Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kínai ruhaboltban...

Milyen kínai ruhaboltban dolgozni?

Figyelt kérdés

Epp munkat keresek es lattam ,hogy eladot keresnek.

Mondhatnatok,hogy olyan mint mas ruhaboltban ,de teljesen mas. Kevesebb a vasarlo es hat nem biztos ,hogy szepen beszel magyarul a fonok:D


Igazabol tapasztalatok erdekelnenek.


2018. dec. 4. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pici pénz, sok munka.
2018. dec. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam kinainal.Fostalicska!Nehogy elvàllald! Azoknàl minden szabàlytalan és ha problémàd van,hirtelen ugy tesznek,mintha nem tudnànak magyarul.Pedig dehogy nem...A csalàshoz van eszük.Szabi,tàppénz nincs.Nem jelent be (lehet hogy ad szerződésnek làtszó valamit,de az is kamu).Szabadnap csak elméletben.Étkezés kis sàmlin,a raktàrban.És elmegy erre a szarra minden napod reggeltől estelig.Minimàlbérért.Ja a jàrulékaid a sajàt maga zsebébe fizeti be.
2018. dec. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

#1 - Mennyi az a "pici"?

Sok munka ? Nagyon kevesen vannak az ilyen uzletekben (tobb is van a kornyeken) ,nem lattam meg olyat ,hogy 1nel tobb ember vart volna a kasszanal. Pl egy NewYorkerben tobbszor elofordul,hogy 4-5 ember varakozik,tehat sokkal tobb ott a melo


#2 - Penzben mennyi az annyi? Igazabol nekem se lenne alommelo ,viszont konkretan 2 perce van tolunk ,vegzettseg sem kell hozza es kivulrol ugy lattam ,hogy nincs nagy melo. A szabadnapot szerintem megoldanam ,ha latjak ,hogy nem vagyok madar csak nem akarnak hulyenek nezni :D

A samlis etkezes meg hat na.. kinek mik az igenyei. Egyik masik gyarban sincs jobb helyzet,raktarban raklap,ulj ra es egyel :D

8 oraban mennek oda ,a minimalber (ha joltudom) 140.000 , gyarakban sem mindig kapnek tobbet (vagy annyit sem) raadasul ott 8 helyett sokszor 9-10 orat bentvagy.


(Ne ertsetek felre ,nem beletek akarok kotni,ertekelem a valaszokat ,csak leirtam ,hogy en hogy latom)

2018. dec. 4. 21:26
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ennyi az igenyed, akkor hajra. Oda is kell ember, nyilvan, akik ott vasarolnak, orulnek, hogy valaki kiszolgalja oket. De mi a raktarban mondjuk nem raklapon eszunk, hanem hutoszekrenyekkel, mikrokkal, mosogatogeppel, stb. ellatott etkezoben, szeken, asztalnal. Minimalbernel joval tobbet keresunk, mondjuk igen, dolgozni kell egesz nap, nincs ido ulni es mobilt nyomkodni, kiveve a szunetekben, amikbol van epp eleg. De nyugodj meg, a kinaiak sem ilyen lazak, naluk akkor is van munka, ha nincs munka. Mindig talalnak valamit.
2018. dec. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem aztmondom,hogy ennyi az igenyem,de arra ,hogy megegyem a szendvicsem eleg egy samli,nem lesz jobb etvagyam ,ha latok kozben egy mikrot vagy egy mosogepet. 8 oras munka (ami tenylegesen 8 ora) 140.000ert szerintem jo ,plane hogy egy normalis bolthoz kepest kevesebb a melo. Ez az en meglatasom,ettol fuggetlenul erdekelnek szemelyes tapasztalatok.
2018. dec. 5. 01:44
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja ,meg hat azt se felejtsuk el,hogy azert egy gyarban (gondolom nalad is,4-es) dolgozni kell tenylegesen,fizikai munkat vegezni. Enis tudnek 320.000ert is dolgozni ,12oraban hetvegeket vallalva meg nehanyszor tulorat, 3 muszakban (mert vannak jolfizeto gyarak is) ,soot tudnek napi 16 oraban is dolgozni 18.000ert naponta ,havi 22nappal szamolva az is szep penz,de hat ugye az tobb ido meg komoly fizikai munka. Nekem meg ugye van eletem ,tehat a 16orazas nemjatszik.
2018. dec. 5. 01:51
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A kínai boltokba felénk mindig keresnek embert. Nem véletlenül. Alap a minimálbér vagyis bruttó 138e ami 90 ezer körül van a valóságban. Sokszor nem jelentenek be, ami később derül ki, hogy nincs biztosítási jogviszonyod, nem fizetnek járulékotat, így nyugdíjba se számít az itt eltöltött idő.

Ezek a boltok nagy árukészlettel rendelkeznek, így mindig van mit csinálni. Jah és sokszor úgy beszélnek veled, mint a kutyával. Nem csoda, ha nagy a fluktuáció.

2018. dec. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hat ,jolvan
2018. dec. 5. 10:34
 9/14 anonim válasza:
100%

Kíváncsi vagyok mi jár a fejedben.

Ha neked megfelel, és szeretnél ott dolgozni, akkor miért vagy kíváncsi tapasztalatokra?

Mármint, az álláspontodon nem változtat bárki bármit írjon, de akkor miért kérdezed?


Egyébként nekem dolgozott egy rokonom ilyen helyen, neki sem jött be a dolog pedig őt is az motiválta, hogy fix 8 óra és sok a semmittevés. - csak, hogy ne offoljak -

2018. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9 - En a tenyeket irtam le.


Ettol fuggetlenul erdekelnek a tapasztalatok.

2018. dec. 5. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!