Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan érdemes 20 nap szabadsá...

Hogyan érdemes 20 nap szabadságot beosztani 1 évre? Tanácstalan vagyok!

Figyelt kérdés

2019. jan. 13. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én karácsony környéként veszek ki 2 napot, dec. 23 és 30.

Meg megpróbálom a hosszúhétvégek megtoldani, pl. május 2,3-at veszem még ki, október 21, 22, 24, 25.


Tavasszal és nyáron szerintem a legjobb szabira menni, mert akkor értelmes dolgokat is lehet csinálni, mert jóidő van. Én augusztusban szinte végig nem tudok menni szabira, ezért inkább dolgozok augusztus-szeptember és októberben megyek 1 hetes pihire, aztán már csak karácsonykor

2019. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Amugy ez sok mindentol fugg. Hogy pl hany muszakba jarsz, szabad e a hetveged, milyen munkarendben dolgozol, es milyen munkakorben. Mondok peldakat.

En 3 muszakba jarok 7/6 napot de mivel gyarban vagyunk igy nalunk van nyaron es telen leallas amire alapbol leveszik a szabit akarmit is teszel, bar en is nyaron es telen vennek ki tobb szabit mert akkor lehet menni nyaralni illetve telen van az unnep, nalunk neha unnepen be kell menni nehany embernek es ezert. Van ismerosom aki 2 napot dolgozik 2 otthol van szoval neki nem igazan kell elhasznalni szabit mert ugy intezi a dolgait hogy piheno napra esik. Szuleim 7/4-5 napot dolgoznak 8-16oraig szoval nekik ott a delutan es az egesz hetvege pihenesre, de ok is inkabb nyaron veszik ki es telen.

Sok mindentol fugg persze ha olyan dolgod van akkor ugyis kuveszel 1-1 napot, de a 20 nap felerol a munkaltato rendelkezik tehat te 10-et kivehetsz akarmikor es a robbit o szabja meg ha olyan.

2019. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Pl. nyár 10 nap, évvége 3-4 nap, többi meg amikor úgy gondolod.
2019. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szigorúan kisebb részletekben.

Ha elmész 2 hét nyaralásra, abból a második hét soha nem hoz olyan felüdülést, mintha 2 x 1 hétre mennél.


Ha nem hosszabb utat tervezek, akkor 2 naponként szoktam kivenni. Soha nem veszek ki pihenőnapot , ha tudom, hogy szar az idő. Borús , szeles napokat inkább a munkahelyen töltöm.

2019. jan. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Év végére mindenképp érdemes szabit tartalékolni 2 ünnep közti időre, a többit pedig akkor vedd ki, amikor kitudod használni nyaralásra, vagy bármire.

Én sokat motorozom, így leginkább május-augusztus közti időszakban használom fel a nagyobb részét.

2019. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Nyáron, Karácsonykor másfél hét leállás, ledolgozandó hétvégére mindig szabit kell kivenni, ezzel el is ment az összes szabim. Úgy tervezem be a nyaralást, programokat, hogy ezekre az időszakokra essen, más megoldás nincs nagyon.
2019. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hé-pé dolgozom, fix munkaidő, iroda, heti 42,5 óra, fél nap szabi nincs.



2 ünnep közöttre amennyi kitölti, nyáron mondjuk 5 nap, azaz egy hét otthon.

A többit nálam eddig kitöltötték a különböző kötelezettségek, fogászat, vizsgák, hivatalos ügyintézések, állásinterjúk.

Nyilván ezeket megpróbáltam este 6-ra tenni, de nem mindig sikerült.

2019. jan. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Például 1 nap amikor a szülinapom van, 5-10 nap nyáron, nyaralás, kirándulás vagy csak simán otthoni pihenés,aztán Decemberben ki veszem a maradékot, esetleg ha valamelyilyen ünnep van csütörtökön akkor ki veszem a pénteket vagy ha kedden van ünnep akkor a hétfőt veszem ki.
2019. jan. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az év végét, ha tehetem, kiveszem az ünnepek között. Egyébként hosszú hétvégéket csinálok többnyire, a hosszabb szabadságokat jelenleg nem tudom kihasználni, nincs gyerek, nincs család.
2019. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem 24 nap?

Nincs olyan hogy erdemes. Nem mindenki egyforman dolgozik, es nem egyforman akar pihenni. Es szabadsagot sem egyforman kap. Pl nalam 10+ ev utan 38 nap jar, elotte is 32 volt.

2019. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!