Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik barátom 2 hónapja azt...

Egyik barátom 2 hónapja azt álmodja, hogy felakasztja magát. Mit tehetne ez ellen?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy ez az álma: "Veszek egy új mocit, ki megyek a vadászházhoz, és ott belevésem a karomba, hogy "szeretlek", és írok egy levelet anyumnak, és felakasztom magam, és látom, ahogy megfulladok."

Azt hozzá kell tenni, hogy nagyon szerelmes...szóval fiút ennyire szeremesnek ritkán látni....Barátai(igaz barátai) nem sok van, mondhatni, hogy én(nem önzőségből, de ezt ő is mondta nekem)vagyok csak. Már legalább egy-máfél éve elég súlyos állapotban van, lelkileg persze. Mit tehetnénk az álmok ellen? vagy mi lehet a baja? ajánlottam már neki a pszichológust, de nem tudom, hogy elmenne-e.

Mi a teendő?

félek nagyon, és ő is...

azt mondja, hogy egész nap nem gondol semmi rosszra, nem érez szorongást, és semmi rosszat. lefekszik, és ott kezdődik is ez az álom.

Mit tegyünk?

köszönöm a válaszokat


2009. nov. 14. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne féljen. Általában a legrosszabb álmok jelentenek jót, már ha ebben hihetünk. De komolyra fordítva.

Az biztos, hogy valamiért, vagy valakiért, valaminek az elvesztése miatt aggódik. Igen sok, "már levetített" film van az agyunkban tárolva. A reális félelmet és a lehetséges "filmváltozatokat" gyúrja egy saját kompozícióvá az agy az álom során, mivel akkor szabadon áramolhatnak a gondolatok.

Biztos hallottatok arról, hogy sok pszichotherapeuta dolgozik hipnozisban és alkalmazza a szabad asszociációs módszert, mert akkor az elme kontrollok nélkül dolgozhat.

Fel kell tárni mitől fél, másrészt elalvás előtt relaxálnia kellene. Kellemes, megnyugtató, ellazító dolgokra gondolnia.

Szakember sokat segíthet mindebben.

Egyébként "el fogja unni" az agya. Spontán is rendeződhet.

Azért, ha a barátodnak fontos a saját lelki egészsége szakorvoshoz fordul.

2009. nov. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, remélem, hogy segít rajta...

nagyon köszi

2009. nov. 14. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Tényleg nyugi általában az ilyenek például halál nem szó szerint értendők. Álmok vizsgálatánál egyébként is kicsit elemzőbben kell hozzáállni.

Én úgy gondolom, hogy ez azt jelenti, hogy sürgősen változtatnia kell valahogy ezen a reménytelen szerelmen, tudom nem könnyű, mert nem jó neki ez a helyzet, ha nem lép ki belőle "megfullad".

2009. nov. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

igenigen, én is ettől félek...

mert igazából ők már hamarabb jártak, csak a lány így meg úgy játszott vele a vége felé, és egyszer csak otthagyta...a fiú összeomlott teljesen, és most újra együtt vannak, és félek, hogy a lány megint valahogy megunj a a dolgot.

az még a nagybaj, hogy nem meri visszahúzni a pórázon a lányt. vagyis szörnyen elkényezteti. nagyon.

mondtam neki, hogy ez így nem lesz jó, mert így a lány túlságosan elkényelmesedik, és a végén ő lesz a főnök az egészben. de ő ezt nem érti meg:S

köszi neked is, második válaszoló, sokat segítettél te is.


első válaszoló: mondtam ezt az egészet neki, és azt mondta, lehet hogy tényleg fél, hogy elveszíti, és azért történnek ezek.

2009. nov. 15. 11:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Jól van.

Óriási segítség már az is, hogy vagy neki és ilyen lelkiismeretesen próbálsz segíteni.


Fiatalok vagytok. Még sok mindenen keresztül fogtok menni.

Mindenből tanultok.

Most ő ezt nem így látja, mert nagyon szerelmes, de igen valószinű, hogy évek múltán csak mint egy meghatározó emlékre fog emlékezni minderre.


Tudnia kell, hogy mindenhez két ember kell. Megtartani valakit csakis akkor lehet, ha azt a másik fél is akarja.

Ő csak a maga részét tudja beleadni a kapcsolatban, a többi 50% a lányon múlik.

Szeressen, de ne akarjon birtokolni, mert azt a másik fél megérzi és menekülni kezd.

Egy kapcsolat öröm mindkét félnek, boldogság és nem szenvedés. A szenvedést mindig mi magunk visszük bele. Ezt mindíg akkor érezzük, ha felborult az egyensúly.


CARPE DIEM. Élj a mának. Élj , örülj és ne szenvedj, mert az nem vezet sehová.


Sok örömet és boldogságot kívánok nektek.

Örülök, hogy ilyen jó barátok is vannak- Nagyon fontos a barátság.

2009. nov. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen a segítséget, nagyon rendesek vagytok. Remélem rendbe tudjuk hozni...köszi mégegyszer
2009. nov. 16. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!