Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha nem járok ki a kollégáimmal...

Ha nem járok ki a kollégáimmal és a felettesemmel a szabadidőmben, az rossz hatással lehet a kollégáimmal és a felettesemmel való kapcsolatomra?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a munkahelyemen, nyitott irodában dolgozom, szóval az összes kollégámat látom egész nap. Észrevettem, hogy a kollégáim gyakran kijárnak hétvégente együtt (bólingozni, vízipipázni, stb.). Hogy őszinte legyek, nekem semmi kedvem sincs az ilyen akcókhoz. Bólingozni utálok, vízipipázni meg bárokba, ahol cigizni lehet, oda meg nem mehetek, mert asztmám van. Étterembe sem mehetek velük, mert sok fajta ételt nem ehetek (magamnak főzök, férjemmel is csak olyan étterembe megyünk, ahol olyan ételek is kaphatóak, amiket ehetek). Másodszor meg pedig, egész nap a kollégáimat látom a munkahelyemen és a szabadidőmet pedig azokkal az emberekkel akarom tölteni, akik közel állnak a szívemhez, szóval a családommal, a férjemmel és a barátaimmal. A kollégáim mind fiatalabbak (én 30 vagyok), nincsenek férjnél és kicsit szeleburdik, én meg nyugodtabb és csendesebb vagyok. Gondoljátok, hogy ha mindig lemondom ezeket a találkákat, az befolyásolhatja rossz irányba a kollégáimmal és a felettesemmel való kapcsolatomat?

2019. febr. 1. 18:50
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A kollégáidtól és feletteseidtől függ. Ha értelmesek, akkor megértik, hogy nem mész mert nem mehetsz vagy nem érdekel.

Ha meg törtetők, akkor valószínűleg kihasználják az alkalmat, hogy a hátad mögött beszéljenek rólad és antiszocnak gondoljanak vagy úgy gondolják, hogy velük van bajod és azért nem jársz velük el.

Néha azért csak jó lenne csatlakozni ha nincs velük különösebb bajod. Ha nem is szeretsz bólingozni, egyszer-kétszer elmehetsz velük hogy lássák az igyekezetet.

Még ha értelmesek is és megértik miért nem mész, azért csak jobb kapcsolatban lesznek egymással azok, akik munka után is összejárnak, beszélgetnek. Esetleg javasolhatnál olyan programot nekik, ami téged is érdekel, amire elmennél és hátha nekik is tetszene.

2019. febr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell a csordát követni...
2019. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hívnak téged is?

Én amondó vagyok, hogy egyszer-egyszer érdemes elmenni, ilyenkor egészen más arcát lehet megismerni egy kollégának, akikkel akár jó barátság is kialakulhat. Én gyakorlatilag az első napomtól fogva belecsöppentem egy társaságba, azóta is 1-2 havonta egyszer beülünk valahova, dumálunk, jókat nevetünk. Sokkal jobb így dolgozni. A csapatban benne van a felettesem is, akivel így, hogy inkább kötetlen, baráti a viszonyom, akár olyan problémát is meg tudok osztani, ami esetlegesen kihathat a munkámra és egész más a hozzáállása.

2019. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, még nem hívtak, de pár új munkatársat már hívtak, ezért gondolom, egyszer engem is fognak. Valahol igaz az, hogy úgy a kollégák között jobb kapcsolat alakul ki, de akkor is mennétek, ha 18, 19 és 20 éves komolytalan gyerekekről beszélünk? (Tulajdonképpen én vagyok a második legidősebb, az idősebb kollégám 35). Én 30 vagyok és a többi kisgyerekhez képest valahogy teljesen más a személyiségem...
2019. febr. 3. 14:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Valahogy nem is tudom...bébécsősz szerepét érezném :P
2019. febr. 3. 14:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Mennyien vannak? Egyetlen olyan ember se lenne a társaságban, akivel nem bébicsősznek éreznéd magad?

Meg kell próbálni egyszer. Ha nem jársz el velük és a munkahelyen se beszéltek, akkor nem ismered őket. Lehet, hogy felnőttebbek, mint gondolnád (vagy legalább 1-2, akivel jól kijönnél).

2019. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nalunk en vagyok a legfiatalabb, 25 eves vagyok. Az utanam kovetkezo legfiatalabb 27, majd 33 es a tobbiek mind 35-45 koruliek, sot van meg ket ember a tarsasagban, ok 60+ evesek. Szoval a kor nem igazan akadaly, ha tenyleg jol ki tudnatok jonni. Sose ereztem azt, hogy anyaskodni akarnak felettem.
2019. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okés köszi a válaszaitokat, igen, igazatok van, nem lehet ítélkezni, úgy hogy meg sem ismered a másikat, lehet hogy csak én álltam a korkülönbség miatt negatívan a dolgokhoz :)
2019. febr. 3. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!