Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi lehet az oka annak, ha...

Mi lehet az oka annak, ha "manuálisan" kell ellenőrizni valamit, amit lehetne függvényekkel is (Excel)?

Figyelt kérdés

Nemrég volt egy feladatunk, ellenőrizni kellett egy mintát, amit majdnem teljes egészében meg lehetett volna oldani fkeres, azon és hasonló függvényekkel, ehelyett a csoportunknak soronként, szemmel kellett ellenőriznie.


Így sokkal lassabb, halálosan unalmas és igazából sorban áll a többi fontos feladatunk.


Nem tudom, szándékosan így kérik a felettesek is vagy csak nekünk nem jut eszünkbe a függvény ott, ahol látszólag használható lenne?


Igyekeztem mondogatni, hogy lehetne függvénnyel, de kevés vagyok. Egyrészt kis nyuszi vagyok, nem adnak a szavamra. Másrészt tökegyedül nem mindig tudnám kitalálni, mit éri meg függvénnyel és melyikkel. Ha viszont összedugnánk a fejünket, együtt sikerülne rájönnünk, a többiek erre nem vevők.

A szóban forgó feladat Excel fájlját hazacsempésztem és itthon próbáltam ki.


Egyébként ha sikerül is egyedül megoldanom a függvények segítségével, a munkatársaimnak nincs türelme végighallgatni, ők nem akarják máshogy, lusták meg szerintem félnek is tőle.


2019. jan. 7. 19:10
 1/3 anonim válasza:

Ó jaj...

Szólalj meg ha emiatt rossz helyzetbe kerülsz jobb is ha váltasz. Sajnos el tudom képzelni hogy nem jutott eszükbe kihasználni a technika adta lehetőségeket.

2019. jan. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mindig ez van és leginkább az 1. csoportvezető tehet róla, hogy így alakult. Úgy kezelt minket, mint a tanárbácsi az elsős osztályát.
2019. jan. 7. 20:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem tudom, hol dolgozol :D De ne legyen igazam. Én hasonló jókat tapasztaltam, és végül azért távoztam, mert elegem volt a csopvez hozzáállásából. Nem tudta elviselni azt, aki potenciális riválisa lehetett volna - tehát akiről azt feltételezte, hogy okosabb, mint ő, gyorsabban dolgozik, vannak ambíciói, vagy szebb nála (nőként nem utolsó szempont sajna). Tulajdonképp naponta bókolt azzal, hogy gyűlölt.

De ez az excelátnézős, úgy-kell-csinálni-mindent-ahogy-azt-elmondták technika annyira ismerős.

2019. jan. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!