Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen jövőt tervezzek magamna...

Milyen jövőt tervezzek magamnak szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségim+Targoncai jogsim van és emiatt igazából nagyon sz*arul érzem magam hogy pl.: nincs egyetemem, főiskolám.

Suliba sajnos állandóan 2-es voltam emiatt nem is terveztem soha felsőoktatás,egyetemre menni ma már

rájöttem hogy emiatt nem csak sok pénztől, jól fizető állástól búcsúzhatom el hanem akár a félig szellemi és félig fizikai

munkáktól is..:/


Tervezgetek itthon hogy mi lenne a legjobb nekem igazából az OKJ ér valamit és nem az érettségi :/

Szerintetek kéne még 1 OKJ? vagy csak időhúzás lenne az egész?

Munkákban ezekben gondolkozom:

Kalauz,kocsivizsgáló,Árufuvarozó,Illetve 2 gyárba gondolkozom ami fizetne minimum 180nettót.


Más is igy elvan kenődve?mert facebookon mindig azt látom hogy más ilyen olyan egyetemre jár...

nagyon fusztrál lelkileg ez az egész...


válaszokat előre is köszi :)



2018. dec. 26. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor asszem ugyan olyan vagyok mint Te csak nem targoncát csinálom (még) hanem a teherautót , gondolod írd le, hogy milyen nehéz a targi képzés, jövőre oda megyek.


Engem is frusztrál, hogy más milyen kitartó, mert az egyetem a kitartásról szól, szerintem. Én képtelen voltam mindig tanulni, soha nem vettem rá magam, soha nem is tanultam egy betüt se. És épp ezért már nem köt le, hogy ki mit tanul én tudom a nyomába sem érhetek. Viszont vannak itt jó szakmák, mivel van érettségid (nekem is van, de hogy hogyan ne kérdezd mindig meglep, hogy odaadták) menj mozdonyvezető képzésre, nem fogod megbánni, én mentem volna ,de van ott matek, én nem tudok számolni, nincs logikám, de neked biztos van, csak az a bajod, hogy lekicsínyled magad. Mozdonyvezető jó szakma, keresik is magyon. :) vagy munka- tűzvédelmi előadó, az sem rossz. :)

2018. dec. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Még mindig azt mondom nem a papír vagy végzettség számít hanem az ember.


8 általánossal is lehetsz cégvezető vagy lehet céged és te vagy a főnök.

2018. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen kicsit zavar a dolog, villanyszerelő vagyok, van egy érettségim is. Korombeliek most veszik kézhez a diplomájukat, én meg nem rég érettségiztem. Akik meg nem mentek egyetemre, azok nagy részének jó munkája van, vagy sikeres vállalkozó. Én meg egy szaros karbantartó vagyok egy cégnél, havi 140el törlöm a seggem ki. Tovább akartam tanulni, de az érettségim elcsesztem, még 1 okj munka mellett meg nem ment. Így másodállásban az építőiparba megyek el melózni.
2018. dec. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is hasonló képen látom ezt akinek van érettségije+okj esetleg de nincs főiskola/egyeteme az 3 dolgot tehet:


-Külföld (havi 0,5milka)

-Vállalkozás

-Rohadt jó szakma


igazából facebookon és mindenhol az életben én személy szerint ezt látom.:D

2018. dec. 26. 11:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Kezdj el templomba járni!
2018. dec. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ne a Facebbokból indulj ki mivel ott bárki ki írhatja magáról hogy a Harvardra jár. Egy jó szakmával többet tudsz keresni , mint egy rossz diplomával. Én cnc-s vagyok egy egyedi gépalkatrész gyárban ahol nettó 280-at keresek. Van ismerősöm aki gyárban robotol, mint sorvezető földrajz szakos diplomával. A diploma az ma már egy előválasztó ugyanis akiknek van diplomájuk azok beszélnek nyelvet . Magyarországon rohadtul kevesen beszélnek középfokú szinten bármilyen nyelvet és ez miatt kötik ki sokszor a diploma meglétét. Én most megyek ki Németországba. Szerintem ha szeretnél sok pénzt keresni vagy sporolni akkor inkább külföld felé tendálodjál ne magyarban , mert problémás a dolog
2018. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia én cnc forgácsoloként dolgozom, havi 240 nettóért sorozatgyártásban. grundfos székesfehérvár. 1 éves tanfolyam, fizikai munkához képest szerintem nem rossz
2019. márc. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!