Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Te megmondanád a kollégádnak,...

Te megmondanád a kollégádnak, hogy egyen csukott szájjal?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom, és van egy viszonylag új kollégánk, akinek néhány bosszantó tulajdonsága közül az egyik, hogy képtelen csukott szájjal enni. Minden alkalommal, amikor eszik hangos csámcsogó-nyammogó-cuppogó hangokat hallat, még mintha kicsit direkt rá is játszan, bár ezt lehet, hogy csak beleképzelem. Egyszerűen nem tudom figyelmen kívül hagyni a hangot, undorító, és nem értem, hogy egy 35 éves ember hogy nem tanulta meg kb. 30 évvel ezelőtt, hogy hogyan kell csukott szájjal enni. A velem szemben lévő asztalnál ül, és rendszeresen eszik a gépe előtt is, de ebédelni is gyakran jön velünk.


Ti szóvá tennétek valahogy ezt a dolgot? Ha igen, hogyan, hogy ne legyen utána rossz a kapcsolatunk? Annyira kellemetlen, mintha azt kéne elmagyarázni valakinek, hogy nem fingunk az irodában. Ráadásul fiatalabb is vagyok nála, és technikailag a felettese is.


2018. nov. 13. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2018. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer átszólnék neki, hogy "figyi, csukott szájjal nem menne? Elég zavaró ez a csácsogás"

Aztán csinálnám a dolgom, mintha mi sem történt volna.

Ha ez után is csinálná, nem tudom mit csinálnék, átülnék másik asztalhoz, vagy valami. Vagy ha te vagy a felettese, talán meg tudod oldani, hogy ő dolgozzon másik asztalnál.

2018. nov. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kollegális viszonyban vagytok, nyugodtan megmondhatod neki. Bár elképzelhető hogy besértődik.
2018. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Én is rászóltam már kollégára hasonlóan igénytelen étkezési szokásai miatt, meg más miatt is. Nem bírom, ha egy felnőtt ember tahó módon viselkedik. Normális stílusban meg kell kérni, hogy legyen kedves kulturáltabb módon étkezni mert zavaró amit csinál. Az ilyenek amúgy meg szoktak sértődni, de nyilván nem volt gyerekszobájuk. Volt, hogy olyanra szóltam rá aki rendre büdösen járt be dolgozni, konkrétan szrszaga volt, mintha beleizzadt volna a nadrágjába és 1 hónapig ki sem mosta volna.

Ne érezd magad kellemetlenül azért mert normális vagy, más meg nem.

36N

2018. nov. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, szólnék neki, ha ő lenne a felettesem is, azért egy kulturált ember szerintem nem így étkezik társaságban (hogy egyedül mit csinál az pont nem érdekel).
2018. nov. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!