Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme a 3-4-5 körös...

Mi értelme a 3-4-5 körös állásinterjúknak?

Figyelt kérdés
Még sose voltam ilyenen azért kérdezem. Mit tudnak a 2. 3. 4. 5. interjún kérdezni még amit nem kérdeztek meg az elsőn. Oké, az elsőn van egy nagy szűrés, a második meg a főnökkel is beszélgetés van, de a többi? Az hogy valaki mennyire jól dolgozik, mennyire ért hozzá, milyen a morálja úgyis csak a próbaidő alatt derül ki.
2018. nov. 29. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Hogy kiszűrjék a messziről érkező jelölteket.
2018. nov. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Ez engem is érdekelne.


Életemben voltam már vagy 5000 interjún.


És igen mondták lesz 2. 3. kör, de nekem ilyenben még nem volt részem.


Mondjuk olyan volt elmentem az 1. interjúra, mondták majd jelentkeznek azóra nem hallottam róluk.


Vagy olyan volt amikor fel is vettek a céghez hogy az interjú végén mondta a fickó hogy nem keres tovább, fel vagyok véve, kapok szerződést azonnal.

2018. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a legtöbb eddig 3 körös volt.

Az első körben csak általános elbeszélgetés, mesélj magadról, milyen képzettséged van, eddig munkahelyek stb.

A második kör már konkrétabb volt. Pontosan milyen eszközökkel és programokkal dolgoztál eddig, kicsit bemutatták a céget, elmondták a munkarendet, szóba került a bérezés, juttatások, túlórák stb. itt már nekem is lehetett kérdezni.

A harmadik, és egyben utolsó kör pedig egy konkrét próbafeladatból állt. Itt már nem volt beszélgetés, csak elmondták mit kell csinálni, ha az ember készen volt, elmehetett.

Pár napra rá pedig értesítettek az eredményről.

2018. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem eddig olyan volt, hogy max három körös lett volna, de a második után már ajánlatot tettek.


Egyébként minél magasabb a pozíció annál több energiát kell fektetni a megfelelő ember megtalálásába.


De onnan is lehet nézni, hogy viszonylag gyorsan akarnak sok embert megszűrni és egyszerűbb rövidebb egyszerűbb szűrőket alkalmazni.


Na meg így a hr-nek is van folyamatos munkája

2018. nov. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Hr pi.csàknak legyen munkàja.
2018. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha túljelentkezés van, akkor kellhet ennyi forduló, vagy ha nagyon specifikusak az igények.

Az én területemen emberhiány van, nálunk max egy kör van, ez egy fél-egy óra, az alatt döntenek. Persze így is van, hogy valaki a próbaidő alatt nem felel meg, de inkább bevállalja a cég ezt is, csak legyen ember.

2018. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy haveromnak 5 körös volt most a nyáron. 3 hónapon keresztül zajlott. Pedig programozó és hiányszakma..
2018. nov. 29. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
64%

Unatkoznak a HR p.icsák.

Velem első körben a szakmai vezető beszélt, ő döntött, hogy felvesz. A hr-nél már csak formai dolog volt utána. (Multicég, számvitel, adószakértő.)

2018. nov. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Programozónál, informatikusnál simán el tudom képzelni.

Hiányszakma, a munkavállalók igényei az egekben, a szakma nagyon-nagyon szerteágazó, a cégeknek pedig általában nagyon szűken specifikált tudást keresnek.

Mellette sok az emberileg "nem túl magasan kvalifikált" IT-s.

Szóval számtalan aspektusból meg kell vizsgálni a témát. Valószínűleg még mindig gyorsabb ennyi kört futni, mint a szűkös piacon újat keresni, ha a rosszul kiválasztott ember nem válik be.


(Ettől függetlenül a "hr-nek legyen munkája" téma mindig aktuális)


#4

2018. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Már csak azt nem értem miért nem lehet 1 kör alatt lerendezni mindent, minek kell valakit 2-3-szor visszahívni.
2018. nov. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!