Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan illeszkedjek be ha a...

Hogyan illeszkedjek be ha a többiek nem nyitnak felém?

Figyelt kérdés

Lehet rosszul fogalmaztam a kerdest. Leírom a lényeget.

Ezen a héten kezdtem az új munkahelyemen, többnyire lányok a munkatársaim (1-2 fiú van). Hotel éttermében dolgozom, így sok idő nincs beszélgetni, de amikor van akkor sem nagyon beszélek senkivel(3 napja vagyok itt egyébként). Próbálok beszélni velük, de aztán pár szó után "otthagynak" és inkább beszélgetnek a régi munkatársaikkal. Megkaptam, hogy olyan csendes fiú vagyok, de hát kivel beszéljek ha senki sem nyit felém? Tudom, nekem kéne inkább erőltetni, de egyszerűen nem tudok valamilyen témát felhozni, ha szóba is kerül valami, ahogy említettem inkább elmennek beszélgetni mással, így pedig elég nehéz bármit is csinálni, nyilván nem akarok odamenni melléjük és hallgatni ahogy beszélnek valamiről amihez semmi közöm például.. Nem örök barátságot akarok itt kötni, de azért nem szeretnék " a csendes srác" lenni amíg itt dolgozom. Egész életemben csendesebb voltam, nem vagyok az a nagydumas srác, aki mindenhez hozzá tud szólni vagy mindenhez van valami hozzáfűzni valója , de ha valakit jobban megismerek akkor sokkal könnyebben megy az egész.

Mit tudnátok tanácsolni ilyen helyzetben?



2019. márc. 1. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

"3 napja vagyok itt egyébként"

És azt vártad, hogy 3 nap alatt mindenki a keblére ölel, és úgy fog veled dumcsizni, mintha 10 éve ismernétek egymást? Ez nem így műxik, idő kell mindenhez - a beilleszkedéshez is.

2019. márc. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Dehogy is, egy szóval nem mondtam ilyet :)
2019. márc. 1. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!