Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen miért nem...

A munkahelyen miért nem engednek legalàbb egy minimàlis alkohol fogyasztàst a dolgozóknak? Miért van megtiltva?

Figyelt kérdés
Foleg fizikai munkaknal. Ok nem lehet lereszegedni ezzel egyet is ertek. De 2-3 sör mit àrtana?? Az meg se kottyan még egy kislànynak se. Jobb lenne a hangulat. Lelkesebben dolgoznanak az emberek. Foleg a gyarakban. Miert van megtiltva még egy kevés is. Volt hogy meg be se mentunk a gyarba mar szondaztattak. Normalisak??

2019. márc. 4. 15:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%

Gondoltam, hogy te írtad ki ezt a fogyatékos kérdést.


Beutazás a hőn áhított munkaügyibe??

Rovarirtás vagy plázás biztonsági őr leszel?

2019. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Minél több engedményt tennének, annál jobban élnének vissza vele. Ha már megittad a 2-3 sörödet, mi akadályozna meg, hogy újabbat bonts? Magával az ivással leplezhetnéd a további ivásodat. Még ha tényleg lenne is olyan, aki betartja a limitet, a piások úgyis kijátsznák a rendszert.

A felelősséget se akarja vállalni senki az ittas állapotban bekövetkezett balesetekért, márpedig az alkohol depresszáns és lassítja a reakcióidőt, növelve a annak kockázatát. Az se változtat ezen, ha valakinek 20 sör kell a berúgáshoz. Jó a zéró toleranica, mert nem tenném egy ittas ember kezébe se a testi épségem.

2019. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
92%

:D Ez a kérdés nagyon vicces :D


Ismered; "Egy sör, nem sör, két sör fél sör, három sör egy sör, de egy sör nem sör"


Szerintem ezzel a mentalitással részegednének le az emberek.


" De 2-3 sör mit àrtana?? Az meg se kottyan még egy kislànynak se. " - Én engem már egy sör is ledönt. Bár itt gondolom arra céloztál, aki bírja, ne köteléező jelleggel vedeljen mindenki.


"Jobb lenne a hangulat. Lelkesebben dolgoznanak az emberek. " - Szerintem egy munkahelyen nem azért kéne, hogy mindenki jobb hangulatban dolgozzon, mert ihat, hanem mert olyan munkakörülményeteket teremtenek meg nekik.


A másik pedig, hogy pityókásabb állapotában az ember nem képes a munkájához szükséges koncentrációhoz.

2019. márc. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
89%
Még azt had tegyem hozzá, hogy vannak, akik nem szívesen járnának dolgozni "kocsmába"; én se örülnék, ha itt nap-nap után kornyikálnának, viháncolnának és elbódulnának a kollégáim az italtól.
2019. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ez egy jó ötlet, mert akkor hamarabb lennénk otthon, mert nem kell akkor meló után a kocsmába is menni és az asszony se kezd el ugatni hogy már megint kocsmaztam.
2019. márc. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, milyen értelmi szintű emberekkel dolgozol együtt, de nálunk nem hiányzik az alkohol ahhoz, hogy jó legyen a légkör a munkahelyen (és amúgy nem is csak munkahelyen, de ez most mellékes). Szerintem mindenhol lehet jó hangulat, ha nem agyilag zéró, iskolázatlan idiótákkal, hanem normális és intelligens emberekkel kell együtt dolgozni.
2019. márc. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaz vagy sem, de külföldről hallok olyant, hogy egy minimális megengedett, de csak egyes területeken. Pl. Csehszlovákiában (az infó még abból az időből származott) 2-3%-os sört ihattak automatából. De azonnali kirúgás a következménye, ha egynél több gurul le, vagy más.

Nyomdász vagyok, belga kolléga mesélte, hogy 50 percenként 10 perc szünet, műszakonként egy 20 perces szünet. Ebben lehetett egy alkalommal, egy egység italt inni, amit ingyen kaptak. Ez lehetett egy pohár sör, egy deci bor, vagy egy feles.

A gépteremben, kötészeten dolgozókra ez nem vonatkozott, veszélyes üzem.

A megfontolás az volt, hogy aki inni akar, az úgyis inni fog, csak suttyomban, s többet. Ha akár a főnökkel is koccinthat, akkor megnyugszik kissé a lelke, s megelégszik a legális mennyiséggel.

2019. márc. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
2019. márc. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
Én autószerelőként dolgoztam olyan helyen, ahol meg volt engedve egy kis ivászat. Az egész egy citromos sörrel kezdődött, mert az ugye csak limonádé, de az alkoholistább kollégák gyorsan váltottak normális sörre. A vége az lett, hogy az egyik iszákos emberke betáncolt az aknába és szilánkosra törte a lábát.
2019. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Építőiparban dolgozom, az én hangulatom például nem jobb mikor piás emberek vesznek körül.
2019. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!