Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen fel lehet mondani,...

Munkahelyen fel lehet mondani, miközben 1 hete írtam alá a határozatlan idejű szerződést? És 5 napja dolgozok csak ott?

Figyelt kérdés
Nyomós okból fel kell mondanom. Vagy előre szólok most, hogy 1 hónap múlva már nem "szeretnék" menni vagy telefonon, hogy azonnal fel szeretnék mondani nyomós okból. Hogyan zajlik ez le egy határozatlan idejű szerződésnél? amit még 1 hete írtam alá.

#felmondás #Határozatlanidejűszerződés
2019. febr. 18. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van próbaidő? Ha igen, akkor egyik napról a másikra felmondhatsz. Ha nincs, akkor 1 hónapos a felmondási idő
2019. febr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidős vagy még, indoklás nélkül felmondhatsz, de ugyan ez igaz visszafelé is, ők is kirakhatnak indoklás nélkül. Nincs felmondási idő sem (ahogy a túloldalról sincs végkielégítés), beadod a papírt és kisétálsz az irodából.
2019. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

3 hónap próbaidőm van.

Tehát elég ha bemegyek a HR-eshez aki ugye interjuztatott vagy a muszakvezetot kell keresni? Vagy ami jobb lenne, telefonon is elég? Vagy mindenképp be kell menni?

2019. febr. 18. 20:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért inkább ne telefonon, hiszen a szerződésed is írásban készült. Ha holnap még mész, vigyél magaddal egy írásbeli felmondást, indoklás nem kell.
2019. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak írásban lehet felmondani. Szerepelnie kell annak, hogy te felmondasz. És alá kell írnod.
2019. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kis segítség: [link]
2019. febr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Ez egy spam oldal, pénzért lehet letölteni baromságokat.

Ne haragudj! Nem akartam rosszat.


Mindenesetre menj be a HR-hez, segítenie. Próba idő alatt nem kell indokolni sem.

2019. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 példányban megírsz egy papírt, hogy xy nappal felmondasz. Indokolni se kell még semmi. Mindkettőt aláiratod,egyik a tiéd másik a munkáltatóé. Aztán van pár napjuk kiadni a papírjaidat és a béredet.
2019. febr. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkavállaló neve:...

Születési helye, ideje:...

Címe:...

Adószáma:...


A munkaviszony megszüntetése a próbaidő alatt


(Munkáltató neve)

(Munkáltató székhelye)


Értesítem, hogy a köztünk (év), (hónap), (nap) napon munkaszerződéssel létrejött munkaviszonyomat - a próbaidő alatt - (év), (hónap), (nap) napján, azonnali hatállyal, indoklás nélkül megszüntetem [Mt. 79. § (1) bekezdés a) pontja].

Uganezen a napon én a felszerelési tárgyaimat leadom, munkakörömet átadom.


Kelt: (település neve), (év), (hónap), (nap) napján.


........................

Munkavállaló aláírása


Miért akarsz leszámolni?

-Erre a kérdésre nem kötelező válaszolni.

2019. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!