Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hosszútávon lehet bírni ezt?

Hosszútávon lehet bírni ezt?

Figyelt kérdés

Hogyha nem fix kötött napi 8 órás beosztása van az embernek, hanem ő osztja be, hogy hogyan dolgozza le a heti 40 órát és mondjuk 3 napra tömbösíti azt a 40-et? Napi ~14 óra mondjuk hétfőn, kedden, szerdán, cserébe van utána 4 nap szünet a hétvégével együtt.


Eddig csak IT szektorban láttam ilyet, de szerintetek hosszútávon mennyire lenne vállalható ez?


2019. jan. 31. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Család, gyerekek mellett, 20 éven keresztül, olyan havi 250 órákat dolgoztam. Volt benne 6-8-10-12-14-16 órás munka is. Teljesen változóan. Semmi hátrányát nem láttam éreztem.
2019. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12,5 órás munkaidőben dolgozom, 2 ide vagy oda semmit nem jelentene, ha utána több napot otthon lehetek... sőt gazdaságosabbnak is találom. Egyébként ilyen munkaidő mellett is vállaltam tavaly a 300 órás ledolgozható túlórát, szóval semmi vállalhatatlan nincs abban, ami írsz... én többet is dolgozom ennél hetente. Persze nem nehéz fizikai munkáról van szó.
2019. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te osztod be, akkor nincs gond. Mondjuk, ha két nap után túl fáradt vagy, akkor beiktatsz egy pihenőnapot, úgy mész neki a harmadik kemény napnak. Akkor is van 3 napos hétvégéd.

Szalagmunkánál tök általános a 12 órázás. És a szalagmunka iszonyatos monoton, kb. rabszolgamunka, hajcsárokkal a hátadban. Szóval ehhez képest 12 óra IT-munka egészen kellemesnek tűnik. :DDD

Gondolj még arra is, hogy ha egy héten csak háromszor vagy négyszer mész be a munkahelyedre, akkor színtiszta nyereség az, hogy heti szinten kevesebb időd megy el munkába járással és hazautazással.

2019. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs vállalhatatlan benne, de IT szektorban sok ismerősöm számol be arról, hogy azért nem teheti ezt meg, mert többen dolgoznak egymással párhuzamosan, avagy egy teamben egy feladaton és így nem halad megfelelő ütemben a munka. Nehezen összeegyeztethető. A legtöbb helyen ezért pl. törzsidőt vezettek be, ami csak néhány óra, de akkor is bent kell lenni...

Avagy ha tömbösíted a három napot is mindig ahhoz kell igazodni, hogy mikor van éppen égető szükség a munkádra, mert rád várnak mások. Értelemszerűen ilyenkor szerintem fura csütörtök reggel azt mondani, hogy sorry, már kidolgoztam a hetemet, majd hétfőn foglalkozok vele.

2019. jan. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy IT ismerősöm pont így dolgozott külföldön és nagyon szerette, mert volt 4 nap szabadideje és azt jól kitudta használni. Ki lehet pihenni. Szerintem hozzá lehet szokni, és neked kell tudnod hogy a szervezeted képes elbírni.
2019. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!