Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Reptéri dolgozóknak miért nem...

Reptéri dolgozóknak miért nem szabad képeket készíteni a munkahelyén, majd megosztani azokat?

Figyelt kérdés

Amikor a reptéren kezdtem dolgozni, bent a tranzitban (vagyis ahol várod a repülőt és ott vannak a gyorséttermek, ajándékbolt, stb) egy gyorstérremben akkor külön kijelentették, hogy tilos képet készíteni odabent és, hogy, ha a biztonsági felvételeket visszanézve látják, hogy megtetted vagy, ha előtte már meglátják, hogy megosztottál egy ilyen képet, akkor bajod lehet belőle a főnökségnél.


Facebook-on viszont látom ismerősöknél akik nem ott dolgoznak, hanem utaznak, hogy kirakosgatnak képeket, hogy "várjuk a repülőt" és sok más utast is láttam repülőreszállás előtt képet készíteni.


Az ott dolgozóknak ez esetben miért tilos?


Nem háborgásból kérdezem (meg, mivel már nem dolgozom ott, nem is aktuális jelenleg, hogy én bent, mint dolgozó készítenék képet), csak kíváncsi vagyok, elvégre semmilyen céges titok nem kerülne ki a netre (nem olyan, mint, hogy egy irodában szelfiznék és a háttérben az egyik monitoron céges dolgok lennének) és így, ha egy ott dolgozó készítene egy képet és lényegében ugyanaz a kép lenne, amit egy utas készítene.



2018. okt. 26. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyik munkahelyen sem szabad képet készíteni, majd posztolni. Ha szabadság alatt utazok, akkor gondolom ti is csinálhatok képeket.
2018. okt. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha ott dolgoztál, miért nem beszéltèl erről bent?
2018. okt. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az előző munkahelyemen (a reptéri utáni de a jelenlegi előtti) szabad volt. Rengeteg kép is került fel kollégáktól, hogy valaki jól megcsinálta a haját, valaki szép ruhát vett, valaki valakivel összeöltözött és poénból csináltak egy képet vagy hétvégi műszakban unatkoztak. Arra kellett figyelni, hogy ne legyen a háttérben egy bekapcsolt számítógép se.

A jelenlegin tilos, még a folyosón is, de meg is értem az okát.

2018. okt. 26. 10:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Második, mert cikinek éreztem a kollégákat meg a főnököket kérdezni, nem akartam, hogy panaszkodásnak tűnjön és azt higyjék, azért kérdezem, mert akarom csináli. Ezt a kérdést sem háborogva írtam ki, csak kíváncsian. :)
2018. okt. 26. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

"cikinek éreztem a kollégákat meg a főnököket kérdezni"


Hát pedig sokkal előbb fognak választ adni, mint az internet népe.

2018. okt. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem gond, mivel csak kíváncsiságból kérdezem és nem egy srgős infóra van szükségem, ráér a válasz is - ha később téved ide valaki, aki szintén dolgozik/ott a reptéren és ezen információ ismeretében van. :)
2018. okt. 26. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak tipp: nyilván a cégre nézve kínos/szabálytalan stb. dolgok is előfordulnak ott, amiket te alkalmazottként látva lefotózhatsz, mert tudod, hogy az. Esetleg még büntit is kaphat érte a cég. Na ezt nem akarják.
2018. okt. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztonsági okokból amúgy sem szabadna fotózkodni a reptéren, tiltótablak is vannak kirakva, de utasokkal nem foglalkoznak.

Viszont ha terrorista vagy, és ki akarod játszani a reptéri security gyengepontjait, akkor elvállalsz ott egy munkát, és bizonyítékokat gyűjtesz pl a kamerák hianyosságairól, de sorolhatnám, nem megyek bele.

2018. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!