Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi értelme a hosszú felmondási...

Mi értelme a hosszú felmondási időnek?

Figyelt kérdés
Az 30 nap érthető, végül is időre van szükség, hogy új embert találjanak, de a több hónapos felmondási időnek mi értelme? Úgy gondolom, ez csak szenvedés mindkét fél számára. A dolgozónak azér,, mert az új munkahelyen nem szívesen várnak, plusz a főnökség és a kollégák szúrós megjegyzései mindig tesznek róla, hogy megnehezítség az utolsó időszakot. De a munkáltató se jár jobban, mert egy ilyen környezetben dolgozó ember, aki már alig várja, hogy szabaduljon végre, ugyan milyen munkát végezhet? Mi értelme ennek? Minek nyúzni még egymást hónapokig?
2016. jún. 23. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akkor kell váltani, amikor sík ideg vagy. Akkor kell, amikor úgy érzed, találsz jobb munkahelyet.


A 2 hónapos felmondás a munka végzőt védi. Ne rúghassák ki. Ha mindketten bele egyeznek, lehet azonnali hatállyal megszakítani a munkaviszonyt. Én is így tettem. Befejeztem a rám szabott munkát és megkaptam az érte járó pénzt és leléptem, mert kihasználtak. Most is úgy érzem kihasználnak. Most is keresek új állást. Nem várom meg, míg elkap az idegbaj.

2016. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Semmi értelme. Én csak pöffeszkedni jártam be, mert a főnök nem akart elengedni mikor felmondtam. Érdemi munkát nem végeztem, csak ültem meg sétálgattam, persze fizetést meg kaptam, nemtom ez miért jó a főnöknek.
2016. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert egyes szakmákból olyan nagy a munkaerőhiány, hogy nem találnak egyik napról a másikra embert. Vagy például multiknál vannak olyan speciális magasabb beosztású poziciók, amiket valakinek be kell tölteni,valakinek a döntése szükséges a folyamatok, feladatok végrehajtásához és helyette megfelelő szaktudású, nem kezdő pályázót nehéz találni. Az, hogy már a felmondási idő alatt milyen döntéseket hoz, az ő dolga, az ő felelőssége, igaz később már számonkérni nehéz.
2016. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Alapból az hogy valaki felmond, nem kell hogy gyűlölködéssel járjon együtt. Egyrészt normális munkaadó nem fog ezért szívatni, normális dolgozó meg szintén nem akar keresztbe tenni a munkáltatójának.


Főleg hogy ez egyiknek sem jó pont. Alapból hátrányból indul az a munkavállaló akiről meghallják hogy szar munkát végez és olyan mint egy időzített bomba.


Meg ahogy írták, sok olyan pozíció van, ahol van kialakult tudás, ügyfélkör, amit nem lehet egyik percről a másikra lepasszolni.


Vagy vegyünk egy építési projektet. Ott sem lehet egy projektvezetőt egyik napról a másikra kicserélni, mert kell egy idő, mire az új átlátja a dolgokat ugyanúgy, és átveszi az irányítást.

2016. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Én sem értem.

Az rendben, hogy nehéz találni munkaerőt, illetve kell hozzá 1-2 hónap, de aki felmond és ottmarad az nem fog érdembeli munkát végezni, tehát értelmetlen, hogy ott legyen és még fizessenek is neki, míg az új helyen várják.

2016. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
én minden felmondásomnál letöltöttem a 30 napot és becsületesen végig is dolgoztam, annak ellenére, hogy nem viccből mondtam fel...de a jó kapcsolatokat meg kell őrizni + amíg onnan kapom a fizetésem, illik is érte megdolgozni
2016. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
#3: lehet munkaerő hiány van programozóból is, de ha 10-12 óra munkát kérnék és még sem fizetik a túlórát és nincs időm se pénzem családra... Akkor bacchatják a 2 honlapjukat. Én nem fogok dolgozni, ha azt érzem kihasznál a cég. Pont azért mert hiány van, tehetem meg, hogy máshova megyek és nem engedem magam idegronccsá tenni. Sajnos ezt egy tucat szakma nem teheti meg. Pedig sokan sík idegek, amikor haza érnek, vagy haza felé mennek munkából.
2016. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

# 6, vannak ilyen emberek és olyanok is. Én nem a 30 napos felmondási időre írtam amit írtam, hanem a hosszú, több hónapos felmondási időre, ami a kérdésben is szerepelt. Nyilván egy 30 napos felmondási időnél dolgozom rendesen, lezárom az ügyeket, esetleg átadom az újnak a munkát vagy betanítom. Azonban egy 2-3 hónapos felmondási időnél, ahol még jóval arrébb van a szabadulás, ráadásul az új munkába lépést is hátráltatja, ott egy plusz negyed évről beszélünk, ha a munkaadó engem hátráltat abban, hogy eljöjjek, rám kényszeríti a munkát, holott nem véletlenül mondok fel, akkor én a 2., 3., hónapban miért dolgozzak teljes bedobással neki?

Egyébként a kapcsolatot meg kell őrizni persze, de nem egy ismerősömet rúgták már ki úgy, hogy kiment az irodából délben ebédelni, majd mikor visszajött közölték vele, hogy kirúgják kreált okokból és még aznap el kellett hagynia az épületet a cuccaival. Ez mennyire fair?

2016. jún. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 aláírtad a munkaszerződést, a felmondási idővel, nem a munkáltató hátráltat, hanem saját magad
2016. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!