Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti az ilyen helyzeteben mit...

Ti az ilyen helyzeteben mit reagáltatok volna?

Figyelt kérdés

Az allasinterjun megbeszeltunk egy netto osszeget. A szerzodes allairasakor lattam hogy berminimum a bejelentetett, a tobbit meg feketen.

Aztan ugye szova tettem hogy nem errol volt szo. (Vagy hat vegulis en termeszetesnek vettem hogy nem feketen lesz, mert egy masik melohelyen rogton kozoltek, hogy egy reszet ugy kapom)

Aztan kerdeztek hogy miert akarom hogy annyira legyek bejelentve? Erre modntam hogy a nyugdij miatt, aztan mondták hogy nekem már nem lesz nyugdijam (Fiatal palyakezdo vagyok)

Erre mar nem is tudtam mit reagalni.


2018. nov. 25. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
De ugye otthagytad őket a fenébe és nem írtad alá??
2018. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is állásinterjún nem (csak) nettó, hanem brottó összeget is meg kell beszélni, mert különben átvágnak.

Másodszor a feketén egy részét-be belemenni a lehetö legnagyobb hülyeség, mert csak azt köteles fizetni, ami a szerzödésben van.

Harmadszor a nyugdíj vagy lesz, vagy sem - már 50 éve is azt mondták, hogy nem lesz -, de ha nem fizetsz semmit, akkor garantáltan elveszted a jogosultságodat.


Remélem, volt annyi eszed, hogy nem írtad alá a szerzödést!

2018. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem csak a nyugdíj számít, elég arra gondolni, hogy lakáshitelt sem fogsz kapni soha az életben, vagy maximum viccesen kis összeget. Ilyen kijelentés után én ott helyben felálltam volna és megköszönöm a lehetőséget.
2018. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
azt, hogy rendben, akkor köszönöm a lehetőséget. és kisétáltam volna. remélem nem voltál olyan hülye hogy ebbe belemész. mostmár mondd meg mit csináltál mert érdekel :D
2018. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jó duma! Remélem, nem írtad alá.
2018. nov. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 nemaRendőrség ***** válasza:
Miért a netto összeget egyáltalán? Az egyénenként eltérő lehet ugyanolyan bruttóval.
2018. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ja igen ez lemaradt, azt is mondták hogy a nyugdijba az utolso 5 ev szamit csak bele :) Persze én bevettem(nem voltam képbe az ilyen dolgokkal, és gondolom látták), aláírtam, (hatarozatlan,90napos probaidovel). Attol nem aggodom hogy nem kapom meg amit igertek, csak mar aggaszt ez a nyugdij dolog

Egyebkent mindenki igy dolgozik itt, (nem csak a tapasztalatlanok mint én ,hanem az idősebbek)

2018. nov. 25. 12:35
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdezö: amiket ezek állítanak, az még véletlen semi igaz, ha van eszed, nem maradsz ott!

Emellett attól, hogy a többi (is) hülye, neked még lehet több eszed!

2018. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

ez az utolsó 5 év megy a nyugdíjba ezelőtt 25 évvel volt egy pár évig.

e miatt sokan vissza mentek régi munkahelyeikre.

de ez már nincs,eltörölték.

a nyugdíj kifogás viszont valós,mert 2030-35nél tovább nem fenntartható a nyugdíjrendszer és meg fog szűnni.

ami viszont valós félelem lehet az a tb.

egyik ismerősöm buszvezető volt az arrivánál.

ott is az megy,hogy minimálbéres bejelentés,a többit pedig benzinmegtakarítás címen kapják.

aztán kiderült,hogy a srác elég komoly beteg,egy év kezelés,műtét,lehet túl sem éli,elment táppénzre és nem a bruttó 450-480e után kapta ami összejött havonta,hanem a minimálbér után amire be volt jelentve,ami azért nagyon nem mindegy.

főleg nem egy ennyire kiszolgáltatott helyzetben mint egy komoly betegség.

szóval a tb miatt fontos.

2018. nov. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hülye vagy kérdező. Nagyon.
2018. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!