Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Joga van ehhez a főnökömnek?

Joga van ehhez a főnökömnek?

Figyelt kérdés
A munkáltatóm eddig "bérelt" egy erre szakosodott cégtől (itt mindenki így dolgozik állítólag spórolásból), viszont most az érdekei úgy kívánják, hogy most saját alkalmazott legyek. Ez nekem nem tetszik, mert még próbaidőt is beleírnak a munkaszerződésbe, szerintük ez csak papírforma. Azon gondolkodtam, hogy kihasználván a lehetőséget felmondok. Megtehetem ezt? 2,5 éve dolgozom itt.
2018. okt. 1. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy főnöknek mindenhez joga van , neked meg felmondani van jogod.
2018. okt. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Joga van.


Megteheted.


Miért nem tetszik hogy próbaidőt írnak, ha egyébként is le akarsz lépni?

Ezt a kölcsönzöttből saját állományba vételt így szokták, és mások előléptetés szerű dolognak szokták megélni. Magyar emberekkel nem lehet jót csinálni, mert bármit csinálsz van aki húzza a száját.:(

2018. okt. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Me ird ala az uj szerzodest, illetve a regi szerzodest se kozos megegyezesessel bontsatok fel. Max kirugnak, es fizetik a 30 napot.
2018. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Más örülne, hogy végre állományba veszik. A próbaidő pedig minden új dolgozója érvényes. Mivel te eddigi a munkaerőkölcsönzővel voltál szerződésben, most itt új embernek számítasz.

Szerintem butaság kilépni, mert ha eddig elégedett volt veled, akkor nem ezt a formát választaná, hogy elküldjön.

Ha amúgy jól érzed magad miért mennél el?

2018. okt. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha máshova mész dolgozni ott is 3-6 hónap próbaidővel indulsz. Akkor nem jobb egy olyan helyen lenni, ahol eddig is dolgoztál?
2018. okt. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Most neked az a bajod, hogy át akar venni a cég, ezáltal hosszú távon állandó munkát biztosítva? Nem igazán értelek.
2018. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj nem kitolni akarnak veled.

Amúgy meg bárkit bármikor kirúghatnak, nem csak próbaidő alatt.

2018. okt. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!