Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyedüli eladónőként az én...

Egyedüli eladónőként az én feladatom a bolt nagytakaritása is?

Figyelt kérdés

Kisvállalkozásban dolgozom, két főnök van, egyik szülésin, a másik besegit nekem ha nagyobb a forgalom.

Másképp egyes egyedül vagyok itt minden nap. Rendezgetem az árut, kiszolgálok és még felügyelek is,ha többen vannak bent.

Igaz, nem nagy üzlet, de nagy a felelősség igy.

A minap irt nekem az egyik főnönk, hogy mivel ilynekor nem nagy a forgalom, ideje kitakaritani az üzletet és többször rendezgetni a dolgokat, mert'sose lehet tudni, kinek min akad meg a szeme'.


Tudom, hogy a boltokban az eladóK is rendet raknak, takaritanak, de jogos, hogy ezt kérte tőlem, mikor én egyedül vagyok?

Forgassam fel itt az üzletet egyedül, majd közbe még szoljgáljam is ki, aki bejött, aztán majd csodálkozok, hogy eltünk ez- meg az.


Első munkahelyem és nem igazán tudom még, hogy mi fér bele és mi az amit már nem kéne azért...

Ezért kérek pár tanácsot, ti mit gondoltok erről? Ti elvégeznétek ezt szó nélkül? Megjegyzem minimálbért kapok mindenféle bónusz nélkül...


2019. jan. 28. 09:02
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Amit a főnök kér, azt meg kell oldani. Egyébként nem kért valami atomfizikai feladatot.

Képzeld el, hogy nekünk is családi vállalkozásunk van, amiben résztulajdonos vagyok, és nincs alkalmazottunk, mi vagyunk az üzletben. Szóval gondolj bele, hogy én mint kvázi FŐNÖK, port törlök a polcról, kartonokat mozgatok, felmosok és kirakatot takarítok és eközben jönnek mennek a vevők. Emellett ügyelünk a könyvelésre, a pénzügyekre, rendelésekre. Hűha, rettentő nagy feladatod van az üzletben! Nem hívunk mi sem külön takarítószemélyzetet. Ha lenne ott alkalmazott, akkor erre őt is megkérnénk! Ez nem függ össze a fizetéssel! Nagyon el vagy tévedve! Egyébként pontosan nekünk is ezért nincsenek alkalmazottak mert csak a baj van velük és a nyafogás, mert 1-2 dologgal többet mersz tőle kérni.

2019. jan. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne...de a privát vállalkozók általában erre nem fordítanak figyelmet,meg a bérekkel,szabadnapokkal is garasoskodnak.Volt benne tapasztalatom. Legalább fizet külön a takarításért?Mert úgy illene.Ha a munkásról van szó bármit lehet, de ha neki kell segítség akkor elvárják, hogy ingyen megcsináld.Csak ez nem így működik...
2019. jan. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem nagy az üzlet akkor mitől felet. Pár perc és folmosod 👍
2019. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát első, nagyon tudlak sajnálni! Most komolyan...A pofád az megvan a főnökösködéshez :))


Minden nap feltörlök, ha kell ilyen időben többször is.

A pultot letörlöm minden nap, ahol észreveszenm ,hogy por van azt is .

Ő arra értette, hogy tartsak egy nagytakaritást, szóval mindent mozditsak el és töröljek fel/le, és a termékeket rakosgassam egyik helyről a másikra, hogy változzon a helyük.

Ha én kiveszem a helyükről az egész pl cipősdobozt, oltári nagy kupi lesz, ami szintén nem nyerő a vevők szemében, plusz kerülgetniük kell vagy hozzá sem férnek más dolgokhoz.

Úgy érzem ez nem rám tartozó egyedüli feladat...

2019. jan. 28. 12:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt normális főnök úgy oldja meg, hogy ugye egyben leltárt is készíttet így év elején, azt mondja: na Jutka gányoljuk ki a boltot, csináljuk meg egy vasárnap (amit kifizet neked pluszba) és ő is segít, vagy ha nem, akkor is szerez alkalmi segítséget.

Szerintem 1 embernek nagyon nehéz mindenre figyelnie, főleg, ha vevő is van, és sokszor kiszámíthatatlan a forgalom. Mindig akkor jön be több ember, mikor végre úgy érzed neki lehet állni. Esetleg megoldás lehet, hogy a főnök bemegy, ő kiszolgál és te közben pakolászol, letörölsz. Közben azt is ki tudja találni, hogy mi hova kerüljön, ha már átrendezést is szeretne. Már csak azért is jó, ha bent van ő is, mert én már jártam úgy, hogy át kellett rendeznem valamit, erre bejött a főnök és azt mondta ez így neki nem tetszik, csináljam máshogy, csak épp támpontot nem adott, hogy hogyan.

2019. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!