Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyerekek mellett vállalnád a...

Gyerekek mellett vállalnád a folyamatos 12 órás munkarendet?

Figyelt kérdés
8 órás (8-16ig) munkahelyemet hagynám ott egy folyamatos 12 órás (8-20, 20-8) munkarendben működő állásért. 4 és 7 éves gyerekeim vannak. Neked mi a tapasztalatod? Működik, megéri? Vagy gyerek mellett felejtős?
2019. jan. 30. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős. Nem hogy a gyerekekkel nem tudsz foglalkozni normálisan de hulla leszel amint hazaérsz , tehát magaddal sem, mellette főzni , mosni kell a gyerekre és beszelgetni is. A 8-16os munkarend miért nem felel meg? Sokan örülnének ha úgy dolgoznának főleg gyerek mellett.
2019. jan. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem éri meg.
2019. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 12 órás műszak nem embernek való. Ha egyedül neveled a gyerekeket és nem számíthatsz segítségre, nem fog menni.
2019. jan. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen munka mellett nem lehet gyereket nevelni. Semmi időd, energiád nem maradna a gyerekeidre.
2019. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem lennének gyerekeid, akkor sem ajánlott a 12 órás több műszakos ribotolás hacsak nem akarsz már korán kiégni.
2019. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sógornőnek igaza van.
2019. jan. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak azért mentem 12 órás műszakba dolgozni mert anyósom állandóan otthon van és tud foglalkozni a gyerekekkel. A 3 műszakos 8 órás munkaidő nem lenne jobb mert akkor csak hétvégén lennék otthon, így meg azért többet vagyok otthon mert 2 napot dolgozok 2 napot pihenek. A férjem is ennél a cégnél dolgozik egymást váltjuk pontosan azért mert egyszerre vagyunk pihenőn legalább. Amikor meg nem vagyunk itthon anyós van a gyerekekkel, ő le lett százalékolva, meg ezért is költözött hozzánk mert nem kap sokat viszont ami keveset kap az nekünk nem jön rosszul mert az elég csak a fűtésre, így a kettőnk fizetéséből meg több marad más egyébre. Nekünk csak ezért működik. Én dolgoznék 8 órás munkaidőben állandó nappalosba de az nem fizet sokat sehol sem ami a végzettségemmel megfelelő, ez van. Lehetnék üzletvezető de 2 műszak 8 órába nekem nem fér bele úgy hogy 3 napot dolgozok és egy napot pihenek aztán megint 3 nap és egy nap pihenő és kapok havonta egy szabad hétvégét szombatot és vasárnapot de azt is műszak áthelyezéssel úgy hogy zsínorban hat napot kell dolgoznom előtte vagy utána amitől aztán főleg kikészülök.
2019. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a kérdést fel sem tettem volna a helyedben, mert egyértelmű, hogy nem! Nem keresel vele annyival többet, mint amennyire kikészülsz. Azok a gyerekek még nagyon kicsik.

Jó neked az a 8-16-ig lévő munkaidő. Arról nem írsz, milyen segítséged lenne, mert egyedül (még férjjel is) szinte megoldhatatlan. Pláne, ha még utaznod is kellene. Ha rám hallgatsz, maradsz a régi helyeden egy ideig.

A lányaim felnőttek, amikor bevállaltam 3 műszakot. Esküszöm, aki ebbe nem szokott bele, vagyis nem így kezdte az életét, hogy gyári munkás legyen és lehúzzon 40 évet egy gyárban, annak fogalma sincs, mire vállalkozik.

Annyit még, hogy én fogytam 30 kilót. Vaságyastul se voltam akkoriban 50 kiló.

Egyébként nekem gyanús a kérdés, mert eleve te is tudhatod, hogy 4 és 7 éves gyerekek mellett egy biztos 8-16-ig lévő munkahelyet ÉPESZŰ ember nem cserél le folyamatos 12 órára.

2019. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bennem is volt bizonytalanság, épp ezért kérdeztem rá. Nem fogom elvállalni, de azért meghallgatom őket.

Utolsó válaszolónak tisztelettel válaszolnék: épeszű vagyok. Épp csak szabiról is berendelnek dolgozni 200 kilométerrel arrébb. A 40 fokos lázas, hányós gyerekem mellől el kell jönnöm melózni, mert megfenyegetnek, hogy kirúgnak. És a sima munkaidő mellett elvárják, hogy pluszban dolgozzak hétvégén és éjjel, akár két heti munkát is megcsinálva egy hétvége alatt. Szép fizetés. Szép kis iroda. Szép kilátások egy lábtörlő részére. Tudod, van úgy, hogy a nyugalomért kevesebb pénzt és több macerát is vállalnál már.

2019. jan. 31. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!