Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van esély arra, hogy átképezze...

Van esély arra, hogy átképezzem magam, és elhelyezkedjek?

Figyelt kérdés
Szándékosan tettem ebbe a kategóriába, az emberi tényezőre lennék kíváncsi. 47 éves hölgy grafikusként van esélyem átképezni magam webprogramozóvá úgy, hogy most egy kicsit sem értek hozzá? Szerintetek alkalmaznának cégek ilyen "öreg hölgy" kezdőt? 30 évesen már volt egy karrierváltásom, akkor kezdtem grafikusként dolgozni.

2018. nov. 6. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
MEgpróbálod, veszíteni nem tudsz!
2018. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Minden lehet, csak akarni kell. Ha olyan szinten át tudod képezni magadat akkor tényleg csak azt fogják nézni hogy mit tudsz. Szóval hajrá🤗🤗🤗 Sok sikert kívánok!
2018. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Még nem látom át teljesen a webfejlesztési folyamatot, viszont elég jók az elhelyezkedési lehetőségek, szóval nem hiszem, hogy a korod miatt elutasítanának élből.


Fontos, hogy ismerjed a legújabb webes technológiákat. Kezdésnek: HTML 5, CSS 3 (vagy 4), Javascript. Ezeket nagyon alaposan meg kell tanulnod. Aztán jöhetnek a framework-örk, van egy pár (jQuery, Angular, React, Ember, Vue.js).


A 2018-as trendek szerint most a React a legmenőbb most, szóval én ezt ajánlom a felsoroltak közül.


Ezek persze mind frontend technológiák, nem árt, hogyha értesz a backend-hez is, amit valamilyen programozási nyelven szoktak megírni, szinte bármelyik modern nyelv megfelelő a saját maga framework-jével ( C# - Asp.net, Java - GWT / Spring Boot / Spring Boot MVC / stb... több is van neki ). Viszont ahogy az álláshírdetéseket néztem, eléggé keresik mostanában a php programozókat, szóval ha kifejezetten csak a webes irány érdekel, akkor backend technológiának még a php-t javaslom.

2018. nov. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Annyit még hozzátennék az előző válaszomhoz, hogy ez a szakma nem mindenkinek való. Programozóként a tudásodat folyamatosan szinten kell tartani, mindig tisztában kell lenni az aktuális trendekkel és a piac igényeivel, folyamatos tanulás jellemzi az egész szakmát.


Nem olyan, mint egy cukrász szakma, ahol megtanulsz mondjuk egy receptet és az sosem változik. Folyamatosan jönnek ki a frissítések, változtatások a technológiákkal kapcsolatban.

2018. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves #3!

Ha az volt a célod, hogy elrémissz, akkor sikerült! :D

2018. nov. 6. 14:55
 6/16 A kérdező kommentje:
#4: Grafikusként hasonló cipőben járok, szerintem a tanuláshoz való hozzáállásommal nem lesz baj. Inkább attól tartok, hogy a negyveneseket beskatulyázták "öreg"-nek, és kisebb eséllyel választanak ki, mint egy ugyanolyan tudású huszonévest.
2018. nov. 6. 14:57
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elrémiszteni, de nem árt, ha tudod, hogy mibe kezdesz bele. :)


Én még csak gyakornok voltam egy kisebb cégnél, de dolgozott ott egy ~ 35 év körüli nő fejlesztőként, szóval ha értesz hozzá, akkor lehet esélyed simán.


Multiknál más a helyzet. Sok multi próbál minél több fiatalt megfogni menő kezdőfizetéssel, de jóformán egyiknek sem érdeke az, hogy a "junior" szintnél tovább lépjenek.

2018. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

A cégek jellemzően kíváncsiak a jelentkező tapasztalataira. Nagy hátrány lesz, hogy ilyennel nem fogsz rendelkezni. Ekkor legalább egy-két olyan munkát mutass, amit saját magadnak csináltál. Továbbá az elhelyezkedési esélyeket nagyban befolyásolja, az ország mely részén szeretnél dolgozni. Budapesten sokkal jobbak az esélyek, mint mondjuk Keszthelyen. A webprogramozás helyett jobb esélyeid lennének a webgrafika terén.

Ha mindenképp webprogramozás, akkor érdemes egy olyan képző intézményt választani, amelynek tekintélye van a munkaerőpiacon, vagy akár tud segíteni az elhelyezkedésben.

2018. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8: Egyelőre egy online kurzust próbálok ki, ahol nagyon alap szintről kezdik az oktatást. Elvileg van egy "papírom" (ECDL) HTML-ből, haha :D A saját oldal ötlete megvan, a grafikai munkáimat szeretném szépen tálalni, illetve van még egy ötletem. :) Bp-en vagyok, de igazából nem titkolt célom a távmunka...
2018. nov. 6. 15:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Engem inkább megnyugtatott a harmadik, komolyan elég ennyi? Álláshirdetésekben fel szoktak sorolni mindenféle flancot, amiről sosem hallottam vagy csak hallottam. Bár ez is egy dolog, én a semmivel (diploma + magánúton php) el tudtam helyezkedni, csak nagyon sokáig kellett keresnem, de akkor még programozóbőség volt.


Mondjuk van olyan állás is, ahol semmi nem kell, mert megtanítanak (hívtak bankhoz, ahol valami igen érdekes egyedi cucc van, mondjuk az nem webprogramozás, de olyan is van ott is, html5 meg egyéb alapok és kész)...


Kérdező, amit a harmadik írt, az semmiség, ezeket könnyen megtanulod, remek oldalak vannak hozzá s nem is kell mindent megjegyezned. Sok éven át úgy php-ztam, hogy folyton a manuált bújtam, a programozónak nem káptalan a feje, hanem intelligens és lusta (ez fontos programozói erény).


Azt nem tudom, hogy milyen papír kell. Van, ahol annyira kell a programozó, hogy nem muszáj diploma, de van, ahol elvárják, vagy legalább a tapasztalatot. A páromnak van papírja, de nem diploma s csak hobbiprogramozóként van tapasztalata, nem sikerült elhelyezkednie itt vidéken. De állítólag azzal az igen drágán megszerezhető papírral szoktak, csak mi vagyunk bénák (sok tudást nem adott különben, netről simán összeszedhető sokkal több).


Aztán persze szabadúszóként, totálisan online is lehet programozóként dolgozni, különféle módokon. Van, aki mentorkodik, van, aki ilyen apró megbízásokat vállal (sose jöttem rá, ez hogyan működik, igaz, nem mentem bele), én pedig html5 játékokat szeretnék írni és eladni, amiben a játék elkészítése a könnyű (ma már helyes keretrendszerek vannak. meg persze programozás nélkül is lehet játékokat írni, de az engem nem érdekel, korlátozó is, nyilván), az eladás nekem akkor is ijesztő, ha vannak erre oldalak. Mindenre vannak oldalak, igazából még arra is, hogy összeálljak egy zenésszel és egy grafikussal s valamelyik hátha jobban el tudja adni, mint én :D.


De persze ez utóbbinál egészen más a helyzet, magadnak kell csinálnod az adót, tb-t, nyugdíj dolgokat. Attól még sokaknak vonzó lehet. Vagy ha nem ez, akkor el lehet menni játékfejlesztőnek egy céghez. Megvannak az előnyei és a hátrányai is.

2018. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!