Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon van olyan...

Magyarországon van olyan gyár, ahol nem kell gyorsan dolgozni?

Figyelt kérdés
Csak érdeklődöm, mert 2 hetet én is dolgoztam egy budapesti gyárban, de felmondtam. Egyetemista vagyok, sok a szabadidőm, úgyhogy szerettem volna valamit melózni, de nem gondoltam volna hogy ekkora sz*r a gyári a meló. Az, hogy monoton még hagyján, de olyan szinten kizsigereli az embert, hogy az hihetetlen. Iszonyú gyorsan kellett dolgozni, én dobozokat hajtottam a futószalag mellett, amelyekbe a termékek pakolták a szalagról. Direkt számoltam, és 1 óra alatt kb 1400 dobozt meghajtottam. Na ez normális szerintetek?! 3 mp egy doboz, nem hogy megállni nem lehetett közben, de volt hogy még jobban rá kellett kapcsolni. Ami a legrosszabb, hogy ez szerintem még 1-2 óráig bírható, de én kb 6.5 órán keresztül ezt csináltam, úgyhogy teljesen beállt a hajtogatós izmom. Más emberek, hogy bírnak ilyen körülmények között dolgozni évekig? Szerintem én 1 hónap alatt megőrültem volna.

2019. febr. 16. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Szerinted ez sok "darabszámos" meme miért alakult ki? A gyártósor droid meló, inkább kényszerből csinálja az enber
2019. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 igaz, de hogy bírnak az emberek ilyen helyeken dolgozni éveket? Én mindig azzal vígasztaltam magam, hogy ez csak átmeneti állapot. Na de akinek nem, azt megeszi az elkeseredettség? A vicc az, hogy akikkel én beszéltem, nagy részük azt mondta, hogy ANNYIRA nem is rossz, mert jó fejek a kollégák. Na kössz, ki lettem segítve.
2019. febr. 16. 09:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen munkahelyeket megkéne szüntetni.
2019. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nagyjából (pár rövid kivétellel) gyártásban dolgoztam, még diákként is néhány alkalommal. Több helyet megjártam.


Szalag mellett igen, ilyen pocsék. DE vannak más helyek is. A festonál pl én kényelmesen éreztem magam, még összeszerelő operátorként. Hajtani mindenhol kell, mert igen, darabszám. De ha jól van belőle a szintidő (az határozza meg ugye az elvárt dbot) akkor simán teljesíthető, mivel nem szalag, ha kiesel a ritmusból, vagy elmész wcre, sutyiban cigizni, vagy akármi, mire visszamész, nem dől semmi a nyakadba, ott folytatod, ahol letetted. Ugyanez van nálunk is. A gyártó soron vannak minimum 2en, és automata a dolog, szóval javarészt csak ügyelnek az emberek, meg ha kell, kiszolgálják a gépet, elviszik ami kész, beavatkoznak, ha gond van. De nem látom rajtuk, hogy nagyon ki lennének. Van egy csomó manuális munka is, nincs szalag, nincs kapkodás, ülnek. Vannak még forrasztó operátorok is, az is van több gyárban is. Úgyhogy ne a szalagmunkáról ítéld meg a gyári melót mert az a legalja. Én speciel szeretek gyárban dolgozni.

2019. febr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!