Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig van esély arra, hogy...

Meddig van esély arra, hogy felhívjanak?

Figyelt kérdés

Találtam egy számomra megfelelő munkát és jelentkeztem rá. A hirdetés már lejárt, de még nem hívtak fel! Meddig van reális esély rá, hogy behívjanak interjúra? Illetve én már ott korábban voltam állásinterjún, lehetséges hogy ezért nem hívnak be? Akkor nem vettek fel. Ilyenkor behívják az embert újra, vagy már felesleges ismét meghallgatni? Nagyon hasonló munkakörről van szó. Gondolom ugyan azok tartják az interjút is.


Mi ilyenkor az eljárás pontosan? Vagy cégenként változik?

Kb 8-10 napja már nem elérhető a hirdetés.

Azóta még csak egy visszautasító emailt sem kaptam. Pedig már annak is örülnék, csak tudjam biztosan mi a helyzet!



2018. okt. 29. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden cégenként változik. Egyáltalán nem biztos, hogy visszajeleznek úgyhogy amíg nem írnak/hívnak addig vedd úgy, hogy nem vettek fel. Persze ez nem túl motiváló de ez a realitás.
2018. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez már bukta.


Én is mindig így járok. Nem keresnek.

De az a lényeg, hogy munkaerőhiány van :D

2018. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden esetben hívnak fel. Megnézik, ki az, aki dolgozott már vagy most is dolgozik olyan munkakörben, ők mennek előre; közülük is önéletrajz alapján kiválogatják a "legjobbakat" és így kialakítnak egy listát X emberről, akiket behívnak interjúra - a maradékból meg X ember megy tartaléknak (vagy várólistára :) ). Ez annyit jelent, hogy 10 jelentkezőből kiválasztanak valakit (és ezzel a hirdetés le is kerül) és, ha az illető meggondolja magát és mégsem akar odamenni dolgozni, akkor nem a maradék 9 jelentkezőt riadóztatják, hogy mégis közülük valakié az állás; hanem a tartalék listásokat kezdik kerensi.

De, hogy ha a 10 interjúzottból kiválasztott egy ember nem mondja vissza a jelentkezését, aláírja a szerződést és dolgozik, az életben nem hívják fel a tartalék listás embereket - sőt, levelet se küldenek, hogy bocsi, de találtunk jobbat.


Ha majd ugyanazon a helyen megüresedik a hely akkor újra feltesznek egy hirdetést, akkor már nem a tartalék listásokat hívják.


Nekem is volt, hogy az önéletrajz beküldése után kb 1 hónap múlva hívott fel egy munkahely, hogy lehet, hogy már elkéstek a hívással, de nem tudnék e bemenni egy interjúra.

2018. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!