Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A szerződésben levő munkaidőt...

A szerződésben levő munkaidőt kell teljesitsem vagy azt amiben megállapodtunk?

Figyelt kérdés

Pár hónapja alkalmaztak eladónőként.

Mikor felvettek, arról volt szó, hogy a jelenlegi programnyit dolgozok és ennyi fizetést kapok(minimálbért)

Igy nem jön ki csak összesen 32-36 óra egy héten szombattól függően.

A szerződést pedig teljes munkaidőre irtuk, tehát napi 8 óra/40 óra egy héten.

Az elmúlt időben meg észrevettem, hogy egyre többet várnának el és egyre többet hivnak be csak'úgy' segiteni, pakolni vagy csak helyettesiteni, 1-2 órákkal hamarabb.

Rákérdeztem, és az volt a válasz, hogy hát igy sem jön ki az órád, igy próbáljuk pótolni.


Én ezt nem érzem jogosnak, hiszen mikor alkalmaztak arról volt szó, hogy a nyitvatartási órarend szerint dolgozok, azért is vállaltam el ennyi pénzért, mert kb igy megéri. Viszont teljes munkaidőbe,40 órával tuti nem csinálnám ennyiért, mindenféle bónusz nélkül.

Kinek van igaza?

Első munkahelyem, még nem igazán vagyok képben az ilyen dolgokkal.


2018. nov. 9. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
A szerzodesben foglaltak szamitanak. Ha az volt a szerzodesben, hogy te 40 orat dolgozol es te alairtad a papirt akkor 40 et kell dolgoznod.
2018. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Magyarul 40 óra van a szerződésben, kevesebbet kell dolgoznod túlórákkal összesítve mint a 40 óra és ezen ki vagy akadva?


Annyira magyar ez a kérdés...

2018. nov. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2. A fizetése is annyira magyar...
2018. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyira magyar ez a kiforgatás!


Teljesitem azt a programot, amiben megegyeztünk mikor felvettek, ennyi pénzért.

Plusz legtöbször van 'túlóra' mikor behivnak valamiért, akkor jön ki ez a 40 óra.

Azért kérdezem, mert szinte minden héten kapnak valami okot arra, hogy behivjanak. Azon a programon kivül amiben megegyeztünk.

A szerződésbe teljes munkaidőt irtak, mert szinte annyi van, naponta 8 óra de van egy plusz szabadnapom.Nem irhattak 6-ot.

Szóval az volt megbeszélve, hogy ennyit kell bejárjak ennyi pénzért. Nem többet.

Ha többet jövök, akkor nem ennyire nevetséges a fizetés!

Megnézném, hogy te mennyire pattognál, ha ledolgoznád a 40 órát ennyi pénzért, kajapénz és útiköltség nélkül.


Semmi gondom azzal, hogy lekellene dolgozzam a 40 órát, de akkor úgy is legyek fizetve. Nem igy, hogy összvissza a behivásokkal ledolgozom nekik ilyen olcsón.

2018. nov. 9. 13:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenütt szebb a szöveg, mint az írásbeli szerződés. Legyen az hitel, biztosítás, munkaszerződés. Azt követelhetik meg, ami a szerződésben van és azt is kell adniuk.


Ha pl. az a szóbeli megállapodás, hogy papíron kapsz minimálbért, mellé zsebbe meg még havi 50 ezret, de az 50 ezret nem kapod meg, akkor is csak annyit tehetsz, hogy próbaidő alatt te is bármikor indoklás nélkül azonnali hatállyal felmondhatsz. Egy Aldiban, Lidlben sokkal jobb pénzt kereshetnél, bár a munka is hajtós.

2018. nov. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én se értem a problémát, pontozz le...

40 óra van a szerződésedben, és az a problémád, hogy 32-36 óra után még néha bent kell maradnod? Hát ez de durva.

2018. nov. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Más is minimálért dolgozik egyéb jàrandóságok nélkül. 40 vagy ennél több órát, étel és útiköltség nincs térítve. Keresel mást, pont.
2018. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!