Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen ajándékot vegyek a...

Milyen ajándékot vegyek a főnökömnek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Szokás a cégnél adni valamit, azonban én nem vagyok nagyon rég óta itt, így nem tudom, hogy mit illik, mit nem.


Nem tudok semmi személyes dolgot adni, mivel annyira nem iserem, ráadásul még ellesni sem tudok semmit, mivel pl. soha nem látom őt étkezni sem.


Milyen apró, nem túl drága (pár ezer ft.) ajándékot lehetne venni, ami nem túl elcsépelt?


2018. dec. 8. 16:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah igen, férfi főnök, alkohol, kávé csoki cukor kizárva.
2018. dec. 8. 16:58
 2/10 anonim ***** válasza:

"Szokás a cégnél adni valamit, azonban én nem vagyok nagyon rég óta itt, így nem tudom, hogy mit illik, mit nem."

Ha annyira már vagy régóta a cégnél, hogy kiderült, hogy illik adni valamit, akkor elég régóta ott vagy már ahhoz, hogy megkérdezd a többiektől, hogy mit szokás adni a főnöknek és mit nem.


"alkohol, kávé csoki cukor kizárva.

Miért is?

Akkor legyen tea.

2018. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valami vicces/különleges pendrájv?
2018. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mifelénk aki ajándékot vesz a fönöknek azt "NYALÓKÁNAK" hívják.
2018. dec. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A férfiak is isznak alkoholt és kávét.

De ha úgy érted, hogy ő speciel nem,akkor tényleg nem rossz ötlet a tea.

Már ha iszik olyat.

Mit szeret egyáltalán?

Könyvek, ruha,pohárkészlet(szigorúan vízivásra)?

2018. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy munkahelyen a főnök nem barát vagy "családtag",ajándékot nem "illik" adni hanem valamilyen okból.Ha karácsonykor az alkalmazottak ajándékkal kedveskednek a vezetőjüknek akkor azt közösen,a közösségben dolgozó munkatársak által összeadott pénzből teszik.Az ajándék nem érték hanem szimbólum ilyen helyzetben...

(Természetesen a vezetőség is hasonlóan kell hogy gesztust intézzen a munkavállalói felé...)

2018. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"ajándékot nem "illik" adni ... a vezetőség is hasonlóan kell hogy gesztust intézzen a munkavállalói felé..."

Szóval szerinted nem "illik", hanem "kell"? Teljesen zavaros, amit írtál.


Igenis van olyan helyzet, hogy illik ajándékot adni (olyan viszont nincs, hogy kell), és ez itt most pont egy ilyen helyzet.

2018. dec. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen félreértelmezted...

Az ajándék nem érték hanem szimbólum ilyen helyzetben...NEM kell, NEM illik, NEM kötelező.

2018. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egy elegánsabb toll szerintem jó ajándék lehet.

De ha már "elvárás", miért nem vesztek valamit közösen?

2018. dec. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
78%

Király munkahely lehet, ha az a szokás, hogy minden dolgozó vesz valamit a főnöknek.

Kíváncsi vagyok, a főnök viszonozza e ezt a gesztust és vesz e minden dolgozónak külön ajándékot. :D


Szerintem te itt valamit félre értettél.

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy a főnök meglepi karácsonyra a csapatot valamivel. (Pl. Kávéfőző, de azt nyilván nem évente vesz, vagy egy nagy doboz bonbon a közösbe)

És ezt viszonozván a csapat EGY ajándékot ad közösen, amire összedobják a pénzt. De még ez is maximum önkéntes alapon működhet, tehát ha a csapat egyik tagja azt mondja nem száll bele az ajándékba, akkor sincs belőle probléma.


Esetleg amit még el tudok képzelni az a "titkos mikulás" játék, ahol esetleg épp a főnököd nevét húztad. Hát ez esetben részvétem. És tudom ajánlani, hogy valamilyen a szakmával, munkahellyel kapcsolatos aprósággal lepd meg.

Szép, igényes határidőnapló, elegáns toll, ha lazább a környezet akkor egy visszafogottan poénos bögre.

2018. dec. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!