Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szólnátok jóelőre a munkahelye...

Szólnátok jóelőre a munkahelyen ha tervezett ütemezhett súlyos műtét várna rátok több hónapos felépülési idővel?

Figyelt kérdés

Tessék egy etikai kérdés.


Már most tudom hogy ütemezve tervezetten áprilisban vesetranszplantációm lesz. A műtét nem piskolóta és laza 3-4 hónap épülési időt von maga után jó esetben, kevésbé jó estebne akár fél év évet is.


A kéréds szóljak-e jóelőre akér most a munkahelyen hogy rám ez a súloys és tervezett műtét vár?


Ugyanis az alap forgatókönyv kicsit furcsa lenne mert mégse szólhatok be reggel a műtét napján hogy bocsika műtenek és most akkor 4 hónapig nem láttok.

Tehát illenék azért előre szólni.


De amitől félek az az hogy mi van ha a főnök ezt megtudja és még a műtét előtt kirúg valami mondvacsinált indokkal? Mert nagy probléma itt pár napos betegség is valaki hiányzik 2-3 napot és már áll a bál.

Sok hónapos távollétet biztos nem tolerálnak de kirúgni nem tudnak betegállomány alatt. Ki tudnak persze, de a felmondás nem indul be úgyse a betegáll alatt csak utána, tehár a főnök azon lesz hogy még betegállomény előtt kivágjon.


Mit tennétek?


2019. febr. 17. 17:13
1 2
 1/15 anonim válasza:

Ha tudod h a főnököd egy kcsog és mindenképp kirúg akkor igenis tolj ki vele!

Ne szólj neki! Írasd ki magad előtte pár nappal és akkor szólj h sorry 1 hét múlva műtenek holnaptól nem jövök nem tudom meddig majd megmondják. Sajnálom ez van.

Aztán ennyi.

Most mi is a vesztenivalód ha megteszed?

Ha így is úgy is kirúg.. nem tök mindegy? Inkább a magad malmára hajtsd a vizet, ne törődj vele h mit mond úgy is ő a fsz, h eleve nem mered megmondani hamarább mert..

2019. febr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát igen most nem magamat mosdatom de ha én holnap szólnék hogy ez van és áprilisban műtét hát tuti kitalálna valamit hogy még előtte kitegyen.
2019. febr. 17. 17:30
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Most jobb ha utána rúg ki? Legalább marad gerinced.
2019. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Tekintve, hogy transzplantációra végstádiumban van lehetőség, így vagy nagyon buta kamu a kérdésed, vagy eddig is rengeteget hiányoztál a betegségedből kifolyólag.
2019. febr. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Te totál hülye vagy? Szerinted ha kirúg mi lesz a TB ellátásommal?

Nagyon nem mindegy mikor rúgnak ki mert amíg állományban vagyok addig rednezve a TB ha kirúgnka onnantól megszűnik.


És NA mi lesz ha nincs TB? Akkor bizony a műtétet utólag kiszámlázzák! Tudod mennyi egy ilyen veseműtét? 6 millió? 8 millió?? TB vel meg 0 ft.


Nagyon nem mindegy mikor rúg ki!! Műtét utén és az épülési idő alatt nem rúghat ki csak a felmondási szándékot közölheti de állományban kell tartson. És ha álllomáynban vagyok akkor van tb is.

Aztán majd ha visszatérek a betegállományból már az első napon kirúghat de akor már nyugodtan. Az már nem érdekes.

De addig érdekes!

2019. febr. 17. 17:41
 6/15 anonim ***** válasza:

A főnöködet te ismered,ha nagyon köcsög, akkor én nem szólnèk neki előre. Főleg, hogy aztán úgyse tudnál visszamenni, meg gondolom minden forintnak lesz helye, míg gyógyulsz.

Gondolom, nem tud neked ártani utána se, akkor meg pláne nem tolnék ki magammal. Azért szerintem egy 2héttel előtte irasd ki magad táppénzre, akkor mondd el, mi a helyzet, az még a normális kategória, nem a szándékos kics.szés vele sem.

2019. febr. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

A TB-t magadnak is tudod fizetni.

Ha munkanélkülin vagy, asszem akkor is rendezve van a dolog, legalábbis évekkel ezelőtt még tuti így volt.

Sőt, jártam úgy is, hogy nem mentem munkanélkülire, de a kirúgás után még hónapokkal simán volt TB-m, és nem csak én jártam így a környezetemben.

De szerintem te már elöntötted a választ magadban, szóval minek is kérdezel másokat?


(A stílusod amúgy anélkül leplez le, hogy bárkinek a "neveden" kellene neveznie. Nagyon gáz, amit csinálsz. :( )

2019. febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én szólnék, de nekem normális munkahelyem van.
2019. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8: Balázskának sajnos egy 70-es, kemény alkesz főnöke van, aki arra gondolva recskázik, hogy milyen szar a dolgozóknak, meg hogy megint hogy kib**zott valamelyik alkalmazottal. A műtét másnapján fel fogja hívni, és választásra kényszeríti: vagy rögtön bemegy vagy azonnali hatállyal ki van rúgva. ÉS ő be fog menni, elvégre a nettó 120 ezres, kizsákmányoló munkahely előbb van a fontossági listán, mint az élet és a testi épség.
2019. febr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Balázska a tb-ben nagyon nem jártas....


Kirugódás után még 45 napod van TB-d szempontjából.

Ha van munkanélkülid akkor megint csak nyugodt lehetsz zb szempontjából.

De ha ez sem elég akkor: foglalkoztatást helyettesítő támogatást is kaphatsz 1 évig aminek egy feltétele van az hogy 1 éven belül dolgoznod kell 1 hónapig.



Jól befürödtél Balázska....

2019. febr. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!