Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme van a felmondási...

Mi értelme van a felmondási időnek?

Figyelt kérdés
Ma felmondtam de közölték, hogy le kell dolgoznom a felmondási időt (1 hónap). Kinek jó ez, ha bemegyek csak lógatom a lábamat, ha meg csesztetnének emiatt, direkt károkat is tudok okozni, lényeg hogy így csak veszteséget termelek a cégnek. Nem fizikai munka, így nagyon számonkérni sem tudják.
2018. dec. 13. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem sincs semmi értelme.


Nekem nem is volt ilyen, ha megszűnt az állásom akkor léptem le, "területet elhagyni" :D


Azt mentem haza állást keresni a neten.


Ja most legutóbb még 2 hét múlva visszamentem a papírokat aláírni, az volt 10 perc, azt lépés onnan.


Előtte csak ilyen ideiglenes papírokat írtam alá, azt 2 hét múlva hívtak hogy megvannak a végleges papírok.


Na mindegy a lényeg ha kitalálják hogy nincs már az emberre szükség akkor jobb lépni az adott helyről.

2018. dec. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Mert a komolyabb szakmáknál (értsd nem betanított munka vagy adminisztráció), át kell adnod a projektjeidet másoknak, és el kell nekik magyaráznod, legalább egy nagyon alap szinten, hogy mi hogy működik, hogy tudják folytatni a munkád miután már elmentél.
2018. dec. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Biztos nem fogok betanítani egy újoncot hogy nem engedtek elmenni.
2018. dec. 13. 16:35
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Micsoda példás hozzáállás, gratulálok.
2018. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%

Még egyszer mondom, komolyabb szakmák.

Nyilvánvalóan a kérdezőt ez nem érinti.

Egyszerűbb szakmák esetén tényleg nincs sok értelme.

2018. dec. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Az az értelme hogy vannak olyan állások ahol kemény felelősséged van és bizonyos dolgokat csak te tudsz rendezni. Ha egy FONTOS ember egyik napról a másikra nem megy be, úgy hogy rá épül az egész folyamat, megállhat az egész szektor. Persze nem egy kis gyári munkásra kell gondolni. De vagy mindenkit kötelezünk vagy senkit.
2018. dec. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási idő akkor is jó, ha a munkáltató részéről történik a munkaviszony megszüntetése, mert így a munkavállalónak van ideje új állást keresni. A kérdésben szereplő felmondás meg a munkáltató érdekét védi.
2018. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A kérdésben szereplő felmondás meg a munkáltató érdekét védi."


Védené, ha nem olyan dolgozókat foglalkoztatna, mint a kérdező. :)


Kárt okozol? Tégy úgy. A munkáltatónak pedig joga van az okozott kárt behajtani Rajtad.


Érdekes lenne, ha például egy pénztáros egyszer csak felállna, és közölné, felmondott, már megy is haza. :)

Vagy egy építési vállalkozónál lépne le hirtelen a festő.

Én az ilyen dolgozón úgy leverném a keletkezett káromat, hogy csak na. Akkor is siessen haza, ha én mondanék fel neki, és ne tartson igényt a felmondási időre, pláne ne a felmentési idejére.

2018. dec. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!