Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy munkahelyen egy beoszto...

Ha egy munkahelyen egy beosztott nem hozza a munkáltatói elvárásoknak megfelelő teljesítményt, miért nem válik meg tőle a cég?

Figyelt kérdés
Miért szenvednek vele éveken keresztül, miért nem ülnek le vele beszélni, hogy ez így nem mehet tovább? Ennyire nehéz egy cégnek megszabadulni olyanoktól, akiknek határozatlan idejű szerződésük van, vagy mi lehet az ilyen helyzetek hátterében?

2018. nov. 18. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van pár ilyen ember, igaz ők be sem járnak dolgozni, folyton betegben vannak. Gondolom erre is megvannak a megfelelő jogi szabályozások, hogy mikor lehet valakinek felmondani. Nálunk a munkáltató nyilván egy esetleges pert akar elkerülni, és biztos máshol is így van. Mondjuk a magánszférát nem ismerem, ha ez olyan hely.
2018. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha régebb óta ott van, akkor a végkielégítést nem fizetik ki, amúgy meg van olyan hely, ahol kevesebb ember maradna a munkára és amíg pl felveszi a telefont, addig elég lesz oda. Plusz a kirúgáshoz nyomós indok kell.
2018. nov. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jézusom, mit írok - a végkielégítést nem kell így kifizetniük nem nem fizetik ki, ahogy írtam :D
2018. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nálunk az adott munkakör betöltéséhez le kell tenni egy vizsgát, amit az adott munkavállalón kívül mindenki letett már még a próbaidő alatt, ez a munkavállaló meg mostanáig sem tette le...
2018. nov. 18. 10:52
 5/10 anonim ***** válasza:
Továbbra is; ha a munkavállaló az alapot elvégzi, az már elég a cégnek. Most, ha a munka úgy ahogy, el van látva valamennyire, minek fáradjanak egy új valaki keresésével, betanításávap, aki lehet, hogy ugyanolyan alkalmatlan lesz?
2018. nov. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Plusz kirúgni valakit nem is olyan egyszerű (még akkor sem, ha a beosztott púp a cég hátán); ahol lehet, ott is inkább a más projektre való átküldés mellett dönt a vezetőség.
2018. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom.... Nekem a gyerekem 3 napig beteg volt, már cirkusz volt a munkahelyemen (pedig még határidő sem volt), de már utaltak rá, hogy még egy ilyen, és mehetek (aztán én mondtam fel egy hét múlva.)
2018. nov. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző voltam, a lényeget kifelejtettem: Szóval lehet, hogy most tényleg munkaerőhiány van, akkor meg (2002-ben) nem volt.
2018. nov. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is voltak anno fenyegetések a régi helyemen, amik ott meg is álltak. Hányszor megkapta a lusta, székmelegítő kollégám a szóbeli szidalmat, ami sosem ment tovább írásos figyelmeztetésbe, se az ecsetelt kirúgásba.
2018. nov. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerek betegsége miatti kirúgás fenyegetés szerintem megmaradt volna fenyegetésnek - és a mai napon is megtörténne, ha olyan a hely. Simán kinézem, hogy ezzel rémisztgetik az alkalmazottar, de sosem rúgnák ki érte.
2018. nov. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!