Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha fel akarok mondani és...

Ha fel akarok mondani és határozatlan idejű munkaviszonyom van, a főnök mondhatja azt, hogy nem engedi a felmondást?

Figyelt kérdés
Ha elmondom neki h felmondanék, létezhet olyan h ezt nem engedi meg? Vagy maximum kötekedhet, de köteles elfogadni.
2015. aug. 26. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Írásban benyújtod, kérheted, hogy "közös megegyezéssel" x. időpontban szüntesse meg a munkaviszonyodat.

Ezt nem köteles elfogadni, ragaszkodhat a felmondási idő letöltéséhez, és ezek után szabadulsz. Ez esetben a bejegyzés: "rendes felmondás a dolgozó részéről".

Ha azt az időt mégsem akarod letölteni, mert esetleg máshol már hamarabb várnak, akkor is megteheted, hogy otthagyod, de akkor már "rendkívűli felmondás a dolgozó részéről" bejegyzést kapod.

Ma már nem sok értelme van ezeknek az eltérő bejegyzéseknek, de a következő munkáltató azért megnézi!

2015. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kötelező felmondási idő letöltésével nincs semmi bajom, a kérdés h elzavarhat akár a jó francba ,vagy köteles elfogadni h felmondok?
2015. aug. 26. 15:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen köteles elfogadni a felmondásodat. A 21. században élünk, munkavállaló vagy munkaszerződéssel, nem jobbágy, akit röghöz köthetnek. Egyáltalán hogy jut ilyen az eszedbe, hogy bárki foglalkoztathat valakit annak az akarata ellenére?
2015. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Mondhatja, hogy nem engedi meg. Az ilyen szerződés felmondását indokolni kell, és elég súlyos indokokkal. Miért akarsz felmondani?
2015. aug. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem kell megindokolni, legalábbis a munkavállaló részéről semmiképp.


Én sem értem, hogy vetődhet fel, hogy nem lehet valahol felmondani. Gondolod, hogy egy szerződéssel örökre a munkáltatódhoz láncoltad magad, és majd ő dönt innentől a sorsodról?

2015. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem te a határozott idejű szerződésre gondolsz, aminél alapesetben ki kell várni a szerződés lejártát (bár hosszabb időnél ott is szokott lenni felmondási lehetőség a szerződésben). A határozatlan idejűt miért ne lehetne bármikor felmondani?

2015. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, valóban a határozott idejűre gondoltam, a határozatlant fel lehet mondani. Félreolvastam a kérdést.
2015. aug. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi segítséget!
2015. aug. 27. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmiféle felmondásra nem mondhatja azt, hogy nem fogadja el!


Egy felmondás közlése EGYOLDALÚ JOGNYILATKOZAT! bármelyik fél teszi is meg a lépést. Nem kell hozzá, hogy a másik beleegyezzen, vagy elfogadja!


Megteszed a nyilatkozatot, közlöd vele (írásban átadod), és ő köteles az alapján a törvényben meghatározottak szerint megszüntetni a jogviszonyodat.

2015. aug. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező ilyen nincs .Mér mit tesz bezár a gyárba? .Kimászol az ablakon oszt másnap meg már nem mész be oszt cső .Nekem szóljon be.Fogom oszt másna bebaszok ,elalszok oszt baszok felkelni reggel.. telefonom nem veszem fel innentől kezdve fuck off .
2017. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!