Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetne a barátom ez ügyben?

Mit tehetne a barátom ez ügyben?

Figyelt kérdés

A barátom 22 éves és a falusi önkormányzaton dolgozik,mint karbantartó. Van neki egy kollégája, aki szintén karbantartó és együtt dolgoznak az önkormányzat környékén. A férfi 51 éves 8 általánosa van és elégé tenyérbemászó stílusa van. A probléma ott kezdődik, hogy a barátommal úgy bánik,mintha a főnöke lenne parancsolni neki, ugráltatja és a munka nehezét is ő vele végezteti el. Ez nagyon rosszulesik a barátomnak, hiába beszélt már vele egyszerűen csak összevesznek ezen és pont. A kollégája kb 3 éve dolgozik ott még a barátom 4 éve. A legkritikusabb pont az,mikor a faluújságban csak a kollégájának mondanak köszönetet és őt meg se említik. Egyszerűen nem tud már mit kezdeni a helyzettel csak mérgelődik hogy a sok munkája és nincs megbecsülve. Nem tudom már hogy bírja ezt 3 éve, jövőre szeretne elmenni onnan. Mit tudna tenni e helyzetben?

Folyton stresszes , amint meghallja hogy hívja a kollega már magán kívül van. Kb 1 hónapja hogy meghosszabbította a szerződését akkor is az volt beleírva hogy : napi 8 órában XY kisegítőjeként dolgozik és karbantartó munkát végez.

az XY is a kollegája nevét takarja és ez nem állapot, hogy semmibe van véve.



2018. dec. 17. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokat nem tud tenni csak röhögni rajta.


Na amúgy nekem is volt ilyen, én is dolgoztam karbantartóként, ez ilyen, nekem is ez volt.


Na komolyra fordítva a szót pont ez a szakma az, ami úgymond tele van "állatsággal".


Én amikor ebben a munkakörben dolgoztam, kb a végére úgy éreztem összevizelem magam, akkora szinten volt az ökörködés, de a kollégáim szintúgy, de állatkodás az egész, kevés pénzért.


Na mindegy nekem ez a buli véget is ért, egyszer félrehívott az ügyvezető és mondta hogy ennek semmi értelme, lehet hazamenni, igen persze mivel annyira szürreális volt az egész, mint a fent leírt történet, szerintem az ismerődösnek is ez lesz, szabad ember lesz úgymond, azt cső.

2018. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a szerződésben xy kisegítője, akkor márpedig xy a főnök. Törvény írja elő, hogy ahol legalább ketten végeznek együtt munkát, ki kell nevezni az egyiket a munka irányítójának. Ez megtörtént, ennyi.

Ha zavarja, akkor mielőbb el kell menni onnan.

2018. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Ha a szerződésben xy kisegítője, akkor márpedig xy a főnök. Törvény írja elő, hogy ahol legalább ketten végeznek együtt munkát, ki kell nevezni az egyiket a munka irányítójának. Ez megtörtént, ennyi."


Jónapot kívánok ez nem a katonaság?


Ha pl. két katona megy valahova az egyik automatikusan mindig a főnök.


Vagy nem?


Ez a honvédség jónapot?

2018. dec. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ;)

Munkabiztonsági szempontból mindig ki kell jelölni a munka irányítóját, ha már kettő vagy több ember végez együtt munkát. Munkavédelmi törvény.

2018. dec. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!