, szóval sokat segíteni nem tudtam. Agyamra ment az egész
2018. okt. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy jobb, ha én is itt hagyom ezt a helyet, mert nekem is az agyamra megy.
2018. okt. 24. 17:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Hú, ez ismerős. Ha megteheted, hagyd ott a helyet.

Kedvencem, amikor bemegyek a postára egy csekket feladni, és elsorolják, milyen kedvezményt, nyereményjátékon való részvételt, stb., stb. nyerhetek, ha egyiket sem kérem, még megkérdezi, hogy esetleg sorsjegyet??

Szegény alkalmazottnak ki van adva. Gondolhatod, hogy egy műszakja alatt hogy belefárad.

2018. okt. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anno dolgoztam egy reptéri gyorsétteremben és ott rá kellett kérdezni a fizetésnél a vásárlőnál, hogy még valamit adhatok? De nem így konkétan, mert erre tuti rávágta, hogy nem, hanem, hogyha pl vett egy szendvicset akkor megkérdezni, hogy egy kávét esetleg mellé adhatunk - vagy egy kávé mellé valamilyen kekszet adhatunk e, stb.


Ez nekem még bele is férne, ha vásárló volnék.


A többitől agyh.gyf..zt kapok, amikor pl bemegyek egy kisboltba és fizetnék, az eladó pedig rákezd, hogy "csokit, csipszet, üdítőt, gyümölcsöt, zöldséget..." és felsorolja az egész árukészletet, hátha valamit megkívánok, közben meg mennék a dolgomra és csak állok és mondogatom türelmesen, hogy nem-nem-nem-nem.


Vagy a másik, amikor az eladó jön oda hozzám és az aurámba mászva ajánlgatja az árut, amíg válogatom össze a szükséges termékeket, amiket vásárolnék - majd, a főnökség parancséra, többszöri finom visszautasításom ellenére folytatja.


Szerintem mások is így vannak vele, úgyhogy ez alapján tudnál rávilágítani a főnökségnél, hogy ez akár zavarhatja is a vásárlót és, hogy mire vagy Te még hajlandó és véled vásárló-barát megoldásnak.

2018. okt. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én mosolyogva végighallgatom, majd mondom hogy köszönöm, mást nem kérek. Borzasztó idegesítő tud lenni a tukmálás, de tudom hogy ki van adva a kutasoknak, hogy muszáj. Mindenhol ezt csinálják. Molnál az akciós energiaital és a csoki a menő, az OMW kutakon pedig a kávé és a péksüti.
2018. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik félnek sem kell túlreagálnia.

Nyílván nem kell az egész boltot felsorolnod a pultban, mert azt a vevő sem szereti, de a cég érdekes sem az, hogy bazári majmot csináljon magából, de egy csokit azért lehet felajánlani, kb ennyit szoktak mindenhol, vagy ha redbullt veszek és épp akciós (kettőt egy áráért) azt megemlíti, stb.


Egyszerű a képlet, ha úgy vinnéd a pultot mintha ez a te boltod lenne, akkor a cég is megtartana. Valószínüleg nem szereted ezt csinálni, nem érzed magadénak.


Mióta vállalkozom én sem szeretek olyanokkal dolgozni akik igazából a pénzért járnak oda de leszarják a munkát. Ezek a munkák rendszerint baromi eredménytelenek, rosszak lesznek, és én bukom bele, mert a megrendelő az én fejemet veszi, nem az alkalmazottaimét. Munkát bukok vele, stb. Jó látni már a két világ közti különbséget, és én is voltam egykor alkalmazott. Pontosan tudom mennyire gáz voltam olykor. De ha egyszer megint az leszek, az fix, hogy többé nem ilyen lagymatagul csinálom, hogy felőlem aztán tönkre is mehet a cég, akkor sem teszek bele többet című. :D

2018. okt. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Mióta vállalkozom én sem szeretek olyanokkal dolgozni akik igazából a pénzért járnak oda de leszarják a munkát. Ezek a munkák rendszerint baromi eredménytelenek, "


Ezért egy hatalmas zöld kéz jár!


Nekem pl nagyon tudja befolyásolni a hangulatom és a bolt iránti szeretetem, hogy milyen az eladó és mennyire látszik rajta, hogy azért van ott, mert szereti amit csinál vagy, mert kell neki havonta az x összeg. Az utóbbiba nem is szívesen megyek be, csak végszükség esetén. Nem születtem királylánynak, nem v-árok el királylányokhoz méltó bánásmódot, de azt sem, hogy arra várjak, mikor sírja magát el az eladó és semmi mosoly, semmi kedves szóval unottan szolgáljon ki, némi undorral az arcán... Bár ez a véleményem most nem tartozik a kérdésedhez, de annyira megtetszett amit a válaszoló írt, hogy muszáj volt leírnom.

2018. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!