Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem szeretném a munkahelyi...

Nem szeretném a munkahelyi ügyfeleket a saját telefonomról hívni? Hogy mondjam ezt meg?

Figyelt kérdés

Új munkahelyen vagyok,ahol ügyfeleket is kell néha keresni. Kitalálták a főnökeim, hogy vesznek az irodába egy telefont, amiről indíthatom a céges hívásokat. Csak hogy időközben meglátták, hogy a saját mobilomba 2 SIM kártyàt lehet tenni, és veszek nekem bele egy kártyàt. Viszont én ezt nem akarom. Mi van ha időközben lecserélem a telefonom vagy elromlik és a következőbe nem lehet még egy kártyát tenni? Plusz azt sem akarom, hogy munkaidő után hívogassanak az ügyfelek. Meg nem tudom hogy kell ezt állítgatni,hogy az enyémre menjen a net, személyes dolgokat sms-t csak arról tudjak küldeni stb. Nem szeretnék ezzel szenvedni.

Hogy mondjam meg a főnökeimnek?


2018. dec. 19. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mi van ha időközben lecserélem a telefonom vagy elromlik és a következőbe nem lehet még egy kártyát tenni? Plusz azt sem akarom, hogy munkaidő után hívogassanak az ügyfelek. Meg nem tudom hogy kell ezt állítgatni,hogy az enyémre menjen a net, személyes dolgokat sms-t csak arról tudjak küldeni stb. Nem szeretnék ezzel szenvedni."

Így.

2018. dec. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy oda SD kártyát teszel. Nem kötelezhetnek, hogy a saját telefonodba hány SIM kártyát tegyél.
2018. dec. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nagyon kényelmes megoldás a dual SIM telefon, és a te esetedben is meg lehet oldani az összes problémát, amit felsoroltál.


Ha a telefonodat lecseréled/elromlik, szólsz a munkahelyen, hogy ez van és legyenek szívesek oldják meg, hogy onnantól másképp el tudd intézni a telefonhívásokat. Nyilván ők is gondoltak erre a lehetőségre, amikor felajánlották a SIM kártyát.


A telefonod használati útmutatójában le van írva, hogyan kell kezelni a kártyákat, de a legtöbb típusnál egy google keresés is segít. Általában a beállítás menün belül kb. 2 kattintással mindent személyre tudsz szabni magadnak.


A kártyákat lehet külön-külön inaktiválni, ami kb. olyan, mintha két külön telefonod lenne és az egyiket kikapcsolnád. Munkaidő végén fogod a munkahelyi kártyát és inaktiválod, és nem fognak hívogatni az ügyfelek, a magánkártyádat viszont ugyanúgy használhatod.

2018. dec. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor sem szeretném. Csak van jogom eldönteni mit csinálok a saját telefonommal.

Csak nem tudom hogy fogják fogadni ezt. De holnap megmondom.

2018. dec. 19. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:
1000 forintert vaszel egy nyomogombost, telefonalni boven eleg.
2018. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5: Én is gondoltam erre.
2018. dec. 19. 18:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a többieknek sincs munkahelyi telefonjuk, amit hazavisznek meló után, akkor téged sem kötelezhetnek erre. Egyszerűen megmondod a főnöknek a fent felsoroltakat, és kész. Akkor van gond, ha a többieknek is adnak SIM-et vagy készüléket, és kötelezik őket arra, hogy munkaidő után is elérhetőek legyenek, mert akkor neked is muszáj lesz beleegyezni.

Ez sajnos nálunk is így van. A héten is szabin vagyok itthon, de közben folyton hívogatnak a dühös ügyfelek, akiknek mégcsak segíteni sem tudok telefonon keresztül. Elrontják a hangulatom egész napra, pedig nem is dolgozok. :(

2018. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak én vagyok ott alkalmazott. Szóval nincs ilyen senkinek.

Igen pont ezt akarom elkerülni amit írtál. Meg szerintem tisztább ha van az irodában egy telefon, ami ott marad. Van rajta egy fix összeg és annyi. Nem akarom hogy véletlenül ha sietek, a céges sim-ről hìvjak fel valakit mert nem figyeltem oda. Nekem nem kell senkinek a pénze meg a kártyája. Meg majd a gyanusitgatás sem hiányzik, hogy biztos direkt telefonálgatok a másikről személyes ügyekben.

2018. dec. 19. 18:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Kinyitod a szád és megmondod a főnöknek.
2018. dec. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!