Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges buli milyen szokott...

Céges buli milyen szokott lenni? Hogy szokott lenni? Sose voltam még ilyenen

Figyelt kérdés
2018. dec. 2. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki hoz valami kaját vagy alkoholmentes italt, olyan álló fogadás jellegű. Udvariasan elbeszélget mindenki mindenkivel, és kb. egy óra után lassan "elpárolgunk". (mondjuk én nem cégnél, hanem hivatalban dolgozom és sokan vagyunk ilyenkor)
2018. dec. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Na az a baj nagyon cég függő a céges buli, az előző elmondta az egyik végletet, hogy nagy kulturáltan kis beszélgetés kis eszegetés majd hazamennek, na mi vagyun a másik véglet, berúgunk mint az állat, az asztalon táncolunk, üvölt a zene, állatkodunk.
2018. dec. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Drazicc ***** válasza:
47%
Na most már látod hogy mködik a felsővezetőknél, és a másik véglet a plebejus munkásoknál.
2018. dec. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kétfajta van; cég által rendezett meg projekt által rendezett.


Cég által rendezett olyan volt idáig, hogy nagy helyre szervezték, volt kaja, ital, zene, céges kártyámat bemutatva mehettem be és adtak kuponokat amiket italokra válthattam be a helyszínen meg táncoltunk. Volt néhány amiben az év dolgozóit kihirdették, beszédeket mondtak, a többiben ezek elmaradtak.


Projekt által szervezett vagy a hr által volt szervezve és a hr kis csapatokra bontott minket, mindegyikbe bele tett egy lead-et és lehetett húzni kártyákat, amin volt egy csapatépítő játék és azt játszottuk (csapaton belül), közben volt egy rakat pia, kaja meg hoztak pizzát.


De volt, hogy pl jégkorizni ment a csapat és a lead aki szervezte elmondta, hogy ennyi érdeklődő van úgyhogy fejenként ennyit kell fizetni aztán jégkoriztak utána meg pizzáztak (ezen nem vettem rész, mert halálosan félek a jégkoritól).


Volt olyan is, ahol elvittek minket bowlingozni és nekünk egy garast se kellett fizetnünk; a cég állta. Volt ingyen ital, pizza, a pályáért se kellett fizetnünk egy petákot sem (ez projekten belüli volt)


Van nálunk céges piknik évente, ahol a többi projekttel vagy együtt, jelentkezhetsz foci, röpi, stb csapatba egy barátságos meccs erejéig, van mindenféle sátor (masszázs, arcfestés, stb), vannak játékok, van reggeli, ebéd, vacsi, pia (mind ingyen), van medence, ha gyereket viszel van játszóház. Ide családot, barátokat hozhattál.


A cég és nem projekt által szervezetteken nálunk van külön fotós stand/pult/sátor, ahol lefotózkodhatsz mint az amerikai iskolai bálon.

2018. dec. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahány cég annyiféle buli.... mint ahogy mi emberek sem ugyanúgy bulizunk .... Nálunk többnyire isznak össze vissza, van csőrözés egyébként házas emberek közt( úgy értem nem egymással házasok csak úgy választják szét a munkát a magánélettől hogy otthon a házastárssal itt meg a kollégával) aki rosszul néz rájuk azt a többi nyaller lehurrogja. Tehát aki nem kiváncsi ilyesmire az jobb ha nem marad sokáig mert ahogy fogy a pia úgy durvulnak a dolgok
2018. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Harmadik, azért ne eltalánosíts ennyire, láttam én már felsővezetői összejövetelen atomrészeg, asztalon üvöltözős alakokat. Nem sokat, de pláne, ha szűkebb körű a dolog, akkor bizony a vezetők is el tudják engedni a lovakat. Láttam már egy-két érdekes dolgot...

(Bocsi az offért, csak szemet szúrt a lekezelő hangnem.)

Hogy személyes tapasztalatot mondjak, én ritkán járok ilyesmikre, nem szeretnék lerészegedni mindenki előtt és lerombolni azt a képet, amit felállítottam magamról. Márpedig ilyen kis barátias összejöveteleken ez hamar megtörténhet. Ezenkívül szervezni szoktak évente nagyobb, az egész céget érintő rendezvényeket, de ezen nem illik nagy lakodalmat csapni, eszünk egy-két sütit, iszunk valami alkoholmenteset és nagy mosolygások közepette, úgy kb. fél óra után elpárolgunk. Én legalábbis ily módon szoktam. Szerintem egy céges összejövetelre nem kell úgy tekinteni, mint egy baráti partyra. (Hacsak nem a családoddal/közeli barátaiddal dolgozol együtt.)

2018. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4 voltam

Kérdező, most ahogy a sok iszogatós kommentet látom, olyan nálunk is volt, hogy csak inni ültünk össze. Az előző projektemen ez volt a búcsubulija valakinek. Mindig ugyanott volt, senkinek soha eszébe nem jutott a sárga földig innia magát.

Viszont nem mindenki szervezett ilyen összeröffenést az utolsó napján; nálam tátották a szájukat, hogy miért nem akarok - bekamuztam, hogy sajnos elfoglalt vagyok, a mai napig nem tudják, hogy azért mert mindig is személytelennek éreztem.

Az az előtti helyemen pl egy étterem megtelt az én tiszteletemre, amikor elmentem és nosztalgiáztunk közösen az munkahelyen töltött időmről, ennél a másik helynél pedig olyanok voltak az összeülések, hogy konkrétan azt se tudtad, hogy búcsúztatón vagy. Hiányoltam egy pár kedves szót a távozó kollégához, egy koccintást. Helyette mindenki ült az asztalnál, klikkekben beszélgetett és a 75% azt se tudta ki miatt vagyunk ott.


Voltak olyan időszakok az előző helyeimen, ahol péntekenként elmentek sörözni a kollégák, de kb 2-3 ember ment, így meg is szűnt.


De való igaz, hogy nálunk mindenki mértékkel ivott - volt ott söröcske, borocska, de asztalon táncolás meg kínos szituk ami után nem mertünk köv munkanapon egymás szemébe nézni, nem akadtak. :D

2018. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
60%

Emberek. Ne dimenzioáljuk túl.

Én TIZENKÉT ÉVE vagyok egy munkahelyen 12 éve van karácsonyi buli és 12 ébve soha egyen se voltam. Az elején azt mondták a vezetőség ferde szemmel néz azokra akik ebből kihúzzák magukat.

Na mondtam én 12 11 stb éve hogy leszarom. Mi leget belőle? Kirúgnak? Ugyan. És lám elment 12 év soha egyszer se voltam karácsonyi bulin és mi történt? Semmi. Le se szarja senki.....


Tanulság. Ne menj el. Minek. Letelt a munkaidő mint akit puskából kilőttek szarj mindenkire és húzz haza.

2018. dec. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. válaszolónak

A 4. és 7 válasznak az írója vagyok.

A hely, amiről írtam a búcsubulis dolgot (hogy nem volt búcsúztató jellege) egy nagyon szuper hely volt amúgy; barátságos kollégák, megértő, kedves segítőkész főnökök, családias hangulat, igazságos munkamegosztás - ami a többi fajta bulikban (pl közös jégkori) látszott és azért mindenkit igyekeztek rábeszélni a többiek, hogy az ilyen eseményeken jelenjen meg.


Ettől függetlenül tény és való, hogy voltak akik nem jelentek meg és tényleg nem lett belőle baj.


Úgy, ahogy az eddigi munkahelyeim bármelyikén.


Mivel a szerződésben nincs kikötve, hogy a csapatépítések vagy céges bulik X százalékán meg kell jelenned, illetve az alkalmazott kötelességeibe nem tartozik bele, így nem muszáj munkaidőn kívül megjelennie (persze más, ha ezt munkaodőn belül tartják). Az évi értékelésed és az ottmaradáspd nem befolyásolja.


De én amondó vagyok, hogy egyre érdemes elmenni - mert lehet valakinek megtetszik és szívesen jár el, lehet valakinek meg tanulópénz lesz, hogy ilyen buliba soha többet nem szabad menni.

2018. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!