Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A céges karácsonyi ajándék jó...

A céges karácsonyi ajándék jó indikátora annak mennyire becsüli a cég a dolgozóit?

Figyelt kérdés

Lehet vitába szállni azzal az állítással hogy a céges karácsonyi ajándék jó indikátora annak mennyire becsüli a cég a dolgozóit?

Mit ad milyen értékben és egyáltalán ad-e?


Csak néhány valós példa ismerősi körből

- mikuláscsomag benne filléres lidlis édességgel tán 500 ft az egész

- képeslap hozzá céges toll még 500 ft se

- 50.000-es erzsike utalvány mindenkinek

- vagy 300.000 -es utalvány vagy utalás (szintén ismerősi körből)

- és végül itt lennék én, akinek SEMMI. még képeslap és céges toll se, még egy karácsonyi jókívánság se. Az „én“ alatt azt értem hogy az én munkahelyem, ahol se én se se nki nem kap semmit


Szóval ezek jó indikátorok hogy a cég mennyire becsüli az embereit? Hogy mit gondol róluk mit érnek neki az emberei? Aki az egy tábla filléres lidlis csokit az mit gondol ill aki ad 300 kilót a melósának az mit gondol, mit ér az embere neki?


És akkor ugye kérdés hogy rólam /rólunk mint gondol a cég, akik még a lónak egy nem páros testrészét se kapják?


2018. dec. 10. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Ezt már kiírtad tegnap is. Válts munkahelyet nyafogás helyett.

Gondolom az már nem fog menni, szájhős.

2018. dec. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez a főnököt minősíti.
2018. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy mekkora és mennyire gazdag cégről van szó. Meg persze sokszor az illető beosztásától is függ.
2018. dec. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek kb semmi köze ahhoz, hogy mit gondol rólad a cég vagy mit sem.

Részemről a cég azzal fejezi ki, hogy mennyire becsüli a dolgozóját, hogy mi kerül a fizetési szalagra. Ennyi. Van köztünk egy szerződés amihez tartjuk magunk.


Az ajándék jóleshet az embernek. De nem mutat semmit. Legalábbis számomra semmi jelentősége sincs, max egy gesztus.

2018. dec. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha különböző cég ajándékait soroltad fel, akkor nem a megbecsülést láthatod, hanem max, mit enged meg magának a cég, milyen a vezető habitusa.


De ha valóban egy cégen belül valaki csak lidlis édességet kap, másik meg 300.000.-os utalványt, úgy valóban azt jutalmazza, aki tett is le valamit az asztalra... vagy ha a sértett fél szemszögéből nézzük, igen...nem becsül meg téged a cég vagy azt aki nem kapott.. kérdés az miért. Kétlem, hogy ebben az esetben pótolhatatlan jó munkaerőről lenne szó.

Mivel vállalkozom és vannak nekünk is embereink, már én is jobban látom ezt... nincs szarabb mikor gürizel ezerrel, hogy menjen a céged, de a dolgozóid szarnak a fejedre, szarul csinálja meg a melót amire megkéred, de a markát azt tartja. Ezt akkor értheted meg, ha van egy ilyen "saját gyereked". ;)

2018. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Részemről a cég azzal fejezi ki, hogy mennyire becsüli a dolgozóját, hogy mi kerül a fizetési szalagra."


Hát akkor szemétkedek és megkérdezem mennyire becsüli meg az a cég a dolgozóit ami a mai világban bruttó 140-et vagyis a minimálbért adja (nettó 90) és meég ez a szar kis pénz is gyakran csúszik nem kerül fizetésre 10-ig hanem hol ekkor hol akkor, 15 , 20 akár...


????

2018. dec. 10. 11:22
 7/19 A kérdező kommentje:

". Van köztünk egy szerződés amihez tartjuk magunk."



Az van.... és a cég magasról tesz rá. Benne van bérfizetés 10-ike. Mikor jött meg a legutóbbi? Nov 17....

Szerződés mi?

2018. dec. 10. 11:23
 8/19 anonim ***** válasza:

Az ajándék az adható kategória. Nem kötelező adnia, nem követelhető. Ez az igazság.

Nekem volt nagyvonalúan ajándékozó munkahelyem is, és olyan is, aki még egy képeslapot sem adott. Nem függött ettől a ténytől sem a fizu, sem az, hogy hogy érzi magát az ember a munkájában. Szerintem ez inkább azt tükrözi, mit engedhet meg magának a cég.

2018. dec. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, 7-es hsz-r reagálva: Te valami balkáni munkahelyen dolgozol? Ilyen tré dolgok, amiket írsz, kb. a 90-es években voltak megengedhetőek egy munkáltató részéről (az is már az alja volt akkor is). Váltsál.
2018. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi nem kapunk semmiféle karácsonyi ajándékcsomagot, ettől még mindenki meg van becsülve és ezt érezzük is, méghozzá ott, ahol kell: szakmai előrelépési lehetőségekben, fizetésben, bónuszokban, elismerésben és korrekt, rugalmas emberi bánásmódban.

Rólad meg pont azt gondolja a céged, amit érdemelsz így a nyolvcvanezer korábbi kérdésed alapján, ezért nem kapsz lófszt se.

2018. dec. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!