Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen kínai ruhaboltban...

Milyen kínai ruhaboltban dolgozni?

Figyelt kérdés

Epp munkat keresek es lattam ,hogy eladot keresnek.

Mondhatnatok,hogy olyan mint mas ruhaboltban ,de teljesen mas. Kevesebb a vasarlo es hat nem biztos ,hogy szepen beszel magyarul a fonok:D


Igazabol tapasztalatok erdekelnenek.


2018. dec. 4. 20:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott,hogy egy kínai bolt (is) àltalàban 9-6ig van nyitva,ami màr eleve nem 8 óra,hanem ténylegesen 9, de erre még szàmold rà,hogy sok suttyó vàsàrló baszik rà,hogy este 6- van, még sétàlgat a boltban vagy fél óràt,végül nem vesz semmit.De muszàj kivàrni nem rakhatjuk ki lapàttal.És csak miutàn mind elhúzott,utàna tudunk zàrni és kasszàt zàrni, felmosni,hazamenni.Igy 6 helyett jó,ha fél7-7kòr elindulsz haza.És oda az egész nap! Szàmítsd azt is,hogy sok kínai szombaton is egész nap nyitva van.De délig biztos.Szóval a munkahelyeden fogsz élni.

Az igaz,hogy nem kimondottan nehéz fizikai,de leülni nem lehet.Àllandóan csinàlni kell valamit,mert lesi a köcsög.És nehéz dobozokat kell cipelni,mikor àrut hoznak.Bérről nem tudok mit mondani.De nyilvàn most is a leg minimàlisabbat adjàk.Nekem adtak szerződést,de kérték hogy ne vigyem el,maradjon a fiókban.Nos ez gyanús volt nekem és amint elmentek àruért,én titokban lefénymàsoltam a szerződésem és így sajàt példànyom is lett.Azutàn érdeklődtem az illetékes intézményeknél a jogviszonyomról és kiderült,hogy nem vagyok bejelentve.Sőt!A cég neve sem stimmelt.Hivatalosan maga az üzlet sem volt azon a néven nyilvàn tartva ami a szerződésen volt.A béremből ennek ellenére vontak le,hogy az is szabàlyosnak tűnjön,de azt nem fiztették be,maguknàl tartottàk nyilvàn.Feljelentés megtörtént.Akkoriban még volt következménye és az üzlet bezàrt.

2018. dec. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja,mikor felmondtak,a fiókban lévő szerződést kidobtàk,eltépték.Azt hitték,nekem nincs....

Mivel volt eszem és fénymàsoltattam,így legalàbb ha nyugdíj meg tb jàrulékom nem is volt,legalàbb a munkaügyön ledolgozott napokként elfogadtàk.

2018. dec. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Koszi.

Nalunk egyebkent 9tol 5ig van nyitva es 5elott kiraknak egy "hamarosan zarunk" tablat. Nem egy hatalmas uzlet ,szoval a takaritas sem kimondottan sok (szerintem).

Itt nem kinaiak vannak ,szerintem az uzletvezeto sem az ,aki a kasszanal szokott lenni az is valami fiatal kiscsaj ,sokszor ul es a baratnoivel dumal 2 vasarlo kozott.

Egyebkent egy gyarban is sokszor le kell dolgozni a szuneteket (amire sokhelyen 45percet raszamolnak a munkaidore) aztan lehet menni oltozni ,aztan a buszmegalloba (mert gyarak nem sok esetben vannak a lakotelepeken kozepen) aztan buszozni egy jot es utana vagy otthon,ezzel sokszor elmegy masfel-2ora is. Szoval ha itt takaritunk 1orat akkor sem jonnek ki rosszabbul.


Amiket felsoroltatok negativumkent abbol (ahogy eszrevettem) egyik sem vonatkozik erre a helyre... Annak viszont tenyleg utana kellene jarnom/kerdeznem,hogy penzben mennyi az annyi, jelenleg ez az egyetlen ,ami tenylegesen negativ.

2018. dec. 5. 14:21
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia kérdező ! Mentél végül a kínai boltba dolgozni ? Mi van most veled , mik a tapasztalataid ?
2023. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!