Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol tudok elhelyezkedni?...

Hol tudok elhelyezkedni? Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Annyira tanácstalan vagyok a szakmámmal kapcsolatban,gépészetet tanulok,az elméleti részét ismerem és a gyakorlattal sincs sok probléma. Tanultam mechanikát,szerelést,hajtásokat,műszaki mérést,gépelemeket,tehát sokkal több jutott elméletre,és talán egy két évnyi kézi-gépi forgácsolás gyakorlat óra volt. Az idén érettségizem,és a szakmát is megkapom hozzá egyből. Bár nemtudom hol helyezkedjek el. Nem szeretnék lakatos lenni,számomra az olyan szitu,hogy akkor ennyi erővel lehettem volna csak a 8 osztályt. Az eszemből szeretnék megélni,bár nem halok bele a fizikai munkába,de nem szeretnék lemenni egy lakatos szintre,mivel nagyon-nagyon sokat tanultam,hogy reményt fűzhessek egy viszonylag jól élhető élethez. Kérlek ne szóljatok le az elvárásaim miatt,én csak azt szeretném kapni,amiért 4 évet végigszenvedtem. Hova tudok menni ezzel a gépészet szakmával?

Sima gépészként van/volt meghirdetve

Válaszokat előre is köszi.



2019. jan. 7. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha középfokú végzettséged van/lesz és nem akarsz fizikai munkát végezni, akkor irány az egyetem. Nem tudom milyen színvonalú volt ez a képzés, de egy gépész diplománál jó eséllyel indulnál, ha a háttér matek és fizika is megy
2019. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem is egyértelműen tovább az egyetemre, egy folytatólagos szakon, már ha érdekel az amit elkezdtél. Háttér végzettségnek van ahol ez jól is jön.


Vagy, bár nem tudom milyen az ahol gépészek dolgoznak és, hogy az mennyire felelhetne meg neked, de vezetőnek is mehetnél olyan helyre, gépészek dolgoznak és vezetheted az üzemet, a gyártást, a rendeléseket, beszerzést és mindent ami azzal járhat. De tényleg nem tudom az milyen, de ha van rálátásod, vagy érdekel akkor fontold meg. Úgy viszont eleinte be kellhet vállalni eleinte azt amit tanultál, amivel közelebbi tapasztalatod lesz az adott vezetői területről. Az se árt ha tanulsz hozzá valami továbbképzést, valami vezetőit.


A kettőben tudnék elképzelni olyat amivel nem vész kárba az eddigi tanulmányod. Végső soron lehetne akár egész más egyetemre is menni, csak aztán tényleg megfontoltan és tényleg érdekeljen is, ja meg legyen rá kereslet, ez is fontos.

2019. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Irány a gépészmérnöki képzés.
2019. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!