Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 3 műszakos gyári munkát...

A 3 műszakos gyári munkát lehet bírni hosszútávon?

Figyelt kérdés
Nem sikerült diplomát szerezni, így muszáj elmenni dolgozni és csak gyárban kapok állást vidéken. Szakmát tanulni nincs lehetőségem mert már nem számíthatok a szüleim segítségére.
2017. nov. 4. 14:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Lehet, de akkor hamarosan olyan leszel te is mint a többi betanított munkás, belsőre-külsőre.
2017. nov. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon emberfüggő. Van aki bírja,van aki nem. Én pl nem bírnám. Nekem több ismerősöm is gyárban dolgozik,3 műszakban,és egyiküknek sem ez az álomunkája. Na de dolgozni meg muszáj.
2017. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mindenkinek más én egy napig nem bírnám, de van aki meg ezt csinálja egész életében
2017. nov. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
De én a helyedben tanulnék,és max mellette elmennék diákmunkára. Gondolom nem egy gyárban szeretnél életed végéig dolgozni. (2es voltam)
2017. nov. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Egy kézi szerelgetésen mit nem lehet bírni?

Még egy építkezésen lévőtől elhiszem hogy 12 órából csákányozik mondjuk 3-at, utána meg cipekedni kell.


Annak sincs igaza hogy multinál csak olyan dolgozik, aki proli.

Én is nagy cégnél vagyok, mert pályakezdőként itt nem volt fontos a tapasztalat, szakítottak időt rám a 3 hónap alatt.

Másrészt annyi féle pozíció van villamossági ágazattól, a lakatos munkán át a technikusig hogy sok féle lehetőség van, ha adott hozzá szakma.

2017. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

"Egy kézi szerelgetésen mit nem lehet bírni?"


A MONOTONITÁST! A ZAJT! A ROMÁKAT! AZ ÉJSZAKÁZÁST!

2017. nov. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem elviselhető és a műszakpótlék jól tud jönni.

Több évig dolgoztam gyárban, ki lehet fogni normális munkatársakat is.

2017. nov. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Ne menj gyárba!

Megbántam az egész életem pedig csak kettő műszak!

Folyton basztatva leszel, ha ügyes és gyors vagy akkor meg "azt a lovat ütik amelyik hajt" alapon folyton csesztetnek.Nekem ezt a szemembe is mondták!.

A baj ott van még hogy nem tudsz egyszerűen tovább lépni, be szív abba az élethelyzetbe.Mindig van szombati túlóra ami kötelező (valahol nem de elvárják) így OKJ-t sem tudsz tanulni mert a képzések Szombaton vannak!

Rakj le gyorsan valami OKJ-s Ügyintézői tanfolyamot, a számviteli ügyintéző vagy TB ügyintéző nagyon keresett most.Kb 6 hónap max 10 a képzés és már is sokkal jobb!

De gyár mellet nem tudod lerakni a fenti okok miatt, illetve alig fizetnek így pénzed sincs rá.


[link]


BUX

39762



Tömegek mondanak fel a magyar munkahelyeken - Elvadult a helyzet

Egy hatalmas méretű mozgékony-képlékeny tömeg alakult ki a magyar munkaerőpiacon amiatt, hogy dolgozók tízezrei folytonosan vándorolnak a munkahelyek között. Ma már az ipari termelővállalatoknál is úgy vélekednek, hogy a legolcsóbb munkaerő-toborzást a megtartás jelenti. A helyzet senkinek sem jó: újabb és újabb bérfeszültséghez, felmondásokhoz, túlórákhoz vezet.

K. Kiss Gergely, 2017. november 3. péntek, 07:08


65

Elküldöm Ajánlom

Nemrég egy magyar tulajdonú, Fejér megyei nagyvállalat előtt megjelentek a szomszéd városban lévő multicég munkatársai és körbekérdezték az éjszakás műszakból kiérkező embereket, hogy mennyit keresnek. A megállított dolgozókkal közölték azt is, hogy onnan 30 kilométerrel kellene átjárni, lesz céges busz is és bruttó 48 ezer forinttal többet fizetnek majd nekik kezdőként, ugyanabban a pozícióban - például karbantartóként, hegesztőként, betanított munkásként.



"Kannibalizáció" a magyar munkahelyeken - minden megváltozott



Bajba került a magyar elektronikai gyár - elfogytak az emberek

E jelenség korántsem egyedi: az ország középső és nyugati részére már igaz, hogy aki dolgozni akart, az valóban dolgozik is valahol, a munkaerő-tartalékok hiányában pedig a cégek javarészt csak egymástól tudnak embereket átcsábítani.



Ez a licit mostanra az újabb bérfeszültségek egyik gyökere, hiszen például egy munkahelyre frissen belépő magasan képzett cnc-s, vagy forgácsoló "kapásból" többet kereshet, mint aki öt éve ott dolgozik. A munkáltatónak viszont nagy szüksége lenne emberre, ám a piacon nem talál nála olcsóbban alkalmazottakat.


Minden gyorsan megy


Régebben a magasan képzett, vezető állású embereket hívogatták célzottan a fejvadászok. Ma azt hallani, hogy heti szinten kapnak több telefonhívást üzemi operátorok is, a személyzetisek pedig gyakran a közösségi médián keresztül is megkeresik őket - hívta fel lapunk figyelmét Mezriczky László hr-kommunikációs szakember, az Ispiro Consulting Kft. ügyvezetője.


Látom ön ott dolgozik cnc-esztergályosként, jöjjön át a szomszédos gyárba, plusz X százalékkal magasabb fizetésért - hangzik a mintaszöveg. Ezt ugyanakkor komoly bemondásként értékelheti egy olyan ember, aki az ilyenhez nem szokott hozzá. Az adott dolgozónak könnyen "megremeghet a keze" - magyarázta Mezriczky. Hiába jelent ugyanis komoly költséget a vállalatok számára a fluktuáció, ennek a legnagyobb terhe mégiscsak a munkavállalókon van.


A váltás gyakran nehéz döntés - például egy tapasztalt, megbecsült munkaerő hirtelen kezdőnek érezheti magát az új helyen, hiába magasabb a fizetése, ő lesz a "jöttment", aki nulláról kezd. Nem is beszélve a juttatások, a közlekedés, s persze a legfontosabb, a közösség okozta bizonytalanságról, valamint arról, hogy akik az elmúlt években-évtizedekben már dolgoztak, hozzászokhattak ahhoz, hogy "csereszabatosak": a munkáltatójuk korábban bármikor képes lett volna akár három másik embert is a helyükre léptetni.


Vox populi

Lapunk korábban megírta, hogy a munkaerőhiány már a termelésben okoz fennakadás Flextronics International Kft. egyik üzemében. A társaság azóta sem válaszolt megkeresésünkre. Facebook-oldalukon azonban cikkünk alatt megjelent egy beszédes dolgozói komment, amit szó szerint idézünk: "a válságstáb lázasan keresi a megoldást. pedig csak a "b" és "e" betűt kellene megtalálni... b, mint béremelés; e, mint emberséges bánásmód. Továbbá elfelejteni az "f" és "hkt" betűket, úgymint fegyelmi fenyegetés és hétvégi kötelező túlóra".

Van munkaerő-tartalék, csak éppen fluktuál


A nagy jövés-menés nem tesz jót a közhangulatnak az üzemekben, márpedig nem csak a rugalmasnak mondott Y- és Z-generáció "ugrál" látványosan az ipari parkok között, vagy akár adott ipari parkon belül, hanem a negyven-hatvan közötti korosztály is, amely külföldre már ritkán indul meg.


Teljesen új jelenség, hogy a munkavállalók közül sokan egyfajta "job hopperként" (állásról állásra ugrálóként) nem akarnak elköteleződni, hanem szabadúszó munkavállalóként tekintenek magukra, abban bízva, hogy ha jön egy újabb állásinformáció, akkor szabadon tudnak majd váltani. A lojalitás, a prioritások kérdése mára igencsak megváltozott, a karrier mint olyan átértékelődött, amelyhez újabb adalék a fiatalabb generáció világlátása, ahol a rugalmasság, a mobilitás komoly érték - magyarázta Mezriczky.


Véleménye szerint a gyakran munkahelyet váltók fő motivációja a rövidtávú érdekoptimalizálás: a helyzetet kihasználva igyekeznek fokról fokra, plusz 5-10-20 százalékkal feljebb nyomni a fizetésüket.


A fluktuáció azonban senkinek nem jó. A kiválasztási procedúrák most már napi szinten vannak felülírva, részben mert nem mindig sikerül a pozícióra megfelelő képzettségű munkatársat megtalálni. Viszont valakit mindenképpen be kell állítani, ezért rövidül a beléptetési idő, rövidülnek a tréningek: sok helyen már nem a képzett senior ember tanítja be a juniort, hanem a fél évvel korábban belépett junior tanítja be a frissen belépő másik juniort. Ennek nemcsak pluszköltsége, hanem erőteljes munkafolyamat-kockázata is lehet - figyelmeztet az Ispiro Consulting ügyvezetője.


Nem lehet leplezni: érdekek feszülnek egymásnak


Magyarországon jelenleg fellendülést, a megrendelések növekedését tapasztalják a termelővállalatok, így a létszámhiány "automatikusan" generálja, hogy annak a dolgozónak, aki a munkahelyén megmarad, többet kell teljesítenie. Mindez pszichikailag, fizikailag is megterhelő - fogalmazott lapunknak László Zoltán, a Vasas Szakszervezeti szövetség alelnöke.


Az érdekképviselet működési területén már augusztus közepére három olyan cég volt, amelynél bírságot szabott ki a munkaügyi hatóság azért, mert 4-500 órákat túlóráztatták az embereket, a törvényben előírt legfeljebb 250, kollektív szerződés esetén maximum 300 óra helyett. Októberre pedig a működési területen aktív cégek legalább a fele túllépi a 400 órát - becsülte az alelnök.


Úgy látja, hogy a nagyszámú túlóra miatti elégedetlenség okozza a fluktuáció jelentős részét. Ma már sok esetben nem is a jobb fizetésért lépnek át az emberek egy másik munkahelyre, hanem mert már nem bírják a terhelést. Nem egy esetben tízezer forinttal kevesebbért is váltanak a dolgozók munkahelyet, amennyiben rövidebb munkaidővel számolhatnak, sőt olyan eset is ismert, amikor valaki csoportvezetői pozícióból lefokoztatta magát operátorrá, hogy napi 16 helyett csak 8 órát kelljen dolgoznia. Ezek mellett az sem véletlen, hogy jelentősen megugrott a táppénzen lévők aránya is, ami szintén egy menekülési útvonalat tükröz.


Elmúlt annak az ideje, hogy rákényszerítsék az embereket a teljesítményre, de sok cégnél ezt még mindig nem akarják megérteni - értékelt László.


"A felmondások jelentős része abból fakad, hogy a dolgozók már nem bírják azt a légkört, ami a munkahelyen van, már nem tűrik azt a stílust, amit az elmúlt években felvett képzetlen és rosszul kiválasztott vezetők megengednek maguknak, akik a kompetenciahiányaikat fenyegetőzéssel, erőszakkal, büntetésekkel próbálják pótolni"


Na a másik gond ez, a buta sorvezetők vagy műszakvezetők mint a kutyákkal úgy beszélnek veled.Folyton lecsesznek, meg akarnak szakítani a munkában is.

Tehát a gyárakban ez a gond most ami teljesen elveszi az életkedvedet.A monotonítás nem olyan rosz dolog, nen az a baj a gyárakkal.

2017. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy munkaerő hiányában meg akarják szakítani a meglévő dolgozókat. Amit régebben 3 ember csinált azt most 1 emberrel akarnák megcsináltatni. Viszont olyan is van amikor egy fizikai dolgozó ügyesen használja ki a dolgozóhiányt. Az ország nyugati részén a "jobbak" Ausztriában dolgoznak. Itt van olyan is, hogy a kevésbé jól dolgozó, lógó munkást is megtartják, sőt sok mindent elnéznek neki mert vagy nem kapnának helyette vagy ugyanilyent.,
2017. nov. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyárban dolgozom, egy hete. Normára kell teljesíteni ami engem, nagyon frusztrál, mert nincs meg a normám. Én mindig is úgy álltam a melóhoz hogy vagy csinálom vagy nem nincs olyan hogy megpróbálom.

Viszont itt ha ketté szakadok akkor se tudom hozni a normát ami zavar . Mivel azon kattogok hogy a 3 hónap felmondási idő alatt meg majd szépen elküldenek mert nem bírom hozni a normát. De a munkatársaim azt mondják hogy ne agyaljak ezen mert innen senkit nem küldenek el. Aki elmegy az a munka miatt megy el. nem elküldik. örülnek ha valaki marad. Alapvetően a bérezés kafeteria szerintem jó. Nyilván nem ezt szeretném csinálni évekig most a semminél jobb . De közben nézegetek mást. De nyilván úgy könnyebb nézelődni ha van munkád.

2017. nov. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!