Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kimennétek Ausztriába...

Ti kimennétek Ausztriába dolgozni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy az osztrák határ mellett laktok egy kis városban és csak annyi pénzt kerestek itthon ami az alap szükségletek finanszírozására elég, emellett nem sokat tudtok félre tenni. Tehát ha szeretnétek saját házra gyűjteni, jobb autót, külföldi nyaralást, szép holmikat, jobb életet biztosítani a családotoknak stb. akkor ingáznátok Ausztria és Magyarország között?


Én most ebben a helyzetben vagyok. Középfokú pénzügyi számviteli végzettségem van, irodában dolgozok de alig keresek többet a garantált minimálbérnél. Akármilyen rossz érzéssel tölt el, elgondolkoztam azon, hogy kint keresek valami állást. Egyik közeli rokonom kint takarít (heti 40 óra) és átszámítva havi nettó 360 ezer fotintot kap. Fiatalként tényleg szeretnék itthon boldogulni illetve előrébb jutni az életben de ez nem megy ilyen fizetések mellett főleg, hogy hitelt nem akarok felvenni.


Ti mennétek vagy maradnátok?


Előre is köszönöm a válaszokat.


22/N


2019. jan. 24. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha olyan élethelyzetben lennék, mint te és ott a lehetőség, akkor igen
2019. jan. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Most jól hangzik ez a nettó 360, de azzal legyél tisztában, hogy ebben az életútban nincs több, komoly végzettség, szakértelem és szakmai tapasztalat nélkül, amikor 10 év múlva már nem tudod az osztrák padlót súrolni, mert nem bírja a hátad, mi lesz?

Ha már nem tanultál, akkor legalább valamiféle szakmai életúton kellene gondolkizni, ha a pénz mégis kell.

2019. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#2 Tovább tudnék tanulni mérlegképes könyvelőnek. Csak nem tudom, hogy ez mennyire lenne jövedelmező. Padlót súrolni nem szeretnék kint. Eladói/kasszás állásra gondoltam. :/
2019. jan. 24. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hosszútávon ha jól csinálod, akkor a könyvelés eléggé jövedelmező, de ideiglenesen elvállalhatsz kint ilyen munkát ami anyagilag kicsit jobb helyzetbe hoz.


(#1 voltam)

2019. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kisangyalom nem bántásból de elképzeléseid vannak......egyrészt ha menni akarsz azt neked kell tudni más úgysem döntheti el ez nem egy lehetettlen válallkozás , motiváció is megvan mért akarsz menni ....viszont azért nem árt tudni hogy dolgozni kell főként az osztrákok helyezkednek el irodai állásban ami persze természetes az lenne furi ha nem így lenne....ráadásul az a német nem olyan mint amit otthon tanítanak megy szleng meg tartományként változik is .....kint nem azt nézik hogy középfokúd van hanem hogy megy a beszéd....és persze próbálkozhatsz pénztárosi állásba pl:mcdonalds meg Burger King ....szóval azért ne hidd hogy te rád várnak a ruházati butikokba ....álltalában meg vendéglátás ahova keresnek pl:pincér,mosógató,szobalány....előszőr helyedben ilyen helyeken mennék gyakorolsz némétet aztán próbálkozhatsz kasszába nem lehetetlen...
2019. jan. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szolga melósnak kell a külföldi mert a pultos kasszás pincér az , 1400 körül fizetnek a cégek -2000 körül a maszek de itt még nagyobb a terhelés . Ha nincs eu okj papír gyakorlat akkor csak ismeretséggel meg mázlival vesznek fel . Átmenetileg kalandozni jó de utána klasszabb helyre tovább mennék aztán kiderül mi lenne folytatnám e .
2019. jan. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A helyedben kipróbálnám. Én nem szívesen költöznék ki. De ha határ mellett élsz, és megoldható a napi ingázás, akkor megpróbálnám.

És tényleg jó ötlet, hogy közben tanulj, fejlődj és akkor találhatsz a szakmádban is jobb munkát. De átmenetileg, pénzt keresni, szerezni egy ilyen tapasztalatot is, jó lehet kimenni. Fiatal vagy még nagyon, most kell kipróbálni többféle dolgot is. 40-50 évesen sokkal nehezebb lesz váltani, ha egyáltalán lesz lehetőséged és lehet, hogy bánni fogod, hogy mást nem mertél kipróbálni.

2019. jan. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Max 1-2 évre az általad leírt munkakörre. Mellette tanulnék, a nyelvet mindenképp. Helyedben lennék, még fiatal vagy, biztos fejleszteném magam. Abból a szempontból mindenképp jó ha függetleníted magad anyagilag és önállósodsz. Nagyon sok fiatal van aki beragad a szüleik alatt maradnak és nem tudnak kitörni. Szerintem ne maradj itthon :) a tapasztalat nagyon jól jön.
2019. jan. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
lazán..én mindig azt csináltam ami a lehetőségeim közül a legtöbbet hozta..senki sem köszöni meg, hogy egy kizsákmányoló rendszer alapja vagy..az osztrákok ráadásul elég szépen belehúztak, jó hely..
2019. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már 4 éve vagyok kint. Csak a pénz köt ide. Ráuntam az egészre.
2019. jan. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!