Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik voltak eladók és nem...

Akik voltak eladók és nem csak! Normális, hogy a programon kívül be kell járnom?

Figyelt kérdés

Ez az első munkahelyem.

Egy kisvárosi üzletben vagyok eladónő, kb családi vállalkozás én vagyok az egyetlen "idegen" alkalmazott.

Egy nap 12 órát dolgozom, másnap szabad és minden második szombaton is délig.

Nyugodt maga a hely, van időm közben olvasni meg ezt azt csinálni.. Egyetlen gondom van amiről nem tudom eldönteni hogy ez igy normális mindenhol vagy naiv vagyok és kihasználnak.

Többször volt már, hogy behívott hamarabb pakolászni, ha jött áru. Ezzel úgy voltam,hogy megyek hisz majd én is lehet elkell kérezzek hamarabb, vagy havi egyszer mennem kell egyetemre és talán kompenzálják egymást.

Viszont egyre idegesítőbb, hogy amikor a főnök elmegy áruért én bekell jöjjek helyette(mi dolgozunk felváltva). Szóval előtte 2-3 nappal szól,hogy x nap megy és bekéne jöjjek. De ilyenkor nem felcserélődik a nap és másnap leszek szabad, hanem bejövök, és a rendes programomon is. Max ha én kell elmenjek egy nap valamiért akkor beleszámít,hogy akkor jöttem egy nappal többet és nem a hiányzást kell bepótoljam. Viszont rossz,mert terveznék valamit a szabadnapjaimra, de nem jön össze mert hirtelen szól és ide kell jönnöm. Szerintem jobb lenne ha valaki hiányzik egy nap, felcseréljük a napokat, nem hogy én jövök egymás után három nap akár...

Ti mit tennétek a helyemben,ez igy rendben van? Máshol is van ilyen?


2018. okt. 26. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel utána azt a napot lecsúszhatod, ha neked van dolgod, így nem dolgozol többet. Az is érthető, hogyha ketten vagytok, akkor amikor ő árúért megy, neked ott kell lenni.

Viszont azt érdemes megbeszélni vele, hogy előre beszéljétek ezeket meg. Gondolom, ő sem csak úgy elmegy árúért, hanem valahogy tervezi, van valami rendszere. És akkor jó lenne, ha te is előre tudnál róla, hogy úgy tervezzétek meg már a beosztást, és akkor nem kell variálni.

2018. okt. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem jogszabályszerű, minimum túlórát kéne fizetni, ha pedig neked közbejön valami, kiveszel szabit, így kéne normális esetben lennie.

Sajnos az eladói szektor viszont pont olyan, mint amit felvázoltál, gerinctelenek az emberrel, kihasználják a jóindulatát, szóval legközelebb mondj egyszerűen nemet, ha "megkér", vagy kérd számon azt a pénzt, amit ledolgoztál, mivel az jár neked.

2018. okt. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!